Nákupní košík
0
 

GIBSON LP Standard 2016 2016 T Ebony - elektrická kytara

 
GIBSON LP Standard 2016 2016 T Ebony
 
 
(s DPH)

78 280 Kč

POŠTOVNÉ ZDARMA

Záruka:

2 roky
   
   
Pojištění
Bez pojištění
Pojištění na 1 rok + 6 190 Kč
Pojištění na 2 roky + 9 790 Kč

Více informací:
volejte zdarma 800 888 448

 

Na světě není mnoho kytar, které by nabízely tak široké možnosti využití, tak široké zvukové spektrum a takový herní komfort jako Gibson Les Paul. Na vývoj této kytary měla totiž tato firma téměř 70 let. Přesto nebylo mnoho co vylepšovat, protože tato kytara už od svého zrodu znamenala to nejlepší, co člověk mohl od značky Gibson žádat. A série Standard obsahuje všechny ty prvky, které z Les Paula udělaly legendu.

 

Přední deska této kytary je postavená z naprosto špičkového tříděného javoru, zadní deska je pak z mimořádně rezonantního mahagonu. Tady se dřeva nekombinovala, aby se šetřilo. Tady se kombinovala ta nejlepší dřeva, aby se dosáhlo toho nejlepšího možného zvuku. Proto je tu použitý i asymetrický krk z jednoho kusu masivního mahagonu, na kterém je hmatník s tradičními a historicky přesnými Les Paul hodnotami: proměnlivý radius, nultý pražec 43 mm, 22 pražců a menzura 628 mm. Prostě prvotřídní pohodlí v kombinaci s prvotřídními materiály.

 

Co může být lepšího, než snímač speciálně vytvořený pro konkrétní typ kytary? Dva snímače vytvořené speciálně pro konkrétní pozici na konkrétním typu kytary. To je přesně ten případ i u snímačů na Les Paul Standard. V poloze u krku je to humbucker QC Rhythm Pro, u kobylky je to pak QC Lead Pro. Oba dostaly jádro z materiálu Alnico 5, které zajistí maximální trvanlivost a špičkové snímání i těch nejjemnějších vibrací. K jejich ovládání vám budou sloužit dva potenciometry hlasitosti a dvě tónové clony. Navíc nechybí přepínač preferovaného snímače. Zámkové ladící mechaniky jsou tu v provedení Kidney od špičkového výrobce Grover, kobylka je špičkový Tone Pro Tune-O-Matic a struník je tu také prvotřídní: Tone Pro Stop Bar. Jak je vidět, tato kytara se nejmenuje Standard, protože by to byla kytara, na kterou hrají standardní hráči každý den, ale protože je to zcela nový standard v kvalitě stavby hudebních nástrojů.

 

Les Paul Standard je špička. Od povrchové úpravy, přes použitou elektroniku až po zvukový projev jde po všech stránkách o jeden z nejlepších modelů, který se dnes dá vůbec pořídit. Pokud se rozhodnete pro tento typ, čeká vás jediné - neutuchající radost ze hry.

 

Technické údaje:

 • tělo: javor/mahagon
 • krk: mahagon
 • profil krku: Slim Taper, asymetrický
 • menzura: 628 mm
 • hmatník: palisandr
 • počet pražců: 22
 • šířka nultého pražce: 43 mm
 • snímače: 2x Humbucker (QC Rhythm Pro, QC Lead Pro)
 • ovládání: 2x Volume, 2x Tone, switch
 • kobylka: pevná Tone Pro Tune-O-Matic
 • ladící mechaniky: Grover Locking Kidney
 • součástí je kufr
 • barva: Ebony

Odkaz na stránky výrobce GIBSON.


Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce GIBSONNěco o výrobci:
Historie kytar Gibson

1894 - Orville Gibson, bývalý úředník ve skladu s botami, vyrábí svůj nejstarší zdokumentovaný nástroj, desetistrunnou kytaru. Orville vynalezl dvě nové mandolíny a také archtop (s klenutým víkem) kytaru.

