Nákupní košík
0
 

DEXON Vyháněč zlodějů - - aktivní audio výstražný systém

 
DEXON Vyháněč zlodějů
 
 
(s DPH)

9 990 Kč

K dispozici

Odešleme

do 3 dnů

POŠTOVNÉ ZDARMA

Záruka:

2 roky
   
   
Pojištění
Bez pojištění
Pojištění na 1 rok + 690 Kč
Pojištění na 2 roky + 990 Kč

Více informací:
volejte zdarma 800 888 448

 
Ničí vám graffiti fasádu domu?

Zloději vám vykrádají chatu nebo garáž?

Jedete na dovolenou a chcete účinně a aktivně zabezpečit byt?

Potřebujete hlídat památku proti vandalům?

Chcete zabezpečit v noci dětské hřiště?

Kradou vám neustále něco na zahradě?

Vykrádají vám prodejnu? Ničí výlohu?

Potíže s bezdomovci a "nepřízpusobivými" občany?

Zcizují vám fotovoltaické panely ve vaši sluneční elektrárně?

**Namítnete, že už máte kamery.**
Z těch ale obvykle nic nepoznáte a zloděje jimi hned nechytíte. Škodu i tak udělá.

**Máte zabezpečovací systém?**
To je sice hezké, ale zloději jsou už prostě na sirénu zvyklí. Siréna houká a zloděj vesele ničí a krade dál.

**Jste napojeni na pult ostrahy nebo městské policie?**
Než ostraha přijede, zloděj páchá škodu. A i za 5 min. se toho dá zničit a ukrást hodně.

**V čem je to tedy jiné?**

První skutečně aktivní ochrana – zloděje detekujete a hned vyženete. Zloděj nenapáchá škodu.

- Zloděj nebo vandal nestačí napáchat velkou škodu. U dosavadních zabezpečovacích systémů se vlastně jen dozvíte o napáchané (velké) škodě. Pokud máte nainstalován náš systém, zloděj uteče a škodu nezpůsobí.
- Je to první skutečně aktivní ochrana před zloději. Dosavadní zabezpečovací systémy jsou skrze pasivní – pouze něco detekují a někoho informují. Vyháněč zlodějů je aktivní – zloděje detekuje a vyhání.
- Náš Vyháněč zlodějů zbytečně nečeká a rovnou zloděje zastraší a vyžene. Rychle a spolehlivě.
- Navíc, je to novinka – zloději jej neznají, a tak v 90% případů skutečně z místa utečou.

**Jak to funguje?**
- Srdcem Vyháněče zlodějů je jednotka "JDM 80IR":http://www.dexon.cz/katalog/plosne-instal-ozvuceni/moduly-pro-ustredny-a-zdroje-signalu/jdm-80ir-sampler-s-pir-detektorem-pohybu.html, která v sobě obsahuje mikroprocesor, detektor pohybu, audiomodul a zesilovač. Na vnitřní paměťové kartě jsou uloženy velice autentická (lidská) agresivní hlášení. Na jednotku je napojen výkonný reproduktor, který je součástí balení.
- Jakmile je detekován pohyb vandala nebo zloděje, v místě, kde nemá být, spustí se první výstraha. Vypadá to, jako by zloděje skutečně někdo viděl a křičel na něj, ať okamžitě z místa odejde. Obsah dalších hlášení se mění a celková agresivita hlášení postupně narůstá, navíc hlášení se spouští s určitou logikou, aby byla ještě více autentická. Zloděj pak je v domnění, že je skutečně pronásledován, a tak raději z místa uteče.
- Vyháněč zlodějů je z výroby vybaven 5 agresivními hlášeními, které jsou pečlivě nahrány hercem a jejíž autentičnost je opravdu vysoká. Samozřejmě uživatel si na SD kartu může uložit i svá hlášení, např. štěkot psa. K úspěšnosti "vyhnání zloděje" přispívá i fakt, že reprodukce audio výstrah je dosti hlasitá a díky tomu i nepříjemná.

**Výstrahy mohou být různé.**
- Jak bylo zmíněno výše, systém jsme již vybavili 5 autentickými výstrahami. Zde si můžete poslechnout "ukázku prvního hlášení.":http://data.dexon.cz/audio/jdm80ir%20hlaseni%201%20ukazka.mp3
- Potřeby uživatelů ovšem mohou být různé, a proto máte k dispozici vnitřní paměťovou kartu, na kterou můžete uložit až 8 hlášení ve formátu Mp3. Např. z vyháněče zlodějů uděláte "elektronického psa", pokud na SD kartu uložíte psí štěkot. Hlášení mohu být strohá, nebo agresivní, je to na vaši fantazii.
- Výstrahy na sebe navazují, blokují se a spouští se s určitou logikou. Narušitel tak nemá šanci hned rozpoznat, že se jedná o automatické zařízení.

