Infolinka ZDARMA: 800 888 448

Pracovní dny: 8:00 - 18:00

Zbývá 3 000 Kč do dopravy ZDARMA
0 Košík
   

KORG KROSS 2- 61

přenosný klávesový syntezátor s impozantními funkcemi

Odešleme zítra
Počet ks:
30 dní na vrácení zboží
Záruka: 3 roky
Kalkulačka splátek
Pojištění nástroje
Více informací: 800 888 448

Více funkcí, více zvuků, více možností.
Nejmodernější platforma s rozšířenou paletou funkcí.
Mobilní syntezátor workstation, který dokáže všechno.

KROSS 2, dlouho očekávaný nástupce modelu KROSS, je kompaktní a přenosní pracovní stanice s velkým rozsahem zvuků. Přestože i v nové generaci zůstává velmi lehký, kompaktní a dá se napájet bateriemi, oproti svému předchůdci má výrazně širší funkce a lepší zvuk. Vedle více než 1.000 kvalitních zvuků byla dále přidána rozšiřitelná PCM paměť. Úplně nový je taky pad sampler anebo funkce USB audio/MIDI interface. Barevné provedené je také stylovější, vylepšeno bylo rovněž uživatelské rozhraní a ovládací prvky.

 

Stačí jenom vybrat si zvuk jaký chcete přehrát, upravit ho podle svých představ, nasamplovat další zvuky, vytvořit z nich fráze a rytmy, nahrát vokály nebo kytaru, přinést KROSS 2 na pódium a můžete hrát. Žádná umělecká myšlenka nebo nápad nejsou u KROSS 2 nemožné, je to univerzální syntezátorová platforma s kreativním a snadným ovládáním.

Ještě více silných presetových zvuků s volitelnými specializovanými rozšířeními


Velký výběr z více než 1.000 zvuků

Zvukové kvality syntezátorů KORG jsou potvrzeny předními hudebníky po celém světě. U modelu KROSS 2 byla polyfonie rozšířena z 80 na 120 hlasů, výrazně také vzrostl počet interních programů – a to z 809 na 1,075. Více vrstvené zvuky klavíru a elektrických pian, smyčce a další zvuky které budou dobře pracovat s jakoukoliv kapelou, stejně jako nejnovější sady bicích pro využití do současných stylů jako je EDM. Široký výběr programů pokryje vaše potřeby od živého vystupování po studiovou produkci.

 

Vestavěná přídavná PCM paměť, podpora pro volitelné knihovny

KROSS 2 nyní nabízí 128 MB vestavěné PCM paměti. Výběrem z volitelných knihoven, které budou následně uvolněny, můžete rozšířit interní zvuky KROSS 2, aby vyhovovaly potřebám vaší předvádění styl nebo situaci.

Bohatá expresivní síla zvukovému engine EDS-i, s velkým počtem efektů

Špičkový zvukový engine EDS-i (Enhanced Definition Synthesis-integrated) se dědí z profesionálních syntezátorů KORG. Můžete použít celkem sedm efektů: pět insert a dva master efekty. Vybírat můžete ze 134 kvalitních efektů, včetně standardních efektů jako jsou delay a reverb, jakož i modelů zesilovačů, vintage efektů a dokonce vokodéru.

 

Vynikající funkce samplování a 16 padů samplera
Jako první ve své třídě je KROSS 2 nově vybaven unikátní funkcí samplování, která nabízí 16 hratelných padů. Můžete tak nahrávat vstup z LINE IN jacku a pak přiřadit stereo sampl trvající až 14 vteřin ke každému z těchto padů. Současně pak lze spustit až čtyři tyto pady. Zvuk nasamplovaný do padů lze dál upravit pomocí funkcí jako jsou start/end loop point a normalize, dokonce taky resamplovat v rámci KROSS 2, který vám umožní provádět rozsáhle samplování aniž by bylo nutné další vybavení. Dlouhé zvukové soubory z SD karty mohou být také přiřazeny k těmto padům.

 

Přímý přístup ke zvukům a funkcím
Je snadné se zorientovat se na KROSS 2 a to díky uživatelsky přívětivým rozložením. Panel KROSS2 byl od prvního KROSS dále vylepšen, takže se k požadovaným zvukům a funkcím dostanete snadno a rychle.

 

Sekce ovládání parametrů v reálném čase

Nová sekce pro ovládání parametrů v reálném čase umožňuje přímo ovládat hlavní parametry KROSS 2 aniž byste museli procházet hierarchii menu. Vedle této bezprostřední kontroly zvuku a efektů lze navíc tato tlačítka využít k ovládání vokodéru nebo nastavení tempa arpeggiatoru či sekvenceru.