1902 - Založena společnost The Gibson Mandolin-Guitar Mfg. Co., Ltd. Mandolíny Orville Gibsona byly na mnohem vyšší úrovni, než jiné mandolíny té doby a Orville nebyl připraven uspokojit rostoucí poptávku. Pět obchodníků z Kalamazoo koupilo práva na používání jeho jména a patent za 2500 dolarů a najalo Orvilla jako konzultanta. Orville nebyl jedním z šéfů firmy Gibson, ale vlastnil nějaké akcie. O šest měsíců později Orville prodává svoje akcie místnímu výčepnímu. Orville nadále dostává honorář a později penzi až do jeho smrti v roce 1918.

1921 - Zaměstnanec Gibsonu Ted MclIugh, který zpíval v kapele Orville Gibsona vynalézá nastavitelnou výztuž krku (truss rod) a výškově nastavitelnu kobylku.

1934 - Jazzové kapely se stávají většími a Gibson reaguje na požadavek kytaristů po větší hlasitosti zvětšením velikosti archtop kytar (např. Gibson L-5). Gibson také představuje Super 400, která je dodnes brána za vrchol archtop designu.

1935 - První elektrická kytara Gibson - metalbody Hawaiian. V roce 1936 se objevuje první elektrická "Spanish" elektrika - ES-150.

1939 - Gibson představuje první cutaway modely, Super 400 Premier a I-5 Premier.

1946-51 - Gibson zdokonaluje P-90 snímače a vede trh elektrických archtopů s takovýmy modely jako ES-5 (první kytara osazená třemi snímači) a ES175 v roce 1949 a L-5CES a Super 400CES v roce 1951.

1952 - Od tohoto roku se datuje historie Les Paulů, první Gibson masivní kytara.

1954 - Prezident firmy Gibson, Ted McCarthy, vynalézá tune-o-matic kobylku. Poprvé je nasazena na Les Paul Custom 1954 a je dodnes standardní kobylkou na elektrických kytarách Gibson.

1957 -Gibson kupuje Epiphone. Představují se takové kytary jako Explorer, Flying V a Moderne.

1958 - McCarty opět boduje, jeho ES-335 kombinuje konstrukci masivních kytar s tradičním hollowbody vzhledem. Semi-hollow design se stane jedním z nejúspěšnějších konceptů éry elektrických kytar.

1974 - Nová továrna v Nashvillu, produkce se rozděluje mezi Nashvill a Kalamazoo. V roce 1984 je továrna na Parsons Street v Kalamazoo zavřena a centrála Gibsonu se přesouvá do Nashvillu.

1978-82 - Gibson rozpoznává poptávku po vintage kytarách a představuje první reissue modely: FS-L v roce 1978, Les Paul Heritage 80 v roce 1980, Heritage Korinas v roce 1982 a Earl Scruggs Granada bendžo v roce 1984. Poptávka po inovacích je uspokojena modelem B.B.King v roce 1980 a první Chet Atkins solid-akustikou a roce 1982.

1986 - Gibson ve finančních problémech, zachráněn současnými vlastníky Henry Juszkiewiczem a Davidem Berrymanem. Gibson kupuje výrobce mandolín Flatiron a v roce 1989 je postavena nová továrna na výrobu akustických kytar v Bozemanu. Firma jde zase nahoru a kupuje další značky - Steinberger a Tobias basses, Oberheim keyboards, Mapex drums a O.M.I.
Základní rozdělení

Klasické známé typy kytar Gibson jsou Les Paul (např. Al DiMeola, Jimmy Page, Billy Corgan), Gibson SG (Eric Clapton, Ritchie Blackmore, Pete Townshend, Angus Young), Explorer (Billy Gibbons), Flying V (Lenny Kravitz), Firebird.

Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-PorubaMožnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

 • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

 • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč

 • osobní odběr HeurékaPoint (Uloženka.cz) dopravné je 55 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

 • osobní odběr Zásilkovna (Zasílkovna.cz) dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč


Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:


Zboží můžete zaplatit :