Nákupní košík
0
 

KORG Electribe sampler RD - music production station

 
KORG Electribe sampler RD
 
 
(s DPH)

11 730 Kč

POŠTOVNÉ ZDARMA

Záruka:

2 roky
   
   
Pojištění
Bez pojištění
Pojištění na 1 rok + 990 Kč
Pojištění na 2 roky + 1 590 Kč

Více informací:
volejte zdarma 800 888 448

 

Samplování na úrovni

Série Electribe umožnuje přehrávat předem detailně připravené paterny, které přitom můžete okořenit a oživit pomocí různých, zcela intuitivně ovládaných funkcí. Zhruba deset let po představení modelu Electribe SX je nyní v sérii electribe nový sampler, navržený tak, aby ho rychle pochopili začátečníci a současně přinesl spoustu zajímavých možností i zkušeným uživatelům této série.

 

Electribe je ideální jak pro hudební produkci, tak i pro živá vystoupení.

 

Electribe sampler je vybaven nejnovější technologií KORG

Nový Electribe sampler přebírá špičkové technologie z takových úspěšných modelů, jako jsou KingKORG, Kaossilator, Kaoss Pad nebo Taktile. Do vnitřní paměti lze uložit 250 paternů, včetně presetových paternů které jsou ideální pro dnešní taneční hudební scénu. Najdete tu také podporu polyfonického playbacku, která je nezbytná u komplexních hudebních stylů, jako je třeba house music.

 

Krokový (step) sekvencer

Pomocí 16 padů, umístěných na čelním panelu, můžete zcela intuitivně a za současného poslechu vytvářet originální paterny. Tyto pady můžete používat jednak jako klávesnici k nahrávání frází v reálném čase, nebo naopak s nimi krok za krokem zadávat jednotlivé noty. Paterny, které takto vytvoříte, pak můžete různě modifikovat, a to třeba prostřednictvím funkce „step jump“, převzaté ze série Volca, nebo změnou parametru „last step“ upravit délku jednotlivých partů a podobně.

 

Funkce „motion sequence" umožňuje zachytit pohyb ovládacích prvků a tlačítek a zaznamenat je do paternu, který právě vytváříte. Ke každému z 16 padů můžete přiřadit jak zvuky syntezátorů, tak třeba i bicí. Pro vytvoření skutečně komplexní rytmiky tedy můžete třeba všem padům přiřadit různé zvuky bicích.

 

Intuitivní tvorba beatů pomocí Trigger padů a Touch padu

Z modelu Kaossilator dobře známá funkce „touch scale“ umožňuje každému hrát bez falešných not, stačí jen pohybovat prsty přes touch pad. K dispozici jsou dále také trigger pady, které si získaly popularitu u modelu Taktile a které slouží k jednoduché tvorbě hudebních frází, navíc je lze použít třeba při programování bicích. Nastavením lze u těchto padů zapnout nebo vypnout dotykovou citlivost (dynamiku).

 

Hybridní syntezátorový engine s možností samplování a modulace KORG vybavil Electribe Sampler takovým syntezátorovým engine, který pomůže maximalizovat hudební kreativitu hráče. Vedle zvukového engine, využívajícího vaše vlastní a unikátní zvuky (samply), je tu navíc několik typů analog modelujících zvukových enginů, které využijete například při tvorbě syntezátorových basů. Využívat můžete až 999 presetových nebo vlastních samplů, maximální délka samplování (při mono samplování) je 270 vteřin. Už při dodání je nástroj vybaven pestrou kolekcí rytmických frází a smyček, bicích a jiných samplů (včetně výsledků vzájemné spolupráce se Sample Magic, Loopmasters, Prime Loops).

 

Modulace zvuku může být někdy dost komplikovaná, my jsme ji však zjednodušili rozdělením na tři hlavní parametry: jednoduše vyberete určitý vzor, který specifikuje některý z efektů a cíl tohoto efektu, a u tohoto vzoru pak podle vašich potřeb dále upravujete rychlost a rozsah efektu.