**Jak je to "silné"?**
- Vestavěný zesilovač i reproduktor jsou nadprůměrně účinné, a tak hlasitost výstrahy je skutečně nepříjemná. Měřením jsme zjistili hodnotu 119 dB, což už je slušný "nářez". Silnější výstraha není potřeba, musíme mít na paměti, že zloděj výstraze musí porozumět, pochopit ji, čímž jí uvěří a z místa uteče.
- Hlasitost lze samozřejmě snadno vnitřně nastavit.
- Když se podíváte na samotný reproduktor, zjistíte že je velký a robustní. Skutečně to není žádná malá plastová krabička, která sama o sobě drnčí a připomíná spíše hračku. Zvuk je proto hlasitý, nezkreslený a srozumitelný.

**Z čeho se celý systém skládá a jak se zapojuje?**
- Zařízení zahrnuje pouze dvě položky - centrální jednotku "JDM 80IR":http://www.dexon.cz/katalog/plosne-instal-ozvuceni/moduly-pro-ustredny-a-zdroje-signalu/jdm-80ir-sampler-s-pir-detektorem-pohybu.html (obsahuje mikroprocesor, audiomodul s SD kartou a 5 výstrahami, zesilovač, napáječ a detektor pohybu) a citlivý reproduktor. Do centrální jednotky přivedeme napájení a dále propojíme s přibaleným reproduktorem. Toť vše.
- Instalace je velice snadná, v podstatě připojujete jen dva kabely. Neřešíte žádná složitá čidla, závory, ploty a zámky. Nic nemusíte programovat.

**Může se systém instalovat i venku?**
- Ano. Jeho hodnota krytí je vysoká (IP 66 = úplná ochrana před prachem a velkému proudu vody). Počítáme s umístěním na přímém dešti, slunci i sněžení. Veškerá elektronika je hermeticky uzavřena. Přívodní kabely jsou opatřeny těsnými průchodkami.
- Zařízení používáte celoročně.

**Jaká je údržba a obsluha?**
- Vyháněč zlodějů je bezúdržbový a bezobslužný. Jednou jej nainstalujete a nastavíte, pak již funguje zcela sám. Maximálně ho můžete očistit od prachu.

**Dá se systém rozšiřovat?**
- Ano, dá. Na centrální jednotku můžete připojit více pohybových čidel a hlídat tak větší prostor. Taktéž je možno připojit více reproduktorů.

**Je možné systém na určitou dobu automaticky vypínat?**
- Občas se vyskytne požadavek hlídat daný prostor jen v noci, přes den jej tedy vypnout. Pak postačí napájet zařízení z běžného časového spínače, kde si dané periody spínání nastavíte.

**Je možné systém využít i jinak?**
- Ano. Zde jsme popsali využití jako bezpečnostní prostředek - prostředek na vyhnání "narušitele".
- Druhou (ne bezpečnostní) aplikací tohoto zařízení může být automatické přehrávání podkresu či interaktivního "povídání" např. v muzeích, galeriích nebo v prodejnách. Přistoupí-li návštěvník k dané expozici, přehraje se mu daná audio nahrávka. Jeho návštěva v prodejně či muzeu může být tak velice interaktivní a bezobslužná. Tady už samozřejmě hlasitost nastavujeme daleko méně a používáme "příjemná" hlášení.

**Technické parametry centrální jednotky:**
- "centrální jednotka":http://www.dexon.cz/katalog/plosne-instal-ozvuceni/moduly-pro-ustredny-a-zdroje-signalu/jdm-80ir-sampler-s-pir-detektorem-pohybu.html obsahuje pohybové čidlo PIR s nastavitelnou citlivostí a desku elektroniky, na níž je umístěn napájecí zdroj, vlastní sampler (audiomodul přehrávače) s paměťovou SD kartou, výkonový audiozesilovač a řídící mikroprocesor
- po prvním narušení dohlíženého prostoru PIR čidlem se začne přehrávat hláška č. 1. Po jejím ukončení začne běžet blokace, jejíž čas lze nastavit. Během této blokace je PIR čidlo necitlivé a nic se nepřehrává. Je to z toho důvodu, aby se hlášky nepřehrávaly příliš často a těsně za sebou. Po skončení blokace a případném dalším narušení hlídaného prostoru se začne přehrávat hláška č. 2. Takto celý proces pokračuje. Hlášek může být až 8, přičemž každá z nich může mít až 60 sekund, po skončení osmé zprávy se celý cyklus od začátku opakuje.
- vstup pro připojení externího (dalšího) PIR čidla, rozpínací kontakt
- výstup pro napájení externího (dalšího) PIR čidla DC 12 V
- výstup pro připojení reproduktoru, impedance min. 8 Ohm
- výkon vestavěného zesilovače 25 W
- vnitřní nastavení času blokace
- vnitřní nastavení citlivosti vestavěného PIR čidla
- vnitřní nastavení výstupní úrovně (hlasitosti) audio výstupu
- vestavěná SD karta pro uložení hlášek 8x max. 60 s
- veškeré konektory řešeny jako násuvná svorkovnice uvnitř
- 3 průchodky pro připojení reproduktoru, dalšího PIR čidla a napájení
- plastová krabička s krytím IP 66
- nenápadné šedé provedení
- otvory pro pevnou instalaci na zeď
- napájení AC 230 V / 50 Hz
- příkon max. 30 VA
- pracovní teplota -25 - +40 °C
- pracovní relativní vlhkost max. 98 %
- rozměry 110 x 180 x 90 mm
- hmotnost 1,2 kg

