Nákupní košík
0
 

DBX 676 - lampový mikrofonní předzesilovač, ekvalizér, kompresor a limiter, 2U

 
DBX 676
 
 
DBX 676
 
(s DPH)

28 440 Kč

POŠTOVNÉ ZDARMA

Záruka:

3 roky
   
   
Pojištění
Bez pojištění
Pojištění na 1 rok + 2 390 Kč
Pojištění na 2 roky + 3 790 Kč

Více informací:
volejte zdarma 800 888 448

 

Profesionální jednokanálový channel strip, elektronkový předzesilovač třídy A, nástrojový vstup, široké možnosti nastavení vstupního zisku, semiparametrický ekvalizér, compressor, možnost paralelní komprese, sidechain, OverEasy, limiter, VU metr

 


Předzesilovač:
Elektronkový předzesilovač třídy A pracuje s vysokým napětím 250 V, kromě mikrofonního signálu (XLR vstup) však umí zpracovat i nástrojový signál (HiZ ¼“ jack). Koncepce předzesilovače je inteligentně rozdělena na dvě skupiny – GAIN zde zastupuje vstupní zesílení předzesilovače a vybuzení výběrové elektronky 12AU7A, zatímco potenciometr POST TUBE ATTENUATION plní funkci následného útlumového článku. Díky této kombinaci lze dosáhnout široké palety zabarvení od zcela čistého až po jasně zkreslený zvuk – jednoduše nastavte GAIN dle požadovaných preferencí a pomocí POST TUBE ATTENUATION snižte celkovou hlasitost na vhodnou úroveň. Celková úroveň zesílení je max. 55 dB. Signalizační LED indikuje přebuzení na vstupu následujícího segmentu Channel Stripu – tedy EQ. Sekundární funkcí LED je indikace žhavení elektronky – funguje, pokud je potenciometr TUBE ATTENUATION na hodnotě 0dB.
Mezi další vlastnosti patří možnost fantomového napájení +48 V, 20dB PAD, otočení fáze a 80 Hz low cut filtr. Preamp dále disponuje INSERT bodem a direct výstupem (linka XLR nebo ¼“ jack).
 

Equalizer:
Semiparametrický ekvalizér poskytuje dostatečný rozsah k následné korekci signálu z předzesilovače. K tomu slouží celkem 3 pásma. LOW a HI disponují filtry shelving a jsou fixně nastavena na 100 Hz respektive 10kHz s rozsahem -15 až +15 dB a poklesem 12dB/oktáva. Středové pásmo MID disponuje laditelnou frekvencí v rozmezí 100 Hz až 8 kHz a přepínatelnou strmostí bell filtru (norm. Q = 0.9, tlačítko NARROW Q = 2.9). Nechybí ani možnost celý EQ segment vyřadit ze signálové cesty.

 

Compressor:
Úprava dynamiky signálu, to je oblast, ve které dbx exceluje. V dnešní době, kdy je díky špičkovým AD/DA převodníkům nahrávat s obrovským dynamickým rozsahem se od komprese signálu při náběru pomalu upouští. Profesionálové se však shodují na tom, že vícenásobná – postupná komprese je mnohem přirozenější. Právě na pozici prvního dynamického procesoru se skvěle hodí model dbx 676. Díky extrémně rychlému attacku i release se kromě zpěvu a jednotlivých nástrojů výborně hodí pro bicí i další perkusivní nástroje, dodá signálu analogový nádech, příjemnou hebkost a hlavně vyrovnanou konzistenci. Navíc díky nezávislému výstupu předzesilovače lze paralelně s dynamicky upraveným signálem zaznamenat i neefektovaný, např. pro případ špatně zvolené komprese nebo pro efektivní práci s paralelní kompresí atd.
Co se týče ovládání, najdeme zde klasické prvky, které plně pokryjí potřeby náročného zvukaře. Nechybí ani SIDECHAIN INSERT, OverEasy nastavení a další.

 

Limiter:
Záverečný modul channel stripu představuje PeakPlus limiter, který pracuje prediktivně a je speciálně navržený pro kritické nahrávání. Záběr limiteru indikuje samostatná LED, bypass Limiter sekce je možný pouze zároveň se sekcí compressoru. Výstup představuje linkový signál s konektory XLR nebo ¼“ jack.

VU metr:
Podsvícený VU metr ukazuje vstupní či výstupní hladinu signálu, popřípadě slouží k idikaci rozsahu redukovaného zisku u compressoru/limiteru.

 

Technické parametry:
• Frekvenční rozsah (mic): 20 Hz až 50 kHz, +0/-1dB, 40 dB gain
• Frekvenční rozsah (HiZ): 30 Hz až 70 kHz, +0/-1dB, unity gain
• THD+Noise: Mic In to Line Out 0.25%,Instr. to Line Out: 0.2%
• EIN: -123 dBu with a 150 / 22 Hz to 22 kHz
• Impedance (mic): 1.9 kOhm
• Impedance (HiZ): 500 kOhm
• Impedance (preamp insert send/return): 50 ohm / 20 kOhm
• Impedance (linkové výstupy): 30 Ohm (sym.) / 15 ohm (nesym.)
• Impedance (sidechain out/in): 1 kOhm / 50 kOhm
• Elektronka: 12AU7A
• Rozměry: 1U 4.4 cm x 48.3 cm x 17.5 cm
• Hmotnost: 2.3 kg


Odkazy na stránky výrobce DBX, videokanál YouTube výrobce, stránky Facebook výrobce, stránky Google+ výrobce.


Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce DBXNěco o výrobci:
Historie značky dbx začala před 30 lety, kdy jeden muž přišel s nápadem jak vylepšit svět profesionálního audia a přenést jej přes přelom dalšího tisíciletí. Davidu Blackmerovi, ve snaze nahradit magnetický pásek a předejít tak ztrátám i jeho nedokonalostem, se podařilo přispět k objevení moderního VCA. Bádání v tomto oboru přispělo současně k vynálezu VCA a RMS detektoru, které tak otevřely nový směr ve světě zvukové techniky. Firma dbx Professional Products byla založena v roce 1971, a během svého vývoje uvedla na trh 35 patentů v technologii live, které jsou neustále zdokonalovány. V dbx týmu inženýrů a konstruktérů byla tímto přenechána nelehká úloha uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky. Filozofie dbx je totiž taková, že pro svého zákazníka udělají úplně všechno!

Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-PorubaMožnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

  • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč

  • osobní odběr HeurékaPoint (Uloženka.cz) dopravné je 55 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

  • osobní odběr Zásilkovna (Zasílkovna.cz) dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč


Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:


Zboží můžete zaplatit :