Nákupní košík
0
 

MARSHALL JCM900/M 4100 - výkon 100W

 
MARSHALL JCM900/M 4100
 
 
MARSHALL JCM900/M 4100
 
(s DPH)

39 120 Kč

POŠTOVNÉ ZDARMA

Záruka:

3 roky
   
   
Pojištění
Bez pojištění
Pojištění na 1 rok + 2 990 Kč
Pojištění na 2 roky + 4 790 Kč

Více informací:
volejte zdarma 800 888 448

 

Autorizovaný prodejce MARSHALL


lampový zesilovač 2 kanál.100W JCM 900 s reverbem

Marshall JCM 900/4100 je aparát, který vám nabídne nekompromisní zvuk, kterým se  Marshall proslavil v 90. letech. Tato řada je nástupcem slavné JCM800 ale nabízí větší zkreslení, které vyžaduje mnoho moderních kytaristů.

 

Na předním panelu je vstup pro kabel z vaší kytary a vstup pro footswitch. Tento zesilovač má dva kanály. Každý z nich má své vlastní ovladače Gainu, Volume a Reverbu. Společný pro oba kanály je 3 pásmový ekvalizér, který se skládá z potenciometrů Bass, Middle a Treble a který je doplněn o ovladače Presence.Koncový zesilovač produkuje  výkon až 100W, má možnost  přepínání zapojení lamp z pentody na triodu, čímž se výkon sníží na 50W.

 


Na zadním panelu naleznete  vstup a výstup efektové smyčky s přepínačem úrovně, dva linkové výstupy, z nichž jeden jde přímo z preampu a hodí se například pro propojení s jiným koncovým zesilovačem, druhý je emulovaný. Posledními prvky jsou dva konektory pro připojení reproboxů s přepínačem impedance mezi 16 a 8 Ohmy a switch mezi pentodou a triodou, tedy mezi výkonem 100 a 50 Wattů.

 • výkon: 100W
 • počet kanálů 2
 • lampy v předzesilovači 3x ECC83
 • koncové lampy 4x 5881
 • ekvalizér 3-pásmový
 • efektová smyčka
 • footswitch v ceně
 • rozměry výška 310 x šířka 570 x hloubka 220 cm
 • hmotnost 18.8kg
Druh:na elektrickou kytaru
Výkon (W):100W
Typ zesilovače:Celolampový
Počet kanálů:2
Počet vstupů:1
Reverb:Pružinový
Chorus:Ne
Digitální efekty:Ne
Vstup pro footswitch:Ano
Sluchátkový výstup:Ne
Váha:18,8kg
Rozměry:750x310x220mm.
Svoje zkušenosti nám poslal pan Kalabis

Marshall JCM 900 100W Hi-Gain dual Reverb

Je to parádní zesák, je to dvoukanál a disponuje prepínacem watáze. mezi 100W a 50W. Já vyuzívám 100W. Jinak má kazdy kanal samostatny reverb a nastavení hlasitosti. Bohuzel disponuje equalizerem pro oba kanály dohromady. EQ se skládá s potenciometru: Presence, bassy, stredy, výsky. Dá se na nem nastavit obrovská skála zvuku, od nakráplého az po tuze zkresleny.

 Odkaz na stránky výrobce MARSHALL.


Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce MARSHALLNěco o výrobci:
Marshall Amplification je britská společnost zabývající se vývojem a výrobou hudebních zesilovačů. Firma patří mezi nejvýznamnější výrobce hudebních aparatur. První zesilovač zde vznikl v roce 1962. Společnost byla založena bubeníkem Jimem Marshallem.

Jim Marshall neměl v plánu stavět aparatury, nýbrž prodávat a učit hru na bicí. První myšlenka zabývat se prodejem zesilovačů přišla teprve po tom, co byl dotazován Pete Townshendem ze skupiny The Who a dalšími, proč neprodává nebo nevyrábí také kytarové aparatury. Jim napřed dovážel aparatury Fender, Fendery byly velmi oblíbené, ale i velmi drahé, proto se později se pokusil se svými spolupracovníky postavit jejich příbližnou kopii. Po pár pokusech (asi na šestý pokus) se mu ovšem podařilo vyrobit aparaturu, která měla naprosto unikátní "křupavý" zvuk. Na trh se dostala pod označením JTM 45. Po velikém úspěchu začal Jim Marshall vytvářet další řady zesilovačů. Obrovsky úpěšným modelem se stal Marshall „Plexi“ 1959SLP, který v podstatě udával zvuk 60. a 70. let. Následovaly modely jako 1987X, Bluesbreaker, legendární a první zesilovač s Master Volume JCM 800 nebo Hi-Gain JCM 900. Právě JCM 800 a JCM 900 byly aparatury, které je možné dodnes slyšet v téměř každém odvětví tvrdší muziky jako je hard rock, heavy metal apod. Další model Marshall JCM 2000 je považován za kombinaci JCM 800 a JCM 900 a je nejdéle vyráběným modelem v historii Marshallovy firmy. Nejnovější řada se označují jako JVM. Marshall tvrdí, že JVM je nejuniverzálnější zesilovač v historii firmy.
S vývojem tranzistorových zesilovačů byl i Marshall nucen představit svoji řadu - Marshall MG. Tranzistorové zesilovače měli nižší výkon a byli vhodné k domácímu užití, hlavně ale byly cenově dostupnější. Právě Marshall MG řada byla a je často kritizována za vysokou cenu a neuspokojivý zvuk.[1]
Firma vytvořila i řadu hybridních zesilovačů - velmi úspěšná Valvestate a novější AVT.
Tzv. "Marshall tone" (Marshallový tón) je asi nejspecifičtější a nejrozpoznatelnější zvuk v rockové historii. Každá aparatura se sice trochu odlišuje ale v každé můžeme nalézt onen úderný křupavý crunch, tak typický pro Marshall.
Pro lampové zesilovače jsou typické elektronky EL34 a ve slabších modelech EL84, dodávající specifický "britský" charakter zvuku.

Marshall patří mezi nejrespektovanější a nejznámější výrobce aparatur vůbec. Firma stála u zrodu několika revolučních změn v oblasti kytarových zesilovačů, mezi které patří např. zavedení nového rockového zvuku; Marshall JCM 800 stál u zrodu Master Volume, díky kterému šlo dostat z aparátu velké rockové zkreslení při nižších a heavy metalové při vyšších hlasitostech; Marshall na žádost Peta Townshenda jako první vyrobil reprobox osazený 4 reproduktory. Někteří hudebníci dokonce tvrdí, že si kupují Marshall výrobky (hlavně reproboxy) pouze na efekt, který poté na pódiu ani nevyužívají.[2]
Řada slavných kytaristů má u Marshall signature modely - např. Randy Rhoads, Jimi Hendrix, Kerry King, Slash, Zakk Wylde aj

Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-PorubaMožnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

 • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

 • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč

 • osobní odběr HeurékaPoint (Uloženka.cz) dopravné je 55 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

 • osobní odběr Zásilkovna (Zasílkovna.cz) dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč


Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:


Zboží můžete zaplatit :