Nákupní košík
0
 

KORG KingKORG - analog modeling synthesizer

 
KORG KingKORG
 
 
KORG KingKORG
 
(s DPH)

24 290 Kč

POŠTOVNÉ ZDARMA

Záruka:

3 roky
     
   
Pojištění
Bez pojištění
Pojištění na 1 rok + 1 790 Kč
Pojištění na 2 roky + 2 890 Kč

Více informací:
volejte zdarma 800 888 448

 

Plně vybavený modeling syntezátor s 61 klávesami, navržený pro živá vystoupení. Všechna vaše očekávání v oblasti modeling syntezátorů přichází splnit nový model - KingKORG. Vychází z filozofie klasických analogových syntezátorů značky Korg, jako byly MS-20 a Mono/Poly, nebo Prophecy, Z1, MS2000 a RADIAS. Nový KingKORG přitom nabízí neopakovatelný zážitek při tvorbě zvuků, které vytváříte a upravujete jednoduše otočením tlačítka, a to i pro hráče, kteří se syntezátory dosud nemají zkušenosti. Nejvíc pak KingKORG zazáří na pódiích – a to nejen přeneseně díky skvělému zvuku, ale i doslova, neboť jeho design je rovněž jedinečný!

 

Hlavní vlastnosti:

 • výkonné oscilátory, které zvládnou i začátečníci, ale stejně tak uspokojí i experta
 • modulační filtry, které reprodukují zvuk klasických nástrojů
 • tři master efekty (každý se šesti různými typy efektů) pro finální úpravu a jedinečnost zvuků
 • bohaté tóny nebo hutné zkreslení díky charakteristickému účinku lampy
 • nově navržený ovládací panel, usnadňující ovládání
 • výstup CV/GATE OUT, přes který lze ovládat Korg monotribe nebo MS-20
 • podpora software pro správu zvuků

 

Zvuky

Výkonné oscilátory, které zvládne i začátečník, ale stejně tak uspokojí i experty KingKORG je postaven na bázi 3-oscilátory x 2-témbry, což mu umožňuje generovat bohaté a detailně prokreslené zvuky. Vybaven novým zvukovým engine XMT (Xpanded Modeling Technology), což je unikátní technologie Korg, umožňující vytvářet pestrou paletu nejrůznějších zvuků, a to přestože vlastní proces tvorby zůstává velmi jednoduchý. Zatímco u běžného syntezátoru je potřeba nastavit oscilátory postupně jeden po druhém, což celou tvorbu znesnadňuje a prodlužuje, tak u KingKORG jsou již od počátku k dispozici presetové algoritmy, obsahující kombinace různých nastavení oscilátorů, takže máte zvuky pro hraní hned od počátku po ruce. Široký výběr algoritmů oscilátoru (zahrnujících všechny tradiční typy - tj. Sawtooth wave, square wave apod.) a četné PCM/DWGS algoritmy pak umožňují dále zvuky upravovat a dosáhnout přitom zcela jedinečných, neopakovatelných výsledků.

 

Modulační filtry, které reprodukují zvuk klasických nástrojů

Při tvorbě modelu KingKORG byla velká péče věnována sekci filtrů, která je naprosto klíčovou pro každý syntezátor. Velké množství filtrů je při analogovém modelování podstatnou výhodou, a KingKORG v tomto směru rozhodně nezaostává. Vedle mnoha základních analogově modulačních filtrů je totiž vybaven I filtry, které věrně reprodukují monofonní syntezátory používané pro sólové zvuky nebo basy v 70. letech, polyfonické syntezátory z let osmdesátých nebo filtry z dnes už klasického Korg MS-20.

 

Tři master efekty, každý se šesti typy efektu, pro finální úpravu zvuků

KingKORG nabízí tři master efekty, a u každého z nich si pak můžete vybrat ze šesti typů efektu: PRE FX, s typy jako jsou distortion a amp simulator; MOD FX, s klasickým typem efektu jako je phaser, chorus, a tremolo; a nakonec REV/DELAY, se smíšenými efekty jako například hall reverb a modulation delay. Každý efektový procesor má svůj vlastní otočný ovladač na čelním panelu, kterým si můžete požadovaný typ efektu nastavit.

 

Bohaté tóny a hutné zkreslení díky charakteristickému účinku lampy

Již mnoho let rozvíjí a zdokonaluje Korg způsoby využívání lampy, která má při tvorbě zvuků charakteristický účinek a jejíž bohaté tóny nebo hutné výrazné zkreslení jsou nezaměnitelné. Proto také KingKORG nabízí tento prvek, oceňovaný hráči po celém světě.

