Nákupní košík
0
 

HAGSTROM VIDLXBARI BLK - elektrická barytonová kytara série Viking

 
HAGSTROM VIDLXBARI BLK
 
 
(s DPH)

20 490 Kč

POŠTOVNÉ ZDARMA

Záruka:

3 roky
   
   
Pojištění
Bez pojištění
Pojištění na 1 rok + 1 790 Kč
Pojištění na 2 roky + 2 890 Kč

Více informací:
volejte zdarma 800 888 448

 

Protože jsou kytary Viking známé schopností poskytovat širokou škálu zvukových možností pro spoustu hudebních stylů, Hagstrom rozšířil nabídku modelů Viking o úplně nový nástroj Hagstrom Viking Baritone. Stejně jako jeho sourozenci byl Viking Baritone zkonstruován tak, aby poskytoval širokou škálu tonální všestrannosti hráčům, kteří hledají nástroj s o něco hlubším zvukem. Obvykle je všestrannost u dnešních barytonových nástrojů přehlížena. Hagstrom šel v tomhle směru ještě dál a vyvinul dva úplně nové snímače, aby rozšířil zvukové možnosti tohoto nástroje.

Viking Baritone je u kobylky osazen novým snímačem Hagstrom Custom 58'C, což je polootevřený humbucker, který zvýrazňuje akustickou čitelnost a sustain i v nízkých polohách, které tento nástroj nabízí. Snímač Hagstrom P-Urified, je plně humbuckingový typ snímače – něco na způsob P-90, a je posazen ke krku. Nabízí vřelý a otevřený tón, ale zároveň drží nízké frekvence "na uzdě". Viking Baritone poskytuje pestrou paletu zvuků od čistého a klasického zvuku 60-tých let, přes lehce zkreslený zvuk 70-tých a 80-tých let, až po drtivý zvuk, který vyžadují moderní hráči.

Díky polodutému tělu nabízí kytara perfektní kontrolu nad zvukem i při vysoké vstupní hlasitosti. Krk nástroje má menzuru 711 mm a je osazen 22 pražci.

Hagstrom Viking Baritone nabízíme v několika klasických Hagstrom barvách.

 

Specifikace:

 

 • tělo: poloduté, vyřezávaná deska z žíhaného javoru
 • krk: kanadský tvrdý javor, lepený
 • hmatník: Resinator™ s Hagstrom perleťovými obdélníkovými pozičními značkami
 • rádius hmatníku: 12"
 • výstuhový prut: H-Expander
 • ladící mechanika: Hagstrom 18:1 Die Cast
 • menzura: 711 mm
 • snímače: Custom 58'C kobylkový/P-Urified krkový (P-90 velikosti humbuckeru)
 • přepínač snímačů: 3-polohový kloubový přepínač
 • kobylka: Long Travel Tune-O-Matic s pevným struníkem Hagstrom
 • potenciometry: 2 x hlasitost, 2 x tónová clona
 • struny: 13-62 - .013, .017, .026, .036, .046, .062

 


Odkaz na stránky výrobce HAGSTROM.


Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce HAGSTROMNěco o výrobci:
Historie firmy Hagström začíná ve Švédsku v roce 1958

Jejich první kytary byly pokryty perlově jiskřivým celuloidem, promyšleně používali materiál, který se předtím osvědčil na jejich akordeonech. V průběhu dalších let se řady kytar Hagström rozrostly o další nástroje, třeba duté kytary Viking nebo Jimmy, baskytary včetně legendárního osmistrunného typu, a o vlajkové lodi firmy Hagström – Swede a Super Swede. Na počátku sedmdesátých let Hagström také přišel s řadou akustických a klasických kytar.

Když Hagström v roce 1983 ukončil výrobu, jejich nástroje se okamžitě staly sběratelskými raritami a obliba a uznání těchto nádherných nástrojů činnými muzikanty se nikdy nezmenšila.
Nové série Hagström – Select, Vintage a Ultralux – se opírají o mnoho klasických Hagström charakteristických rysů. Všechny tyto nástroje jsou stavěny se stejně přísnou kontrolou kvality jako původní nástroje a jejich zvuková kvalita je srovnatelná s legendárními nástroji, které pomohly firmě Hagström stát se tím čím je.
Všechny modely jsou vyráběny z unikátních přírodních zdrojů a unikátním výrobním procesem. Vše na těchto kytarách je dodáváno od prvotřídních dodavatelů – od dřeva až po doplňky, a jsou kompletovány jen k jednomu účelu. Vyrobit dokonalou kytaru Hagström, kde je zvuk a kvalitní řemeslná výroba na prvním místě.

Veškerá designerská práce je schvalována Karl E. Hagströmem – dřevo pochází ze Severní Ameriky, hardware je vyráběn a dodáván od amerických a korejských výrobců, zatímco snímače jsou vyvinuty v Jižní Koreji podle přesných specifikací Karl E. Hagströma.

Výsledkem je široká paleta úžasných nástrojů, které vypadají a znějí téměř identicky jako originály. Nemůže být žádným překvapením, že se vyrábějí na stejných strojích nebo jejich dokonalých kopiích, na kterých se vyráběly původní nástroje Hagström. Jen díky tomuto přístupu je možno vyrábět původní, časem ozkoušené kobylky a také originální logo Hagström. I ladicí mechanika, i když o něco menší a tudíž lépe padnoucí do ruky, je zpět, stejně jako legendární jádro krku H-expander. Ale jsou tu i úplné novinky. Příkladem je dřevo používané na hmatník zvané ResinatorTM, jehož resonanční a a zvukové kvality jsou úplně někde jinde než palisandr nebo eben. Kvalita a odborné znalosti jsou hlavními důvody, proč jsou kytary Hagström tak výjimečnými nástroji, jejichž ceny jsou příjemným překvapením pro všechny muzikanty.

Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-PorubaMožnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

 • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

 • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč

 • osobní odběr HeurékaPoint (Uloženka.cz) dopravné je 55 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

 • osobní odběr Zásilkovna (Zasílkovna.cz) dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč


Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:


Zboží můžete zaplatit :