Nákupní košík
0
 

DBX 520 - de-esser, formát API500

 
DBX 520
 
 
DBX 520
 
(s DPH)

4 715 Kč

K DISPOZICI

Odešleme

do 3 dnů

POŠTOVNÉ ZDARMA

Záruka:

3 roky
   
 
Pojištění
Bez pojištění
Pojištění na 1 rok + 350 Kč
Pojištění na 2 roky + 560 Kč

Více informací: 800 888 448

 

efektivní de-esser určený pro modulární rackové systémy Series 500

Obvody jsou postaveny na architektuře legendární dbx 902, stejné unikátní vlastnosti vám pomohou zkrotit sykavky u vokálů a či jiného materiálu s vysokou hustotou frekvencí vysokého pásma bez ohledu na změny v úrovních signálu.


dbx 520 analyzuje signál a zkoumá rozdíly v dB ve vysokofrekvenčním a full-range pásmu s vysokým dynamickým rozsahem. Ovladač FREQUENCY umožňuje nastavit pracovní pásmo od 800 Hz do 8 kHz se strmostí 12 db/oktáva, takže lze korigovat i problematické frekvence středního pásma. Poteniciometrem RANGE se pak nastavuje záběr de-esseru v rozmezí 0 až 20 dB, množství redukovaného signálu v dB pak indikuje 10-ti segmentový LED panel. Tlačítko MODE určuje, zda-li bude modul pracovat ve full-range pásmu (vhodné pro vokály) či pouze ve vyšším (HF mode – vhodné např. pro ošetření drnčení struny při náběru baskytary apod.).

 

Rackový systém Series 500 tvoří jednak racková dokovací stanice, poskytující napájení a všechny konektory a k ní připojené moduly v podobě předzesilovačů, DI boxů, EQ, kompresorů, filtrů apod.
V dnešní době je na trhu množství dokovacích stanic (stejně tak modulů), které se liší počtem slotů, možnostmi routingu a dalšími funkcemi či drobnostmi (sluchátkové výstupy apod.). Vzhledem k unifikaci základních parametrů celého systému však lze použít moduly i stanice různých značek a vzájemně je kombinovat. Standardní výška modulů činí 5,25“ (asi 13,33 cm).


U zrodu systému stála firma API, která vytvořila první modulární chanel strip a tento systém pojmenovala Lunchbox. Toto jméno nakonec celý systém Series 500 komerčně proslavilo a pro mnohé je synonymem celého systému,
V dnešní době je rackový systém Series 500 již poměrně známým a zaběhlým standardem v oblasti profesionálního audia a je oblíbený zejména pro svou modulární variabilitu, možnost jednotného napájení (odpadá potřeba individuálních síťových kabelů a zásuvek), svobodu řazení a interní routing signálu (opět šetří patch kabely) mezi moduly či mobilitu.


Kromě značek, které stály u přímo u zrodu tohoto systému v čele s API, APHEX či TONELUX nabízí své výrobky mnoho dalších zvučných jmen (kromě DBX např. RADIAL, FOCUSRITE, DRAWMER, SSL, NEVE, MOOG, EMPIRIAL LABS, ELYSIA, MILLENIA, GREAT RIVER, CARTEC AUDIO, DAKING, BAE, LINDELL AUDIO a další), ale i menší firmy (např. SM Pro AUDIO či GOLDEN AGE PROJECT), jejichž prioritou je oslovit také menší a domácí studia.
 
Technické parametry:
• Frekvenční rozsah: 20Hz – 20kHz, + 0/-0.5dB; 14 Hz – 120 kHz, +0/-3 dB
• Attack rate: Program-dependent, 2 ms for 10 dB above threshold, 600 μs for 20 dB above threshold, to achieve 63% gain reduction
• Release rate: 925 dB/sec
• Dynamický rozsah: více než 114 dB
• Vstupní impedance: 20kΩ (sym.) / 10kΩ (nesym.)
• Výstupní impedance: 30kΩ (sym.) / 15kΩ (nesym.)
• THD+šum: <0.006% typical, No compression, 1 input kHz at 0 dBu
• CMMR: >40dB; typically >55dB at 1kHz
• Šum: <-99 dBu, Unweighted (22 Hz – 22 kHz)
• Napájení: +/- 16VDC
• Rozměry: 500 series (1 slot) 13.34 x 3.81 x 15.24 cm
• Hmotnost: 0.59 kg


Odkazy na stránky výrobce DBX, videokanál YouTube výrobce, stránky Facebook výrobce, stránky Google+ výrobce.


Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce DBXNěco o výrobci:
Historie značky dbx začala před 30 lety, kdy jeden muž přišel s nápadem jak vylepšit svět profesionálního audia a přenést jej přes přelom dalšího tisíciletí. Davidu Blackmerovi, ve snaze nahradit magnetický pásek a předejít tak ztrátám i jeho nedokonalostem, se podařilo přispět k objevení moderního VCA. Bádání v tomto oboru přispělo současně k vynálezu VCA a RMS detektoru, které tak otevřely nový směr ve světě zvukové techniky. Firma dbx Professional Products byla založena v roce 1971, a během svého vývoje uvedla na trh 35 patentů v technologii live, které jsou neustále zdokonalovány. V dbx týmu inženýrů a konstruktérů byla tímto přenechána nelehká úloha uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky. Filozofie dbx je totiž taková, že pro svého zákazníka udělají úplně všechno!

Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-PorubaMožnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

  • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč

  • osobní odběr Uloženka.cz dopravné je 65 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

  • osobní odběr Zasílkovna.cz dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč


Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 200 Kč

  • osobní odběr Uloženka.cz dopravné je 55 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

  • osobní odběr Zasílkovna.cz dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč


Zboží můžete zaplatit :