 

Funkce Favorite

Pomocí funkce Favorite je možné uložit často používané programy a kombinace a vyvolat je jediným dotykem. Ve srovnání s první generací KROSS se počet pozic zdvojnásobil až na 128. Ideální funkce pro hráče, kteří na pódiu potřebují rychlý přístup ke specifické skupině zvuků.

Rychlý Layer/Split

Díky samostatnému tlačítku Layer/Split je snadnější vrstvit dva zvuky nebo přiřadit jednotlivé zvuky na levou a pravou část klaviatury

 

Volba kategorií

S ovládacím kolečkem Category dial je možné okamžitě vybrat obecnou kategorii zvuků (třeba organ nebo piano), ve které si pak už rychle a efektivně vyhledáte požadovaný program.

Velmi lehký a kompaktní, s možností napájení bateriemi
Řada KROSS je nyní mnohem mobilnější než kdykoli předtím. 61 klávesový model má nový a stylový design, jeho hmotnost byla snížena z dřívějších 4.3 kg na 3.8 kg. Díky vylepšení efektivity napájení umožňuje nyní až sedm hodin provozu na šest AA baterií. 88 klávesový model má nově prostor na odkládaní příslušenství, kam lze umístit náhradní baterie nebo kabely. U obou modelů přitom naleznete plně podsvícené logo KORG na zadním panelu, díky němuž na pódiu okamžitě vyniknete.

 

Špičková povrchová úprava
Nový KROSS 2 nabízí také kvalitní povrchovou úpravu. Model s 88 klávesami je v tmavě modré barvě, menší 61 klávesový model se zase může pyšnit černou „Matte Black“ barvou a pogumovaným povrchem, který je odolný a současně příjemný na dotek. Použití tohoto matného pogumovaného povrchu dodává nástroji vysoce profesionální vzhled. KROSS2 61 je navíc k dispozici také v limitované červené barvě. Navíc, 61 klávesový model bude dostupný v limitované sérii „červený mramor“. Speciální mramorově červený povrch je unikátní a jiný na každém kuse KROS 2 61-RM.

 

Audio přehrávač/rekordér, který se dá snadno ovládat pomocí padů
S vestavěným stereo audio rekordérem můžete nahrávat hru na vašem KROSS 2, nebo navrstvit zdroj z externího vstupu, jako je třeba zpěv. Nahrané zvuky nebo audio soubory importované z externího zdroje lze přiřadit k jednomu ze 16 padů, kterými je pak můžete přehrávat. Na rozdíl od funkce sampling, Pad Audio Play umožňuje nahrávaní a přehrávaní které je limitované pouze kapacitou SD karty. Stiskem padu tak můžete přehrát celou skladbu, zatímco hrajete na klaviatuře, anebo používat pady ke spouštění zvukových efektů či hudebních podkladů.

Podporuje produkci skladeb, inspiraci mění na realitu


16 stopý MIDI sekvencer

Vestavěný 16 stopý MIDI sequencer nahrává vaši hru včetně pohybu ovládacích prvků jako MIDI data. Nahrávat se takto dá také hra pad sampleru, čímž snadno vytvoříte originální hudební podklady.

Krokový sekvencer

Pomocí 16 padů na něm rychle a intuitivně vytvoříte originální rytmické paterny skládající se až ze 64 kroků.

Bicí stopa

Rytmus si do skladby můžete přidat jednoduše stiskem tlačítka. Vyberte si ze 772 presetových bicích paternů, pokrývajících nejrůznější hudební styly a žánry.

 

Arpeggiátor

Tato funkce je skvělý způsob, jak generovat nápady na písničky; jednoduše držte stlačené klávesy a vzápětí se vygenerují rytmické akordy, basové nebo kytarové fráze.

Mikrofonní vstup pro zpívající hráče nebo vystoupení s vokodérem, není potřeba žádné další vybavení
Pomocí 1/4" phone MIC IN jacku připojíte mikrofon a můžete začít zpívat, nepotřebujete k tomu samostatný mixpult. Rychlý přístup k integrovanému vokoderu umožňuje jednoduše vytvářet vokoderové zvuky v reálném čase. K dispozici je také Stereo mini jack LINE INPUT, vhodný pro připojení audio přehrávače, anebo na samplování.

 

USB Audio Interface
Kromě tradiční funkce USB MIDI bylo nově přidána také možnost USB audio rozhraní. KROSS 2 můžete připojit k počítači Mac nebo Windows pro nahrávání do DAW, nebo jednoduše hrát ve spojení s vaším iPad nebo iPhone. Aplikaci KORG Modul použijete jako kvalitní zvukový modul, nebo můžete hrát skladby s podkladovými stopami vytvořenými v DAW aplikaci KORG Gadget, to vše s jednoduchým propojením jediným kabelem.

K dispozici je také KROSS2 Editor a Plug-In Editor. S tímto lze v počítači přehledně a snadno editovat řadu různých parametrů nebo využít KROSS 2 jako softwarový syntezátor v rámci vašeho hudebního software.