**Technické parametry reproduktoru:**
- výkon 30 W rms
- impedance 8 Ohm
- ekv. citlivost 106 dB / 1W, 1m
- frekvenční rozsah 200 – 11 000 Hz
- mat. zvukovodu bílý ABS plast
- úzká směrová charakteristika
- ocelová konzola s nasměrováním
- rozměry 284 x 205 x 285 mm
- hmotnost 2 kg
- krytí IP 66

**Co to vše stojí?**
- Vezměte v úvahu, jakou škodu by vandal / zloděj napáchal, když byste tento systém nepoužili. Nejde jen o cenu "materiálu", ale také započítejte cenu práce, dopravu, námahu, vaši energii a starosti s případnou výměnou a úklidem.

Vyháněč zlodějů (centrální jednotka + reproduktor) vás stojí:
- jen 33 % ceny zcizené domácí elektroniky (TV, DVD, počítač za 30 000 Kč)
- jen 3 % ceny nového auta (automobil za 300 000 Kč)
- jen 67 % ceny vykopnutých vchodových dveří (vchodové dveře s výměnou za 15 000 Kč)
- jen 50 % ceny zcizené zahradní techniky (motorová sekačka, strunová sekačka a vrtačka za 20 000 Kč)
- jen 83 % ceny nového nátěru fasády (nátěr 4x2 m za 12 000 Kč)
- jen 33 % ceny 2 nových laviček (2 parkové lavičky za 30 000 Kč)
- jen 50 % ceny nového zasklení výlohy prodejny (výloha 3 x 3 m za 20 000 Kč)
- jen 19 % ceny 4 nových fotovoltaických panelů (4 235W polykrystalické panely za 52 000 Kč)

Pokud Vyháněč zlodějů budete používat 5 let, bude vás jeden den hlídání vašeho objektu stát pouze 5.50 Kč. A za tuto cenu zabezpečovací agenturu "nepořídíte".

**Kdy se vám investice vrátí?**

Jak vidíte, ve srovnání s možnou škodou, je cena našeho zabezpečení nízká.
Vyjdeme-li z předpokladu, že problém se zloději či vandaly máte 1x ročně, pak se vám investice do zařízení vrátí již za půl roku.


automatické přehrávání audio výstrah na základě detekce pohybu, autentické agresivní hlasité hlášení, 5 profi "lidských" hlášek již na SD kartě, hlasitost až 122 dB, vestavěna propracovaná logika spouštění, robustní a nenápadné provedení, krytí IP 66. Vhodné pro: hlídání zahrad, chalup, garáží, prodejen, výloh a hřišť proti vandalům, fasád domu proti graffiti, fotovoltaických elektráren proti zlodějům panelů, aktivní ostrahu venkovních prostor a budov, pro okamžité zahnání zloděje dříve, než by napáchal škodu. Kat. č.: 27 837

Odkaz na stránky výrobce DEXON.


Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce DEXONNěco o výrobci:
Firma DEXON vznikla v roce 1989 jakožto subjekt zabývající se především výrobou profesionálních a HiFi reproduktorů a reprosoustav. Postupným vývojem se rozšířila o další dílenské provozy (nyní již 3 střediska) k nimž brzy přibyly firemní prodejny v Ostravě, Praze a Karviné, což znamenalo i nárůst počtu zaměstnanců. V roce 1999 zřídila pobočky v Polsku a na Slovensku a počátkem roku 2002 se transformovala na společnost DEXON CZECH s.r.o., přestěhovala se do nově vystavěných prostor v karvinské průmyslové zóně a vybudovala nový systém interních procesů. Během několika dalších let zrekonstruovala další budovy a vybudovala vlastní průmyslovou zónu, za účelem rozšíření svých aktivit.

Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-PorubaMožnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

  • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč

  • osobní odběr HeurékaPoint (Uloženka.cz) dopravné je 55 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

  • osobní odběr Zásilkovna (Zasílkovna.cz) dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč


Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:


Zboží můžete zaplatit :