 

Vocoder

Funkce vokodér umí pomocí audio vstupu z vestavěného mikrofonu modifikovat vytvářené zvuky, takže výsledkem je jakoby „mluvící“ syntezátor. Vokodér je navíc vybaven funkcí Formant Shift, která výrazně změní tónický charakter zvuků, nebo funkcí Formant Hold, umožňující „zmrazit“ zvuk a přehrávat ho potom pomocí kláves. Díky struktuře se dvěma témbry můžete u KingKORG dokonce kombinovat vokodér s dalším zvukem, takže ho bude buď doplňovat jako další zvuk nebo bude zdrojem modulace jiného zvuku.

 

Funkce Virtual patch

Na mnoha klasických syntezátorech (jako třeba na MS-20) byl tok signálu směrován fyzicky pomocí propojovacích kabelů. KingKORG napodobuje tento způsob routování signálu prostřednictvím funkce Virtual Patch, tedy virtuální obdoby těchto kabelů. U každého z témbrů lze tedy provést šest propojení Virtual Patch, a propojit tak například EG, LFO, nebo joystick s parametry zvuků jako je „pitch“ či „cutoff“, díky čemuž se opět výrazně rozšiřují potenciální možnosti při tvorbě a modulaci zvuků.

 

Krokový arpeggiator

Arpeggiátor automaticky generuje rozložený akord podle akordu, který zahrajete na klávesách. Vybírat přitom můžete ze šesti typů arpeggia, a přitom dále specifikovat trvání, interval a on/off status u každého z jeho jednotlivých kroků.

 

Další funkce

 

Nově navržený panel s ovládacími prvky

Nově navržený panel je rozdělen do jednotlivých bloků, které vám usnadní vyhledat si ovladače, které právě potřebujete pro práci se zvukem. Sekce oscilátorů je například vybavena vlastním displejem, který zobrazuje název aktuálně zvoleného algoritmu. U nejdůležitějších parametrů jednotlivých oscilátorů jsou otočná tlačítka, která vám umožní užít si tu pravou zábavu s analogovým syntezátorem – měnit zvuk pouhým otočením knoflíku. Každý ze tří master efektů má svůj otočný volič, kterým si můžete ihned vybrat některý z jeho typů a poslechnout si výsledný efekt na koncový zvuk. Díky využití samoluminiscenčních EL displejů je garantována výborná čitelnost zobrazených údajů i v hůře osvětleném prostředí.

 

Funkce Favorites usnadní živé hraní

Funkce Favorites dovoluje okamžité vyvolání často používaných programů stiskem jediného tlačítka. Osmi tlačítkům funkce Favorites lze přitom přiřadit až 40 programů.

 

200 presetových programů

KingKORG je vybaven pestrou paletou 200 přednastavených zvuků k okamžitému používání, které jsou rozděleny do osmi kategorií. Jsou mezi nimi přitom I zvuky skvělé zvlášť pro hraní naživo, například různé PCM zvuky pián, elektrických pián, varhan nebo clavinetu. Díky schopnosti filtrů KingKORGu, které dokážou emulovat klasické syntezátory, můžete také při hraní moderních skladeb využít právě jejich zvuk. Mimoto si pak do paměti můžete uložit až 100 svých vlastních zvuků.

 

Výstup CV/GATE OUT k ovládání Monotribe nebo MS-20

Přes zdířku CV/GATE OUT lze pomocí analogového signálu kontrolovat připojený KORG monotribe nebo MS-20. Kabel pro propojení s monotribe je rovnou přiložen, takže můžete oba nástroje propojit a přes klaviaturu KingKORG hrát na monotribe,

 

Podpora software pro správu programů

KingKORG můžete přes USB propojit s počítačem a na něj pak přenést jednotlivé programy, které tak máte přehledně uspořádané a archivované. Speciální program pro správu programů se přitom dá stáhnout zcela zdarma ze stránek www.korg.com.


Zboží si můžete zdarma převzít na našich prodejnách Ostrava-Centrum a Ostrava-PorubaMožnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

 • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

 • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč

 • osobní odběr HeurékaPoint (Uloženka.cz) dopravné je 55 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

 • osobní odběr Zásilkovna (Zasílkovna.cz) dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč


Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:


Zboží můžete zaplatit :