 

 

KROSS 2-61
61 keys (velocity sensitive; aftertouch not supported)
Normally C2–C7(adjustable in the range [C1…C6]–[C3…C8]
KROSS 2-88
88 keys NH (Natural weighted hammer action) keyboard (no aftertouch)
Normally A0–C8 (adjustable in the range [-A-1…C7]–[A1…C9])

* The NH keyboard delivers a playing feel similar to that of an acoustic piano, with low notes being heavier and high notes being lighter.
System

EDS-i (Enhanced Definition Synthesis - integrated)
Sound Engine

Maximum Polyphony
120 voices (120 oscillators), single mode
60 voices (60 oscillators), single mode

* The actual maximum polyphony will vary depending on oscillator settings such as stereo multisamples and velocity crossfading.
Preset PCM Memory
Approximately 128 MB (calculated as 48 kHz / 16-bit linear PCM data equivalent)
496 multisamples (including seven stereo), 1014 drumsamples (including 49 stereo)
Expansion PCM Memory
Approximately 128MB (*when converted to 48 kHz 16-bit linear PCM

* Used when loading option PCM
Program
Oscillator
OSC1 (Single), OSC1+2 (Double): Stereo multisamples are supported 4 velocity zones per oscillator, with switching, crossfades and layers.
Filters
Four types of filter routing (single, serial, parallel, 24 dB)
Two multi-mode filters per voice (low pass, high pass, band pass, band reject)
Modulation
For each voice, two envelope generators (Filter & Amp), two LFOs, two key tracking generators (Filter & Amp), and two AMS mixers. In addition, pitch EG, common LFO, and two common key tracking generators
Combination
Timbres
Up to 16 timbres, switchable via key zone or velocity zone, layer and crossfade supported, Tone Adjust function allows program settings to be offset
Master Keyboard functionality
These allow you to control external MIDI devices
Drumkits
Stereo and mono drumsamples. 4-way velocity switches with crossfades and adjustable crossfade shapes (Linear, Power, Layer).
The Number of Combinations/Programs/Drum Kits
User Combinations
896 Combinations (384 Preload)
User Programs
1280 Programs (768 Preload)
User Drum Kits
58 Drum Kits (42 Preload)
Preset Programs
265 Programs (256 GM2 Programs + 9 GM2 Drum Programs)
* Total number of preload programs and preset programs:1,075 (810 preload programs, 265 preset programs
Favorites

Number of memories
128 (16 favorites × 8 banks)
Effects

Insert effects
5 Insert Effects In-line processing; stereo in - stereo out.
Master effects
2 Master Effects Two effects sends; stereo in - stereo out.
Effects types
Total of 134 types (select from 74 types for insert effects, 101 types of master effect 1, and 120 types for master effect 2)
Modulation
Dynamic Modulation
Effects Control Bus
Stereo side-chaining for limiter, gates, vocoders, etc.
Polyphonic arpeggiators

Program mode
One arpeggiator
Combination mode
Two arpeggiators
Sequencer modes
Two arpeggiators
Preset arpeggio patterns
UP, DOWN, ALT1, ALT2, RANDOM
User arpeggio patterns
Number of arpeggio patterns: 1280 (1024 preload)
Number of tones: 12 tones,
Number of steps: up to 64 steps
Step sequencer

Program mode
Combination mode
Sequencer mode
One unit
Number of tones: 12 tones + 1 accent tone
Number of steps: up to 64 steps
* Can be created for each program, combination, and song.
Drum Track

Preset Patterns
772 patterns (Held in common with sequencer patterns.)
Other
Trigger Mode / Sync / Zone settings can be specified
Sequencer

Tracks
16MIDI Tracks
Number of Songs
Up to 128 songs
Resolution
1/480
Tempo
40.00–300.00 (1/100 BPM resolution)
Maximum Memory
Up to 210,000 MIDI events
Counter
Measure/Beat/Tick
Template Song
16 preset/16 user template songs
Preset Patterns
772 patterns (shared with Drum Track patterns)
Format
KORG (KROSS) format, SMF format 0 and 1
Pad sampler

Specifications
16 pads × 8 banks
Automatically saved on the SD card, and automatically loaded
Up to four pads can play simultaneously
Recording format
PCM audio format 48 kHz/16-bit
Recording time
Up to approximately 14 seconds of stereo sample for each pad
Import
WAVE format, file name extension: .wav, 44.1 kHz/16-bit, 48 kHz/16-bit, stereo

* 44.1 kHz is automatically converted to 48 kHz/i>
Edit
Waveform display editing functionality, start address and looping settings etc., normalize and other editing operations
Audio Recorder

Recording Format
PCM audio format 48kHz/16bit
Import
WAVE format (file name extension: wav ) 44.1kHz/16bit, 48kHz/16bit stereo

