Nákupní košík
0
 

KORG TM 50 PW - bílá chromatická ladička s metronomem

 
KORG TM 50 PW
 
 
(s DPH)

780 Kč

Na dotaz

Záruka:

3 roky
   

Více informací:
volejte zdarma 800 888 448

 

Užívejte současně ladičku a metronom! TM-50 – Vám pomůže zlepšit muzikantské schopnosti.

Vlastnosti

 • Ladičku a metronom lze používat současně nebo zvlášť; můžete tak naráz trénovat rytmus i smysl pro ladění.
 • Nově navržený, velmi citlivý LCD jehlový ukazatel.
 • Široký rozsah detekce od C1 do C8.
 • Funkce Sound Out –referenční tón (v rozsahu tří oktáv) z vestavěného reproduktoru.
 • Funkce Sound Back – detekce referenčního tónu podle vstupujícího zvuku, měřící ukazatel přitom vizuálně indikuje rozdíl mezi oběma těmito tóny – skvělá věc na procvičování sluchu!
 • Kalibrace s podporou koncertního ladění.
 • Označení velké a malé tercie.
 • Široké možnosti nastavení tempa v rozsahu 30-252 BPM.
 • 15 variací tempa pro snadné procvičování nejrůznějších hudebních stylů.
 • Jednoduché nastavení tempa se dvěma typy krokových tempo paternů a funkcí Tap tempo.
 • Velký, podsvícený LCD displej s možností nastavení jasu.
 • Ještě lehčí a menší než dříve, s možností výběru ze dvou barev – černá nebo perlově bílá.
 • Nově navržený stojan a kryt baterie.
 • Funkce Memory Backup a Auto Power Off.

Série ladiček/metronomů Korg TM vám umožní používat současně ladičku a metronom. A právě proto, že můžete trénovat současně rytmus i sluch, stala se tato série velmi oblíbeným pomocníkem u kapel nejrůznějších žánrů. Model TM-50 je nejnovějším přírůstkem série, a nabízí excelentní LCD displej s možností dvou úrovní nastavení jasu. Nový je také LCD jehlový ukazatel s okamžitou odezvou a vysokou přesností. Jako první ve své řadě pak nabízí TM-50 funkci Sound Back, tedy referenční tón z vestavěného reproduktoru, který je nejblíže vstupujícímu tónu, díky čemuž se můžete naučit rozeznat přesné naladění podle sluchu. Ať už si tedy TM-50 vyberete v černé nebo perlově bílé barvě, v každém případě se stane perfektním pomocníkem, který pomůže rychle zlepšit vaše muzikantské dovednosti.

Funkce ladičky

Excelentní odezva ukazatele ladění a široký detekční rozsah
TM-50 se vyznačuje extrémně rychlou vizuální odezvou na audio vstup z dechových I jiných nástrojů. Přepracovaný ukazatel tedy ukazuje ladění okamžitě, bez jakékoliv časové prodlevy. Hráči na dechové nástroje tak už nebudou muset řešit tradiční problém vyplývající z toho, že se výška tónu dechových nástrojů v čase mění, ale ukazatel ladění na to reaguje se zpožděním - což pochopitelně komplikuje správné naladění.

Detekční rozsah TM-50 je velmi široký, a začíná od C1 (32.70 Hz) až po C8 (4186.01Hz), což pokrývá tónový rozsah dechových, smyčcových, ale I většiny dalších druhů nástrojů. Každý potenciálně obtížně laditelný nástroj lze naladit zcela přesně díky precizní technologii značky Korg. Vysoce citlivý vestavěný mikrofon pak umožňuje naladit I nástroje, jako jsou kytary nebo ukulele; eventuálně lze u těchto nástrojů pro ještě větší přesnost ladění také využít kontaktní mikrofon CM-100L (k dostání zvlášť).

Funkce Sound Out
Mimo ladění s využitím vizuálního zobrazení tónu jehlovým ukazatelem můžete využít také funkci Sound Out, tedy ladit podle sluchu na základě referenčního tónu ze zabudovaného reproduktoru (nebo sluchátek). Referenční tón můžete přitom nastavit v rozsahu tří oktáv, od C3 (130.81 Hz) až po C6 (1046.50 Hz), což pokrývá velké množství různých nástrojů.

Funkce Sound Back
Ladičku můžete vedle detekce tónických nepřesností použít rovněž i k rozvoji vlastní schopnosti rozeznat správné naladění. To je taky důvod, proč TM-50 nabízí jedinečnou funkci Sound Back, která až dosud byla dostupná pouze u nejdražších ladiček značky Korg. Ladička díky ní automaticky detekuje výšku vstupního tónu, a sama poté generuje nejbližší referenční tón, zatímco jehlový ukazatel zobrazuje rozdíl mezi oběma těmito tóny. Rozdíl v naladění je tedy nejen vidět, ale I slyšet, což opět usnadní naučit se postupně tyto rozdíly poznávat podle sluchu. Zkrátka skvělá věc, a to nejen pro začátečníky.

