Nákupní košík
0
 

HAGSTROM Viking Deluxe 12 Black Gloss - elektrická lubová kytara

 
HAGSTROM Viking Deluxe 12 Black Gloss
 
 
(s DPH)

20 790 Kč

POŠTOVNÉ ZDARMA

Záruka:

2 roky
   
   
Pojištění
Bez pojištění
Pojištění na 1 rok + 1 790 Kč
Pojištění na 2 roky + 2 890 Kč

Více informací:
volejte zdarma 800 888 448

 

První 12strunná kytara Hagstrom Viking se objevila v roce 1967, kdy bylo vyrobeno pouhých 651 kusů. Protože se během let stala z této kytary vyhledávaná rarita, rozhodli jsme se, že po 45 letech přijdeme s novou 12strunnou kytarou Hagstrom, nazvanou Viking DLX 12.

 

Tahle dvanáctistrunná elektrická kytara vychází z populárního modelu Viking DLX, je vyrobena z javorového dřeva s javorovým topem – vše pro to, aby všechny struny měly stejný charakter. Lepený krk je vyroben také z javoru. Pochopitelné, stejně jako u ostatních kytar, i tady je použito H-Expanderu jako výztuhového prutu a hmatník je vyroben z resinatoru. Protože každá dvanáctistrunná kytara vyvíjí na krk napětí o síle 90 kg, H-Expander udrží krk 12strunné kytary rovný po mnoho let. Díky dalším unikátním frekvencím, vytvořením díky hmatníku resinator, jsou přídavné struny hlasitější a barevnější, a zdatně tak sekundují přirozeně silnějšímu tónu standardních strun. Dohromady tak vzniká vyvážený zvuk všech dvanácti strun.

 

Vhodným doplněním plného akustického zvuku Viking DLX 12 jsou humbuckery H-50, které poskytují přirozený a čistý elektrický zvuk s čistými vintage tóny. Stejně tak je ale nástroj schopen ze sebe dostat špinavější tóny a nabízí tak úplně jiný svět vyjadřování, kam se 12ti strunné kytary zatím nikdy nedostaly. Viking DLX 12 nabízíme v několika klasických Hagstrom barvách: Wild Cherry, Black Gloss a Tobacco Sunburst.

 

Technické parametry:

 • tělo: poloduté, vyřezávaná deska z žíhaného javoru
 • krk: kanadský tvrdý javor, lepený
 • hmatník: resinator
 • rádius hmatníku: 15"
 • výztuhový prut: H-Expander
 • ladící mechanika: Hagstrom 18:1 Die Cast
 • menzura: 628 mm/nultý pražec Graph Tech™ Black Tusq XL 45mm
 • snímače: 2x Hagstrom HJ-50
 • přepínač snímačů: 3polohový kloubový přepínač
 • kobylka: Long Travel Tune-O-Matic s pevným struníkem Hagstrom
 • potenciometry: 2x hlasitost, 2x tónová clona
 • struny: 12 String- 010/.010 .013./013, .017/.008,.026w/.012p, .036w/.018p, .046w/.026w

Odkaz na stránky výrobce HAGSTROM.


Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce HAGSTROMNěco o výrobci:
Historie firmy Hagström začíná ve Švédsku v roce 1958

Jejich první kytary byly pokryty perlově jiskřivým celuloidem, promyšleně používali materiál, který se předtím osvědčil na jejich akordeonech. V průběhu dalších let se řady kytar Hagström rozrostly o další nástroje, třeba duté kytary Viking nebo Jimmy, baskytary včetně legendárního osmistrunného typu, a o vlajkové lodi firmy Hagström – Swede a Super Swede. Na počátku sedmdesátých let Hagström také přišel s řadou akustických a klasických kytar.

Když Hagström v roce 1983 ukončil výrobu, jejich nástroje se okamžitě staly sběratelskými raritami a obliba a uznání těchto nádherných nástrojů činnými muzikanty se nikdy nezmenšila.
Nové série Hagström – Select, Vintage a Ultralux – se opírají o mnoho klasických Hagström charakteristických rysů. Všechny tyto nástroje jsou stavěny se stejně přísnou kontrolou kvality jako původní nástroje a jejich zvuková kvalita je srovnatelná s legendárními nástroji, které pomohly firmě Hagström stát se tím čím je.
Všechny modely jsou vyráběny z unikátních přírodních zdrojů a unikátním výrobním procesem. Vše na těchto kytarách je dodáváno od prvotřídních dodavatelů – od dřeva až po doplňky, a jsou kompletovány jen k jednomu účelu. Vyrobit dokonalou kytaru Hagström, kde je zvuk a kvalitní řemeslná výroba na prvním místě.

Veškerá designerská práce je schvalována Karl E. Hagströmem – dřevo pochází ze Severní Ameriky, hardware je vyráběn a dodáván od amerických a korejských výrobců, zatímco snímače jsou vyvinuty v Jižní Koreji podle přesných specifikací Karl E. Hagströma.

Výsledkem je široká paleta úžasných nástrojů, které vypadají a znějí téměř identicky jako originály. Nemůže být žádným překvapením, že se vyrábějí na stejných strojích nebo jejich dokonalých kopiích, na kterých se vyráběly původní nástroje Hagström. Jen díky tomuto přístupu je možno vyrábět původní, časem ozkoušené kobylky a také originální logo Hagström. I ladicí mechanika, i když o něco menší a tudíž lépe padnoucí do ruky, je zpět, stejně jako legendární jádro krku H-expander. Ale jsou tu i úplné novinky. Příkladem je dřevo používané na hmatník zvané ResinatorTM, jehož resonanční a a zvukové kvality jsou úplně někde jinde než palisandr nebo eben. Kvalita a odborné znalosti jsou hlavními důvody, proč jsou kytary Hagström tak výjimečnými nástroji, jejichž ceny jsou příjemným překvapením pro všechny muzikanty.

Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-PorubaMožnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

 • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

 • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč

 • osobní odběr HeurékaPoint (Uloženka.cz) dopravné je 55 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

 • osobní odběr Zásilkovna (Zasílkovna.cz) dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč


Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:


Zboží můžete zaplatit :