Nákupní košík
0
 

Meinl MCS Complete Cymbal Set-Up - sada činelů Crash 16" , Hihat 14" a Ride 20"

 
Meinl MCS Complete Cymbal Set-Up
 
 
(s DPH)

7 490 Kč

POŠTOVNÉ ZDARMA

Záruka:

2 roky
   
   
Pojištění
Bez pojištění
Pojištění na 1 rok + 490 Kč
Pojištění na 2 roky + 740 Kč

Více informací: 800 888 448

 

Set činelů skládá z 14" Hi-Hat, 16" Crash,  20" Ride. Činely řady MCS jsou vyrobeny z bronzové slitiny B8, která zaručuje teplý, harmonický a vyrovnaný tón, delší životnost a jednoduše řečeno ten nejlepší zvuk za dostupnou cenu. Velmi dobrý poměr kvality a ceny. Vhodné pro začínající a středně pokročilé bubeníky.

 

Všechny činely této řady MSC jsou vytvořeny ve vlastní režii Meinl. Jsou vyrobeny prostřednictvím moderních a efektivních zařízení v Německu. Každý z nich je vyroben z bronzu B8 az lehkých a přitom pevných slitin. Vznačují se ohromující vizuální přitažlivostí a zvukovou čistotou.

 

Meinl využívá high-tech elektronickou metodu výroby, jejímž prostřednictvím vytváří činely, nejvyšší kvality a snaží se dosáhnout nejlepší možný zvuk u každého z činelů. Pozoruhodné je že činely z této serie používají osobnosti jako Chris Adler z Lamb of God, Jason Bittner z Shadows Fall, Zac Farro z Paramore a Dave Mackintosh z Dragonforce.

 

Autor: Tomáš Kašpar test Music STORE http://www.music-store.cz/recenze/meinl-mcs
Test činelů se bude od předchozích malinko lišit, neboť se nebude zabývat činely vysoké kvality, nýbrž se věnuje činelům, které jsou určeny spíše bubeníkům začínajícím, resp. mírně pokročilým.

Do rukou se mi dostal set činelů značky Meinl pod označením MCS. Set zahrnuje základní "výbavičku" - to jest ride 20", crash 16" a hi-hat 14".

Než se budu věnovat jednotlivým kusům, tak přikládám něco málo obecných informací. Začnu samotným obalem pro činely. Potěšilo mě, že činely, i když nepatří k těm vysoce kvalitním, jsou dobře zabaleny. Jsou sešroubovány umělohmotným šroubem a mezi sebou jsou odděleny papírem. Celý set se pak prodává v kartonové krabici. Činely jsou zhotoveny ze slitiny B8 (to znamená 92% mědi a 8% cínu). Z této slitiny jsou vyráběny i kvalitnější činely. Výrobky řady MCS jsou oboustranně soustruženy, automaticky tepány a leštěny na způsob brilliant (max. lesk).

Ride 20"

Tato "rajdka" má trochu hlubší a delší zvuk, který podle očekávání obsahuje takový ten "plechovější" tón, jenž je nejznatelnější tradičně na okraji činelu. Pupek zní oproti tělu tupěji, bez vrchních alikvot, ale s tím já problém nemám, naopak je důležitější, jak zní „pupek" ve středně-vyšších frekvencích, protože tady se rozhoduje, jakým způsobem bude bell krájet zvuk kapely. Z tohoto pohledu tedy MCS ride vyhovuje. Činel bude optimálně funkční hlavně v tvrdších hudebních žánrech, kde se dá předpokládat úbytek plechového zvuku v hutných kytarových rifech apod.

Crash 16"

Je na tom podobně jako její kolegyně "rajdka". Takže i zde je charakteristika zvuku poněkud "plechovější". Při jemnější dynamice budeme cítit, že by to chtělo ještě něco navíc, ale vzhledem k ceně nemůžeme očekávat barevné a vyrovnané spektrum, které mají crashe za 6 – 8 tis.korun. Vzhledem k tomu, že pořádná "ťafka" však činel již rozezní uspokojivým způsobem, opět předpokládám, že tento kousek se bude dobře chovat v údernější muzice, podobně jako jeho výše popsaný předchůdce.