Označení čisté velké/čisté malé tercie
Pokud hrajete v dechovém souboru nebo v orchestru, je vhodné využít trochu odlišného ladění u malé a velké tercie, zní to pak na poslech lépe. Měřící škála u TM-50 je proto doplněna značkami pro čistou malou a velkou tercii, které odpovídají danému naladění. Využití této možnosti doladění je přitom velmi užitečné nejen u dechových nástrojů, ale také pro vokály nebo trénink a cappella.

Funkce metronomu

15 typů rytmu pro cvičení různých hudebních stylů
V nabídce je patnáct typů* rytmu, včetně dupletů, tripletů a dalších rytmů. Tempo lze nastavit v rozsahu 30-252 úhozů za minutu (BMP). Sofistikované rytmy, jako například triplety, se hodí pro různé hudební styly včetně jazzu, klasiky nebo rocku. Hlasitost se dá také nastavit, takže metronom využijete v každé situaci – ať už trénujete potichu doma, nebo hrajete někde naplno ve studiu.

*Pokud používáte současně ladičku a metronom, tak nejsou některé typy rytmů k dispozici.

Jednoduché nastavení tempa
Když nastavujete tempo, můžete využít tzv. „pendulum steps“, kde se tempo zrychluje nebo zpomaluje v těch samých numerických krocích jako u mechanického metronomu, nebo tzv. "full steps", kde můžete nastavit tempo mezi 30 až 252 BPM v krocích po jednom. A samozřejmě mimoto můžete využít i funkci Tap tempo, tedy naťukat si požadované tempo jednoduše opakovaným stiskem tlačítka.

Vylepšená přehlednost

U velkého a přehledného LCD displeje s podsvícením si můžete vybrat ze dvou úrovní jasu. Tato funkce, společně s LED ukazatelem u vrchní části displeje, zajistí výbornou přehlednost za všech podmínek. Kvůli lepší čitelnosti byly také zvětšeny znaky, které jsou na displeji zobrazovány.

Ještě menší a lehčí, výběr ze dvou barevných provedení

Vybrat si můžete ze dvou barevných provedení, a to jednak hutně černou, nebo naopak svěží perlově bílou. TM-50 je mimoto také menší a lehčí než předchozí modely, současně se ale vyznačuje delší životností baterie. Pozornost byla věnována každému detailu, a to dokonce i zadní straně, kde je integrován skládací stojan. Kryt baterie byl přepracován také, takže je zcela eliminována možnost jeho ztráty.

Funkce Memory Backup a Auto Power-Off

I když TM-50 vypnete, tak si bude dál pamatovat nastavené tempo, rytmus, kalibraci a referenčního tónu (tato nastavení se smažou až tehdy, když vyndáte baterii, například při její výměně). Šetřící funkce Auto Power-Off pak automaticky po dvaceti minutách, kdy do ladičky nevstupuje žádný zvuk a nepracuje metronom, TM-50 se vypne.

TM50 Specifikace

Ladění: 12 notové temperované

Rozsah detekce: C1 (32.70 Hz) ~ C8 (4186 Hz), sinusový vzorek.

Referenční tón: C3 (130.81 Hz) ~ C6 (1046.50Hz), 3 oktávy.

Režim ladění: Meter Mode (AUTO), Sound Out Mode (MANUAL), Sound Back Mode (AUTO)

Rozsah kalibrace: A4 = 410 ~ 480 Hz (1 Hz krok)

Přesnost detekce: +/- 1 cent

Přesnost zvuku: +/-1 cent

Rozsah tempa: Čtvrťová nota = 30 až 252 BPM

Nastavení tempa: 3 typy:

Pendulum Step (kyvadlo)
Full Step (pevný krok)
Tap Tempo (vyklepat)

Rozsah dob: celkem 10 dob: “0 to 9” ve “čtvrťových notách”

Rytmický pattern: Duoly, trioly, trioly bez střední doby, kvartoly a kvartoly bez střední doby

Přesnost tempa: ±0.3%

Konektory: Vstup (Ø 6,3mm, standardní jack) Sluchátka (Ø 3,5mm, Stereo-mini jack) 

Vnitřní reproduktor: Dynamický (Ø 23 mm) 

Napájení (baterie): AAA battery (3,0 V) x 2

Životnost baterií:
Ladička... cca 70 / 44 / 26 hodin
(Podsvícení: off / soft / auto, souvislý vstup A4, manganové články)
Metronom ... cca 55 / 35 / 22 hodin
(Podsvícení: off / soft / auto, tempo 120, 4 doby, maximální hlasitost, manganové články)

Rozměry: (Š x H x V): 111 x 74 x 18 mm

Hmotnost: 106 g (včetně baterií)?

Přibaleno: 2 ks baterie AAA (3,0 V) pro ověření správné funkčnosti

Volitelné příslušenství: Kontatní mikrofon = CM-100L


Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-PorubaMožnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

 • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

 • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč

 • osobní odběr HeurékaPoint (Uloženka.cz) dopravné je 55 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

 • osobní odběr Zásilkovna (Zasílkovna.cz) dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč


Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:


Zboží můžete zaplatit :