 

Pokročilé možnosti využití samplů díky Time Slice a Resampling funkci

Funkce „Time Slice“ umí rozdělit hudební frázi na dílčí fragmenty, takže při následném přehrávání této fráze v jiném tempu nedojde v podstatě ke změnám jejího zvuku. Zvuk těchto dílčích fragmentů lze navíc použít samostatně, kdy jej kupříkladu lze přiřadit k některým z kroků nebo partů. U samplů můžete navíc aplikovat i některý z efektů a pak to celé resamplovat, kdy během tohoto opětovného samplování lze navíc pomocí tlačítek měnit výšku tónu či modulaci.

 

Ještě širší tvůrčí potenciál: vzorové efekty a Groove

Nový Electribe Sampler nabízí pro každý z partů různé efekty jako je komprese (compression) či overdrive, díky čemuž budete mít nad výsledným zvukem opravdu důslednou kontrolu do těch nejmenších detailů. U každého partu lze navíc pomocí přednastavených vzorů jednoduše aplikovat funkci groove.

 

Nové funkce pro živá vystoupení: Master efekty, Pattern sety, Sync in/out

Master efekty lze podobně jako u modelu Kaoss Pad ovládat přes touch pad, navíc zde najdete naprosto specifické efekty jako třeba „Vinyl Break“ převzatý ze série Kaoss Pad, nebo úplně nové efekty jako jsou „Seq Reverse“ a „Odd Stepper“, které oceníte hlavně při živých vystoupeních. U jednotlivých partů lze navíc využít insert efekty, čímž se ještě dále rozšiřují možnosti komplexního zvukového designu.

 

Další z funkcí je „pattern set“ umožňující měnit paterny stiskem trigger padů, a „event recording“ funkce kterou lze toto nahrávat. Vedle MIDI IN/OUT, je k dispozici také rozhraní "Sync IN/OUT" pro synchronizaci se sérií Volca, Monotribe nebo MS-20 mini. Napájení je možné také na šest AA baterií, takže si Electribe Sampler můžete vzít a hrát na něj skutečně kdekoliv.

 

Nové metody práce: kompatibilita s Ableton Live

Transformujte svoji prvotní inspiraci na skutečné hudební nápady. KORG se spojil s německou značkou Ableton a přináší nové metody práce, kombinující při tvorbě muziky jak hardware, tak i software. Nový Electribe Sampler je proto kompatibilní s oblíbenou aplikací Ableton Live - umí konvertovat každou z frází na audio soubory a tyto soubory pak lze jednoduše nahrát jako tzv. project file do Abletonu Live, kde s nimi můžete dále pracovat.

 

Electribe Sampler specifikace

 

Sound System:

 • maximum polyphony 24 voices
 • number of parts: 16
 • sampling frequency: 48.0 kHz
 • number of sound samples: up to 999 (Includes User)
 • number of filter types: 3
 • number of modulation types: 72
 • memory capacity: 250 patterns
 • insert effects: 38 types
 • master effects: 32 types

 

Sequencer:

 • up to 64 steps for each part
 • up to 24 modulation sequences for each pattern
 • last step can be varied for each part

 

Trigger Pads:

 • 16 (Velocity sensitive is supported)

 

Connectors:

 • audio: L/Mono Output (Standard Phone jack) R Output (Standard Phone jack) Headphones (Stereo mini jack) Line Input (Stereo mini jack)
 • MIDI: In, Out (Use an included MIDI adapter cable)
 • USB: type micro B
 • Sync In, Out (Stereo mini jack)

 

External storage device:

SD Card (More than 1GB), SDHC Card (Up to 32GB)

 

Power Supply:

 • AC Adaptor or AA battery x 6 (Alkaline battery or Nickel metal hydride battery)
 • battery life: Approximately 5 hours (POWER SAVING: ON, with Nickel-Metal Hydride battery)
 • current consumption is less than 500 mA

 

Others:

 • chassis: zinc die cast
 • dimensions (W x D x H): 339 mm x 189 mm x 45 mm
 • weight: 1.6 kg
 • operating temperature: 0- +40 (non-condensing)
 • accessories: AC Adaptor (KA-350), MIDI adapter cable x 2, Ableton Live 9 Lite (License card included)

Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-PorubaMožnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

 • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

 • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč

 • osobní odběr HeurékaPoint (Uloženka.cz) dopravné je 55 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

 • osobní odběr Zásilkovna (Zasílkovna.cz) dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč


Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:


Zboží můžete zaplatit :