Nákupní košík
0
 

DBX 510 - syntezátor subharmonických složek, formát API500

 
DBX 510
 
 
(s DPH)

4 685 Kč

K dispozici

Odešleme

do 3 dnů

POŠTOVNÉ ZDARMA

Záruka:

2 roky
   
 
Pojištění
Bez pojištění
Pojištění na 1 rok + 350 Kč
Pojištění na 2 roky + 560 Kč

Více informací:
volejte zdarma 800 888 448

 

dbx 510 je syntezátor subharmonických složek určený pro modulární rackové systémy Series 500 (více info níže).
Po celá desetiletí je patentovaná dbx subharmonická syntéza základem pro zlepšení basů v různých profesionálních aplikacích, včetně nočních klubů, DJ mixování, divadelního a filmového zvuku, živých vystoupení a vysílání i hudebních nahrávek. Subharmonická syntéza dbx ve skutečnosti vytváří či modeluje novou basovou notu přesně o oktávu níže, nežli obsahuje originální audio signál.


Dvě separovaná pásma subharmonické syntézy (36 – 56 Hz / 24 – 36 Hz) poskytují nejlepší kombinaci hladkosti a kontroly (potenciometr SUBHARMONICS – míra generovaného tónu), zatímco nezávislý Low Frekvency Boost obvod je navržen tak, aby dokázal vytěžit co nejlepší výsledek z výkonných systémů a subwooferů. Na rozdíl od jiných pokusů o subharmonickou syntézu, dbx proces produkuje nízké frekvence, které nenarušují informace ve středním a vysokém pásmu, ani když je v rámci signálu aplikováno maximální množství syntézy a LF BOOST okruhu. Výsledkem je tlak ve spodních frekvencích, který lidi opravdu cítí.

 

Rackový systém Series 500 tvoří jednak racková dokovací stanice, poskytující napájení a všechny konektory a k ní připojené moduly v podobě předzesilovačů, DI boxů, EQ, kompresorů, filtrů apod.
V dnešní době je na trhu množství dokovacích stanic (stejně tak modulů), které se liší počtem slotů, možnostmi routingu a dalšími funkcemi či drobnostmi (sluchátkové výstupy apod.). Vzhledem k unifikaci základních parametrů celého systému však lze použít moduly i stanice různých značek a vzájemně je kombinovat. Standardní výška modulů činí 5,25“ (asi 13,33 cm).


U zrodu systému stála firma API, která vytvořila první modulární chanel strip a tento systém pojmenovala Lunchbox. Toto jméno nakonec celý systém Series 500 komerčně proslavilo a pro mnohé je synonymem celého systému,
V dnešní době je rackový systém Series 500 již poměrně známým a zaběhlým standardem v oblasti profesionálního audia a je oblíbený zejména pro svou modulární variabilitu, možnost jednotného napájení (odpadá potřeba individuálních síťových kabelů a zásuvek), svobodu řazení a interní routing signálu (opět šetří patch kabely) mezi moduly či mobilitu.


Kromě značek, které stály u přímo u zrodu tohoto systému v čele s API, APHEX či TONELUX nabízí své výrobky mnoho dalších zvučných jmen (kromě DBX např. RADIAL, FOCUSRITE, DRAWMER, SSL, NEVE, MOOG, EMPIRIAL LABS, ELYSIA, MILLENIA, GREAT RIVER, CARTEC AUDIO, DAKING, BAE, LINDELL AUDIO a další), ale i menší firmy (např. SM Pro AUDIO či GOLDEN AGE PROJECT), jejichž prioritou je oslovit také menší a domácí studia.
 
Technické parametry:
• Frekvenční rozsah: 20Hz – 20kHz, + 0/-0.5dB; 14 Hz – 120 kHz, +0/-3 dB
• Rozsah syntézy: 26-56 Hz (ze vstupního signálu 54 -110 Hz)
• Dynamický rozsah: více než 120 dB
• Vstupní impedance: 20kΩ (sym.) / 10kΩ (nesym.)
• Výstupní impedance: 30kΩ (sym.) / 15kΩ (nesym.)
• THD+šum: <0.003% typical from 22 Hz – 22 kHz at 0 dBu
• CMMR: >40dB; typically >55dB at 1kHz
• Šum: <-99 dBu, Unweighted (22 Hz – 22 kHz)
• Napájení: +/- 16VDC
• Rozměry: 500 series (1 slot) 13.34 x 3.81 x 15.24 cm
• Hmotnost: 0.59 kg


Odkazy na stránky výrobce DBX, videokanál YouTube výrobce, stránky Facebook výrobce, stránky Google+ výrobce.


Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce DBXNěco o výrobci:
Historie značky dbx začala před 30 lety, kdy jeden muž přišel s nápadem jak vylepšit svět profesionálního audia a přenést jej přes přelom dalšího tisíciletí. Davidu Blackmerovi, ve snaze nahradit magnetický pásek a předejít tak ztrátám i jeho nedokonalostem, se podařilo přispět k objevení moderního VCA. Bádání v tomto oboru přispělo současně k vynálezu VCA a RMS detektoru, které tak otevřely nový směr ve světě zvukové techniky. Firma dbx Professional Products byla založena v roce 1971, a během svého vývoje uvedla na trh 35 patentů v technologii live, které jsou neustále zdokonalovány. V dbx týmu inženýrů a konstruktérů byla tímto přenechána nelehká úloha uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky. Filozofie dbx je totiž taková, že pro svého zákazníka udělají úplně všechno!

Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-PorubaMožnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

  • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč

  • osobní odběr HeurékaPoint (Uloženka.cz) dopravné je 55 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

  • osobní odběr Zásilkovna (Zasílkovna.cz) dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč


Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:


Zboží můžete zaplatit :