Nákupní košík
0
 

EVENT OPAL - 1 ks Nearfield monitor, 240/25W

 
EVENT OPAL
 
 
EVENT OPAL
 
EVENT OPAL
 
EVENT OPAL
 
EVENT OPAL
 
(s DPH)

48 590 Kč

POŠTOVNÉ ZDARMA

Záruka:

3 roky
   
   
Pojištění
Bez pojištění
Pojištění na 1 rok + 2 990 Kč
Pojištění na 2 roky + 4 790 Kč

Více informací: 800 888 448

 
• uvedená cena je za jeden kus •

Studiový referenční monitor EVENT Opal

 

Ke každému páru studiových monitorů OPAL koupených po 1. září 2011 dostane každý zákazník zdarma StudioEQ  (set pro měření a následnou úpravu frekvenčního průběhu vašich OPAL)

Jedná se dvou pásmový studiový monitor. - uvedená cena je za 1ks

Ozvučnice - je vyrobena z hliníkového odlitku. To dodává konstrukci pevnost a tím minimalizuje její rezonance. Zaoblený tvar, díky kterému zmizely rovné plochy a rohy, napomáhá při odstraňování problému s difrakcí na ozvučnici monitoru.

Basreflex – úkolem designu bylo i zapracování basreflexů do přední stěny ozvučnice pro snížení problémů odrazů od zadních stěn místnosti a díky jejím zaobleným tvarům došlo i k lineárnějšímu proudění vzduchu. Díky těmto úpravám jsou basy konkrétní a to i při velkých hlasitostech.

Elektronika – kvalitní analogové obvody, dodávající ve špičkách až 750 W, poskytují oběma reproduktorům výkonovou rezervu a velký dynamický rozsah.

Basový reproduktor – 8“ basový reproduktor EX8 má vlastnosti jako žádný jiný. Jeho pracovní rozsah je od 30 Hz do 10 kHz s výkonem 1000 W. Neodymový magnet a výchylka 36 mm zaručují rychlou odezvu v oblasti nízkých frekvencí.

Výškový reproduktor – ULD1 je vyroben z ultra lehkého a tuhého berylia v kombinaci s mědí. Neodymový magnet a zvukovod s možností otočení o 90º jsou zárukou brilantních výšek a možnosti instalace jak v horizontální, tak i ve vertikální rovině.

Patentovaná X-Coil technologie - zvyšuje rychlost basového reproduktoru a snižuje zkreslení o 18 dB, což přispívá ke skvěle čitelným středním frekvencím, pevným basům a konkrétním výškám v celém rozsahu slyšitelného pásma.
Opal je opravdu revolucí ve studiových monitorech.Přední panel:

Level (Hlasitost): Umožňuje nastavení vstupní citlivosti od – 6 dB až do + 6 dB. Základní nastavení je na 0.

Space (Prostor): Nastavuje kompenzaci basového reproduktoru – podle umístění reprosoustavy v místnosti. Je-li monitor umístěn v otevřeném prostoru, zvolte 1/1 (full), je-li umístěn proti zdi, zvolte ½  (half), je-li umístěn v rohu, zvolte ¼ (quarter).

Korekce místnosti – slouží ke korekcím místnosti. Pomocí tohoto filtru můžete odstranit rezonance místnosti pod 200 Hz, která může způsobovat nedostatky v přednesu basů.
Q – upravuje šířku akustického filtru
Freq – nastavuje frekvenci filtru  od 40 do 280 Hz
Depth – nastavuje účinnost, hloubku filtru 1 (0 dB), 2 (2 dB), 3 (4 dB), 4 (8 dB),
5 (14 dB), 6 (20 dB)

LF shelf
  - korekce pro basové frekvence, umožňuje „přidat nebo ubrat basy“ v oblasti 200 Hz  v rozmezí -1.5, -0.75, 0, 0.75, 1.5 dB.

HF shelf – korekce pro vysoké frekvence, umožňuje zdvih v oblasti 5 kHz, dostupné předvolby jsou -1.5, -0.75, 0, 0.75, 1.5 dB.

DIM – upravuje jas podsvícení otočného loga na přední straně.


Zadní panel:

Vstup síťového kabelu, vypínač napájení, volič napětí.  
   
Modul Dock
– slouží k dodatečnému připojení rozšiřovacího modulu. Tento modul rozšíří v budoucnu možnosti připojení signálu do monitoru. Připojení expanzního modulu je signalizováno led diodou na přední straně.

Konektor vstupního signálu – připojit může symetrický/nesymetrický signál pomocí konektorů XLR nebo Jack 6,3 mm.
 
Led indikace na předním panelu:

Spouštěcí sekvence: Při zapnutí Opal spustí vlastní diagnostiku systému, která je indikovaná blikající prostřední diodou bílé barvy (cca 12s), následuje 10s, kdy dioda pouze svítí, a pak je soustava připravena k použití. Při tomto procesu jsou vstupní signály odpojeny.

První led dioda (ve sloupci nejvýš) - barva zelná/žlutá. Zelená barva indikuje úroveň vstupního signálu, v případě, že se signál zesílí a začne přetěžovat zesilovač, barva se změní na oranžovou. Toto slouží pouze jako varovní, nedojde k automatickému zeslabení.

Prostřední led dioda – barva bílá/oranžová. Bílá indikuje startovací sekvenci, pak se rozsvítí jen v případě, že dochází k nadměrnému přetížení soustavy a utlumí signál na 10s, změní-li se barva na oranžovou, dochází k přehřátí zesilovače nebo reproduktorů, následuje automatické zeslabení a může dojít i k automatickému resetu.

Spodní z trojice diod –
barva červená. Svítí pouze v případě poruchy, kdy je potřeba vyhledat odborný servis.

Dioda ve spodním rohu – barva modrá. Signalizuje připojení expanzního modulu.
 

Umístění:

Díky konstrukčním prvkům je možné monitor umístit jak ve vertikálním, tak v horizontálním směru. Umístění naležato je podmíněno otočením zvukovodu výškového reproduktoru o 90º  a instalace podstavce na jednu z bočních stran. K uchycení podstavců slouží instalační otvory na zadní stěně ozvučnice.

Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-PorubaMožnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

  • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč

  • osobní odběr Uloženka.cz dopravné je 65 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

  • osobní odběr Zasílkovna.cz dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč


Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 200 Kč

  • osobní odběr Uloženka.cz dopravné je 55 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

  • osobní odběr Zasílkovna.cz dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč


Zboží můžete zaplatit :