Nákupní košík
0
 

DYNAUDIO BM Compact mkIII - nearfield monitor

 
DYNAUDIO BM Compact mkIII
 
 
DYNAUDIO BM Compact mkIII
 
(s DPH)

15 690 Kč

POŠTOVNÉ ZDARMA

Záruka:

3 roky
   
   
Pojištění
Bez pojištění
Pojištění na 1 rok + 1 390 Kč
Pojištění na 2 roky + 2 190 Kč

Více informací:
volejte zdarma 800 888 448

 
BM Compact mkIII, nearfield monitor, 5,7" woofer, 1,1" tweeter

Odkaz na stránky výrobce DYNAUDIO.


Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce DYNAUDIONěco o výrobci:
Společnost Dynaudio byla založena v Dánsku roku 1977 skupinou inženýrů a vývojových projektantů, kteří se tenkrát shodli v poznání, že ani vysoce kvalitní reprosoustavy nejsou schopny reprodukovat hudbu bez nežádoucího zabarvení. Firma původně vyráběla soustavy osazené vlastními kmitočtovými výhybkami a dostupnými měniči OEM společností. První modely soustav uvedla na trh v letech 1977 a 1978, avšak podle spoluzakladatele firmy Wilfrieda Ehrenholze již tenkrát bylo zřejmé, že pokud chtějí zkonstruovat opravdu kvalitní reprosoustavy, budou muset vyvinout vlastní měniče: "Pokud jste zákazníky společnosti OEM, pak vždy závisíte na technické úrovni svých dodavatelů. Ale naše představy značně předstihovaly technické možnosti veškerých produktů, které jsme mohli zakoupit. A naším cílem bylo stát se absolutní špičkou na trhu. Během tří let jsme veškeré soustavy vybavili vlastními měniči vyvinutými vlastním firemním týmem Research&Development.“

Tým firemních inženýrů ve městě Skanderborg si tenkrát dal za cíl vyvinout novou generaci reproduktorů, založenou na jejich vlastním technickém výzkumu a zaručující skutečně vysokou věrnost zvuku. Prvním nejdůležitějším krokem bylo zavrhnout to, co bylo v té době již obecně přijímáno: běžné materiály, technologie a výrobní postupy, a místo toho realizovat vlastní představy. Názor, že kvalita zvuku bez kompromisů může být dosažena pouze celkovým přístupem, se značně lišil od tehdy převládající teze, že přesnost výroby může být pouze viditelná, nikoliv však slyšitelná.

Mezi tehdejší technologické novinky patřilo například odlévání nosných košů měničů ze slitiny hořčíku, které lépe odolávají rezonancím, než běžně používané plechové či plastové koše. Zdánlivě předimenzované permanentní magnety basových a středotónových měničů, tenkrát neprozřetelně odmítané některými konzervativními kritiky, přinesly přesnější kontrolu činnosti reproduktorů. Pro dosažení velké účinnosti kmitacích cívek byl vyvinut nový technologický postup, založený na „prostorové kompresi" navinuté cívky. Revoluční technologie Hexacoil, kde tenký navíjený drát má šestiúhelníkový průřez, omezila na minimum výkonové ztráty. Mezi jednotlivými závity výrobně náročného vinutí totiž nevznikají nežádoucí vzduchové mezery. Slavnou novinkou osmdesátých let byl progresivně konstruovaný vysokotónový reproduktor D28 s měkkou hedvábnou membránou, který vynikal špičkovou přesností přenosu rychlých transientních signálů.

V roce 1990 založená nová společnost Dynaudio Acoustics, zaměřená na profesionální sféru, se sice svým výrobním programem zcela odlišuje od audiofilských reprosoustav pro „domácí pasivní poslech", avšak konstrukční základ jednotlivých špičkových reproduktorů se shoduje s komponenty řady nekompromisních měničů současných high-endových modelů původní značky Dynaudio. Know-how zakladatelské firmy se uplatňuje i v některých dalších technických detailech. Tato skutečnost mj. přináší úspory při vývoji a výrobě studiových monitorů, což se příznivě projevuje také ve výsledné ceně.

Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-PorubaMožnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

  • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč

  • osobní odběr HeurékaPoint (Uloženka.cz) dopravné je 55 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

  • osobní odběr Zásilkovna (Zasílkovna.cz) dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč


Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:


Zboží můžete zaplatit :