Infolinka ZDARMA: 800 888 448

Pracovní dny: 8:00 - 18:00

Zbývá 3 000 Kč do dopravy ZDARMA
0 Košík
   

EMINENCE ALPHA 10A 8 Ohm

reproduktor 10", 150 W

Odešleme do 7 dnů
Počet ks:
EAN: 4049521024641
30 dní na vrácení zboží
Záruka: 2 roky
Kalkulačka splátek
Pojištění nástroje
Více informací: 800 888 448

reproduktor 10", 150 W, 95,6, 57 ÷ 4500 Hz, X-max 3,2 mm, hmotnost 1,95 kg

Odkaz na stránky výrobce EMINENCE

Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce EMINENCE

Něco o výrobci:
V USA, ve státě Kentucky leží město Eminence a zde v roce 1966 založil R. A. Gault společnost Eminence Speaker Corporation - tedy závod na výrobu reproduktorů. A jako správný patriot dal svým výrobkům značku Eminence.

Společnost, celá ve vlastnictví Gaultových, utěšeně rostla a postupně se dostala na dnešní produkci cca 10 000 reproduktorů denně (což je přes 2 miliony ročně!), a je tedy největší továrnou vyrábějící reproduktory. Krédo společnosti je shrnuto do hesla „A better product off less“, tj. lepší výrobek za méně peněz. Společnost vyrábí reproduktory pro domácí ozvučení, kvalitní ozvučení automobilů a také řadu reproduktorů pro muzikanty a ozvučování živých vystoupení. A právě tato řada byla v loňském roce celkově inovována. Při vývoji spolupracovala firma Eminence s odborníci firmy s odborníky dalších podniků, např. s mamutím koncernem DuPont. Ten na základě požadavků firmy Eminence vyvinul materiál „Kapton“ pro nejchoulostivější část reproduktoru - cívku. Zvýšená tepelná odolnost a dobrá tepelná vodivost tohoto materiálu, tak umožnily zvětšit zatížitelnost. K vytvoření silného magnetického pole, ve kterém se cívka pohybuje, používá Eminence magnet z materiálu APS ferit/ u série Legend i magnety s Alnico/. Cívka spolu s magnetem tvoří tzv. motor, který pohání membránu spojenou s cívkou. Ta část výkonu promění ve zvukové vlny, což je žádoucí efekt. Větší část výkonu se promění v naopak nežádoucí teplo a z toho plynou náročné požadavky na tepelnou odolnost cívky. Průměr cívky se pohybuje od 1,5“ (u řady 100W) až po 4“ (od 500W výše). Výrobce používá papírové membrány s látkovými závěsy, případně Santopren DELTA 12LF; u série LEGEND výhradně papírové. Vše drží pohromadě díky koši, což je výlisek z ocelového plechu, nebo ze speciální hliníkové slitiny.

Vysokou kvalitu jednotlivých dílů s minimálními tolerancemi, zaručuje výroba na vlastním strojním zařízení. To spolu s vysokou produktivitou práce umožňuje naplnění hesla firmy, tj. velmi příznivé ceny, při konkurence schopné kvalitě. A tak reproduktory Eminence používá do svých výrobků celá řada světových firem (např. Ampeg, Crate, Fender, Warwick, Peavey, Soldano, Yorkville, a dokonce i Marshall aj.).


Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-Poruba

Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
  • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
  • osobní odběr Zasilkovna.cz dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč

Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 200 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
  • osobní odběr Zasielkovna.sk dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

Zboží můžete zaplatit :