Nákupní košík
0
 

DBX 676 - lampový mikrofonní předzesilovač, ekvalizér, kompresor a limiter, 2U

 
DBX 676
 
 
DBX 676
 
(s DPH)

31 990 Kč

POŠTOVNÉ ZDARMA

Záruka:

3 roky
   
   
Pojištění
Bez pojištění
Pojištění na 1 rok + 2 390 Kč
Pojištění na 2 roky + 3 790 Kč

Více informací: 800 888 448

 

Profesionální jednokanálový channel strip, elektronkový předzesilovač třídy A, nástrojový vstup, široké možnosti nastavení vstupního zisku, semiparametrický ekvalizér, compressor, možnost paralelní komprese, sidechain, OverEasy, limiter, VU metr

 


Předzesilovač:
Elektronkový předzesilovač třídy A pracuje s vysokým napětím 250 V, kromě mikrofonního signálu (XLR vstup) však umí zpracovat i nástrojový signál (HiZ ¼“ jack). Koncepce předzesilovače je inteligentně rozdělena na dvě skupiny – GAIN zde zastupuje vstupní zesílení předzesilovače a vybuzení výběrové elektronky 12AU7A, zatímco potenciometr POST TUBE ATTENUATION plní funkci následného útlumového článku. Díky této kombinaci lze dosáhnout široké palety zabarvení od zcela čistého až po jasně zkreslený zvuk – jednoduše nastavte GAIN dle požadovaných preferencí a pomocí POST TUBE ATTENUATION snižte celkovou hlasitost na vhodnou úroveň. Celková úroveň zesílení je max. 55 dB. Signalizační LED indikuje přebuzení na vstupu následujícího segmentu Channel Stripu – tedy EQ. Sekundární funkcí LED je indikace žhavení elektronky – funguje, pokud je potenciometr TUBE ATTENUATION na hodnotě 0dB.
Mezi další vlastnosti patří možnost fantomového napájení +48 V, 20dB PAD, otočení fáze a 80 Hz low cut filtr. Preamp dále disponuje INSERT bodem a direct výstupem (linka XLR nebo ¼“ jack).
 

Equalizer:
Semiparametrický ekvalizér poskytuje dostatečný rozsah k následné korekci signálu z předzesilovače. K tomu slouží celkem 3 pásma. LOW a HI disponují filtry shelving a jsou fixně nastavena na 100 Hz respektive 10kHz s rozsahem -15 až +15 dB a poklesem 12dB/oktáva. Středové pásmo MID disponuje laditelnou frekvencí v rozmezí 100 Hz až 8 kHz a přepínatelnou strmostí bell filtru (norm. Q = 0.9, tlačítko NARROW Q = 2.9). Nechybí ani možnost celý EQ segment vyřadit ze signálové cesty.

 

Compressor:
Úprava dynamiky signálu, to je oblast, ve které dbx exceluje. V dnešní době, kdy je díky špičkovým AD/DA převodníkům nahrávat s obrovským dynamickým rozsahem se od komprese signálu při náběru pomalu upouští. Profesionálové se však shodují na tom, že vícenásobná – postupná komprese je mnohem přirozenější. Právě na pozici prvního dynamického procesoru se skvěle hodí model dbx 676. Díky extrémně rychlému attacku i release se kromě zpěvu a jednotlivých nástrojů výborně hodí pro bicí i další perkusivní nástroje, dodá signálu analogový nádech, příjemnou hebkost a hlavně vyrovnanou konzistenci. Navíc díky nezávislému výstupu předzesilovače lze paralelně s dynamicky upraveným signálem zaznamenat i neefektovaný, např. pro případ špatně zvolené komprese nebo pro efektivní práci s paralelní kompresí atd.
Co se týče ovládání, najdeme zde klasické prvky, které plně pokryjí potřeby náročného zvukaře. Nechybí ani SIDECHAIN INSERT, OverEasy nastavení a další.

 

Limiter:
Záverečný modul channel stripu představuje PeakPlus limiter, který pracuje prediktivně a je speciálně navržený pro kritické nahrávání. Záběr limiteru indikuje samostatná LED, bypass Limiter sekce je možný pouze zároveň se sekcí compressoru. Výstup představuje linkový signál s konektory XLR nebo ¼“ jack.

VU metr:
Podsvícený VU metr ukazuje vstupní či výstupní hladinu signálu, popřípadě slouží k idikaci rozsahu redukovaného zisku u compressoru/limiteru.

 

Technické parametry:
• Frekvenční rozsah (mic): 20 Hz až 50 kHz, +0/-1dB, 40 dB gain
• Frekvenční rozsah (HiZ): 30 Hz až 70 kHz, +0/-1dB, unity gain
• THD+Noise: Mic In to Line Out 0.25%,Instr. to Line Out: 0.2%
• EIN: -123 dBu with a 150 / 22 Hz to 22 kHz
• Impedance (mic): 1.9 kOhm
• Impedance (HiZ): 500 kOhm
• Impedance (preamp insert send/return): 50 ohm / 20 kOhm
• Impedance (linkové výstupy): 30 Ohm (sym.) / 15 ohm (nesym.)
• Impedance (sidechain out/in): 1 kOhm / 50 kOhm
• Elektronka: 12AU7A
• Rozměry: 1U 4.4 cm x 48.3 cm x 17.5 cm
• Hmotnost: 2.3 kg


Odkazy na stránky výrobce DBX, videokanál YouTube výrobce, stránky Facebook výrobce, stránky Google+ výrobce.


Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce DBXNěco o výrobci:
Historie značky dbx začala před 30 lety, kdy jeden muž přišel s nápadem jak vylepšit svět profesionálního audia a přenést jej přes přelom dalšího tisíciletí. Davidu Blackmerovi, ve snaze nahradit magnetický pásek a předejít tak ztrátám i jeho nedokonalostem, se podařilo přispět k objevení moderního VCA. Bádání v tomto oboru přispělo současně k vynálezu VCA a RMS detektoru, které tak otevřely nový směr ve světě zvukové techniky. Firma dbx Professional Products byla založena v roce 1971, a během svého vývoje uvedla na trh 35 patentů v technologii live, které jsou neustále zdokonalovány. V dbx týmu inženýrů a konstruktérů byla tímto přenechána nelehká úloha uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky. Filozofie dbx je totiž taková, že pro svého zákazníka udělají úplně všechno!

Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-PorubaMožnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

  • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč

  • osobní odběr Uloženka.cz dopravné je 65 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

  • osobní odběr Zasílkovna.cz dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč


Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 200 Kč

  • osobní odběr Uloženka.cz dopravné je 55 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

  • osobní odběr Zasílkovna.cz dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč


Zboží můžete zaplatit :