Nákupní košík
0
 

MARSHALL EH 1 Echohead - efektový pedál echo

 
MARSHALL EH 1 Echohead
 
 
MARSHALL EH 1 Echohead
 
(s DPH)

3 200 Kč

K dispozici

Odešleme

do 3 dnů

POŠTOVNÉ ZDARMA

Záruka:

3 roky
   
 
Pojištění
Bez pojištění
Pojištění na 1 rok + 350 Kč
Pojištění na 2 roky + 560 Kč

Více informací:
volejte zdarma 800 888 448

 

Autorizovaný prodejce MARSHALL


Firma Marshall známá především svými špičkovými kytarovými aparáty, nabízí i sérií unifikovaných kytarových krabiček.

Krabičky Marshall se snaží o maximální zachování přirozenosti tónu. Krabičky jsou v krásném stříbrném designu, podtrhujícím značku Marshall.

Efektový pedál Marshall EH-1 Echohead ZDE najdete zvuky nástroje EH-1 Echohead Jak název naznačuje, máme tu čest s efektem, kterému se obecně říká delay. Krabička nabízí opět šest výchozích druhů zpožďovacího efektu, jejichž další parametry lze libovolně měnit. Hi-Fi - jednoduchý zpožďovací efekt opakující přesně a věrně zahrané tóny Analogue - opakované tóny procházejí přes speciální filtry, které vytvářejí zvuk klasických analogových zpožďovacích obvodů Tape Echo - toto nastavení respektuje všechny ctnosti i nectnosti páskového echa. Zúžený frekvenční rozsah a rozkolísané otáčky starých magnetofonů jsou věrně zachyceny v tomto efektu, který ve výsledku působí měkce a přirozeně Multi Tap - zahustí zvuk rytmicky nastavitelným dvojnásobným opakováním Reverse - podobně jako u předchozího modelu i Echohead nabízí reversní režim, tentokrát se pozpátku opakované tóny ozývají několikrát za sebou a při správném nastavení a rytmickém cítění lze pomocí tohoto efektu docílit té pravé psychedelické nálady Mod Filter - přidává k opakovanému signálu synchronizovaný phaser a vytváří tak velmi efektní zvuk, díky kterému kytaristovi s rytmickým cítěním nástroj doslova ožije pod rukama U všech předvoleb lze nastavit také všechny relevantní parametry: Delay Time – umožňuje nastavit čas zpoždění od 20 ms do 2000 ms. Feedback – určuje počet opakování zpožděného signálu. Level – nastavuje úroveň opakování v poměru k čistému zvuku. Pedál Echohead disponuje také speciálním vstupem označeným Tap Tempo, do kterého lze připojit jakýkoliv spínací pedál (např. klávesový sustain footswitch), pomocí kterého pak kytarista může nohou jednoduše a pohodlně během hry nastavit tempo opakování
Související zboží:

Odkaz na stránky výrobce MARSHALL.


Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce MARSHALLNěco o výrobci:
Marshall Amplification je britská společnost zabývající se vývojem a výrobou hudebních zesilovačů. Firma patří mezi nejvýznamnější výrobce hudebních aparatur. První zesilovač zde vznikl v roce 1962. Společnost byla založena bubeníkem Jimem Marshallem.

Jim Marshall neměl v plánu stavět aparatury, nýbrž prodávat a učit hru na bicí. První myšlenka zabývat se prodejem zesilovačů přišla teprve po tom, co byl dotazován Pete Townshendem ze skupiny The Who a dalšími, proč neprodává nebo nevyrábí také kytarové aparatury. Jim napřed dovážel aparatury Fender, Fendery byly velmi oblíbené, ale i velmi drahé, proto se později se pokusil se svými spolupracovníky postavit jejich příbližnou kopii. Po pár pokusech (asi na šestý pokus) se mu ovšem podařilo vyrobit aparaturu, která měla naprosto unikátní "křupavý" zvuk. Na trh se dostala pod označením JTM 45. Po velikém úspěchu začal Jim Marshall vytvářet další řady zesilovačů. Obrovsky úpěšným modelem se stal Marshall „Plexi“ 1959SLP, který v podstatě udával zvuk 60. a 70. let. Následovaly modely jako 1987X, Bluesbreaker, legendární a první zesilovač s Master Volume JCM 800 nebo Hi-Gain JCM 900. Právě JCM 800 a JCM 900 byly aparatury, které je možné dodnes slyšet v téměř každém odvětví tvrdší muziky jako je hard rock, heavy metal apod. Další model Marshall JCM 2000 je považován za kombinaci JCM 800 a JCM 900 a je nejdéle vyráběným modelem v historii Marshallovy firmy. Nejnovější řada se označují jako JVM. Marshall tvrdí, že JVM je nejuniverzálnější zesilovač v historii firmy.
S vývojem tranzistorových zesilovačů byl i Marshall nucen představit svoji řadu - Marshall MG. Tranzistorové zesilovače měli nižší výkon a byli vhodné k domácímu užití, hlavně ale byly cenově dostupnější. Právě Marshall MG řada byla a je často kritizována za vysokou cenu a neuspokojivý zvuk.[1]
Firma vytvořila i řadu hybridních zesilovačů - velmi úspěšná Valvestate a novější AVT.
Tzv. "Marshall tone" (Marshallový tón) je asi nejspecifičtější a nejrozpoznatelnější zvuk v rockové historii. Každá aparatura se sice trochu odlišuje ale v každé můžeme nalézt onen úderný křupavý crunch, tak typický pro Marshall.
Pro lampové zesilovače jsou typické elektronky EL34 a ve slabších modelech EL84, dodávající specifický "britský" charakter zvuku.

Marshall patří mezi nejrespektovanější a nejznámější výrobce aparatur vůbec. Firma stála u zrodu několika revolučních změn v oblasti kytarových zesilovačů, mezi které patří např. zavedení nového rockového zvuku; Marshall JCM 800 stál u zrodu Master Volume, díky kterému šlo dostat z aparátu velké rockové zkreslení při nižších a heavy metalové při vyšších hlasitostech; Marshall na žádost Peta Townshenda jako první vyrobil reprobox osazený 4 reproduktory. Někteří hudebníci dokonce tvrdí, že si kupují Marshall výrobky (hlavně reproboxy) pouze na efekt, který poté na pódiu ani nevyužívají.[2]
Řada slavných kytaristů má u Marshall signature modely - např. Randy Rhoads, Jimi Hendrix, Kerry King, Slash, Zakk Wylde aj

Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-PorubaMožnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

  • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč

  • osobní odběr HeurékaPoint (Uloženka.cz) dopravné je 55 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

  • osobní odběr Zásilkovna (Zasílkovna.cz) dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč


Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:


Zboží můžete zaplatit :