* 44.1 kHz is automatically converted to 48 kHz/i>
Export
WAVE format (file name extension: .wav) 48kHz/16bit, stereo
Recording Time
Maximum continuous recording time: 3 hours
Depends on the SD card used; approximately 90 minutes per 1 GB
Number of Songs
Up to 200 songs
Number of overdub recordings
Depends on the remaining capacity of the SD card
Counter
Hour/Min/Sec
Pad audio play

16 pads × 8 banks
Directly play back data from SD card
Multiple pads cannot be played simultaneously
Media

File, Utility, Information, additional PCM data management functionality
Controllers

General Control
Pitch bend wheel, Modulation wheel, SW1, SW2
Realtime Control
SELECT button, SWITCH button, KNOB1 knob, KNOB2 knob
Step Sequencer/Favorite/Pad Sampler/Pad Audio Play

Pads 1–16
STEP SEQ ACTIVE button, Run button
FAVORITES ACTIVE button
SAMPLER ACTIVE button, HOLD button
AUDIO PLAY ACTIVE button
BANK LEDA/B/C/D/E/F/G/H (also used by Step sequencer, Favorite, Pad Sampler, and Pad Audio Play)
Drum Track
DRUM TRACK button
Arpeggiator
ARP button
Audio Recorder
AUDIO REC button
User Interface

Display
240 × 64 pixel LCD backlight
Adjustable contrast (hold the EXIT button and turn the VALUE dial)
Category
CATEGORY dial, VALUE dial
MODE
COMBI button, PROG button, SEQ (GLOBAL/MEDIA) button
Value Controllers
Cursor buttons, EXIT,ENTER, FUNCTION, PAGE-, PAGE+, MENU buttons
Sequencer
REC button, START/STOP button
Quick Layer Split
LAYER/SPLIT button
Other
VOLUME knob
Control Input

DAMPER (Supports piano-style half-damper pedals as well as standard foot switches)
ASSIGNABLE SWITCH
ASSIGNABLE PEDAL
Audio Outputs (Analog)

AUDIO OUTPUT L/MONO, R
Connectors: 6.3 mm (1/4") phone jacks(TS unbalanced)
Output Impedance: 1.1k ohm stereo, 550 ohm mono (L/Mono only)
Maximum Level: +10.0 dBu
Load Impedance: 10k ohm or greater
Controllable by the VOLUME knob
HEADPHONE OUTPUT
Connectors: 3.5mm (1/8") stereo mini phone jack
Output Impedance: 33 ohnm
Maximum Level: 40 + 40 mW
Controllable by the VOLUME knob
Audio Inputs (Analog)

LINE IN
Connectors: 3.5 mm (1/8") stereo mini phone jack
Input Impedance: 1.1k ohm
Maximum Input Level: -42 to 0 dBu
MIC IN
Connectors: 6.3 mm (1/4") phone jacks(TS unbalanced)
Input Impedance: 33 ohm
Maximum Input Level: -48 to -6dBu
Phantom power or plug-in power is not supported.
Others

MIDI
IN, OUT
USB
USB connector TYPE B x 1, USB-MIDI interface, USB audio interface
SD Card Slot
One card slat

* Capacity recognized: SD memory cards up to 2 Gigabytes (GB). SDHC memory cards up to 32 Gigabytes (GB). SDXC memory cards are not supported.
Main Specifications

Power
AC adaptor power supply DC 9V
AA alkaline batteries x 6, or nickel-metal hydride batteries x 6
Battery Life
AA alkaline batteries x 6: Approximately 6 hours
AA nickel-metal hydride batteries (1900mAh) x 6: Approximately 7 hours

* Varies depending on the batteries used and the conditions of use.
Power Consumption
5 W
Dimensions (W x D x H)
KROSS2-61: 935 mm × 269 mm x 88 mm / 36.81" × 10.59" × 3.46"
KROSS2-88 1,448 mm × 383 mm × 136 mm / 57.01" × 15.08" × 5.35"
Weight
KROSS2-6: 3.8 kg / 8.38 lbs (excluding batteries)
KROSS2-88: 12.3 kg / 27.12 lbs (excluding batteries)
Included Items
AC adapter, Quick Start Guide
Accessories (sold separately)

Keyboard stand
KROSS2-61: Standard-S-ABK61
KROSS2-88: Standard-L-SV88
Soft case
KROSS2-61: SC-KROSS 2 61
KROSS2-88: SC-KROSS 2 88
Expression/Volume Pedal
XVP-20
Foot Controller
EXP-2
Damper Pedal
DS-1H
Pedal Switch
PS-1
PS-3


Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-Poruba

Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
  • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
  • osobní odběr Zasilkovna.cz dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč

Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 200 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
  • osobní odběr Zasielkovna.sk dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

Zboží můžete zaplatit :