Hi-hat 14"

Zavřená "hajtka" měla zvuk překvapivě na lepší úrovni, než by člověk v této cenové kategorii požadoval. Byla ukázněná a zvukově poměrně vyrovnaná na všech místech. Šestnáctinové údery vyzněly čitelně a nerozmazaně. Neměla sice moc vrchních frekvencí, ale je známo, že syčivé hajtky jsou spíše kontraproduktivní.

Otevřená MCS má ve svém zvuku rezervy, ale i tak se mi jeví tento kousek jako zdařilý (pochopitelně ve své kategorii). Disky jsou váhově těžší, ale na ovládání pedálu nohou to nemá žádný vliv. Při rychlém šlapání byla hi-hat opět čitelná. Myslím, že ji bez problémů můžeme používat ve všech hudebních stylech kromě jazzu (no,když se chce,všechno jde:-)).

Celý set, jak jsem uvedl na začátku, je určen hlavně pro začínající bubeníky, kteří nemají dost financí na "plechy" s profesionálním, vysoce kvalitním zvukem, ale na druhou stranu nechtějí činely (či spíše opravdu plechy) určené pouze ke cvičení. Mezi těmito extrémními rovinami představují MCS hodně zdařilý kompromis, který kromě výše uvedených začátečníků může oslovit též příležitostné hráče, a obecně skupinu těch bicmenů, kteří ještě stále „statečně" tlučou do amáťáckých lámavých Magiců. MCS-ka jsou totiž evidentně vyrobena i s ohledem na to, aby něco vydržela – tomu sice odpovídá relativně tvrdší, avšak stále ještě inspirativní zvuk. Při jejich bytelnosti se člověk nemusí bát vystavit je velké zátěži.

Ono je totiž dobré, aby i ten začínající hráč cvičil a hrál na činely, které se blíží profi zvuku, protože pak do nich „nemlátí jak hluchý do vrat", naopak může vnést do své hry cit a muzikálnost. V takové situaci pak přechod na profi činely neznamená pro hráče velkou změnu (po technické stránce - po zvukové samozřejmě ano). S činely MSC bych se dokonce nebál jít i na "kšeft". Pokud je srovnám v cenové a kvalitativní rovině s výrobky ostatních značek (např. Istambul, Sabian, Zildjian), tak MCS mezi nimi nijak nevybočují, snad jen cenu mají o trochu nižší.

Sadu jako takovou je samozřejmě možno koupit i po jednotlivých činelech, uvedené ceny se tedy vztahují k individuálnímu nákupu, a logicky k tomu i rozšířit o další sourozence (10" splash, 14" crash, 18" crash, 18" crash ride, 16" china). Škoda, že jsem neměl k dispozici, zajímala by mě hlavně splash a china. Nicméně při koupi setu (14"hi-hat, 16"crash a 20"ride) ušetříte kolem 1000,- Kč, což není při jejich celkové ceně zanedbatelná položka. Další informace získáte na www.k-audio.cz a www.meinlcymbals.com.

A co znamená ten nadpis? Inu to souvisí s tím, že činely hrají lépe při razantnějších úderech. Vy neznáte to staré muzikantské přísloví? První část je v nadpisu a druhá zní „...hraje dobře!!!“


Odkazy na stránky výrobce MEINL, videokanál YouTube výrobce, stránky Facebook výrobce, stránky Google+ výrobce.


Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce MEINLNěco o výrobci:
O značce Meinl:
Společnost Meinl, jeden z nejdůležitějších a neoblíbenějších výrobců činelů a perkusních nástrojů. Založena byla roku 1951 Rolandem Meinlem a dnes ji tvoří dvě divize, Meinl Percussion zaměřená na perkuse a Meinl Cymbals, která rozhodně patří mezi čtyři hlavní producenty činelů na trhu. Sídlo Meinl se nachází v německém městě Guttenstetten.

Celá společnost Meinl se rozvíjela velmi rychle. První činel pod jménem Meinl byl vyroben už roku 1952, nicméně sériová produkce byla zahájena až roku 1959. Velmi zajímavé je, že Roland Meinl přijal prvního zaměstnance až roku 1964. O pět let později už musela firma postavit novou budovu pro výrobu činelů a velkoobchodní činnost.

Na začátku 70. let vstoupil do chodu společnosti Reinhold Meinl, syn zakladatele Rollanda Meinla, který se stal prezidentem společnosti a je jím dodnes. Sedmdesátá léta celkově přinesla mnoho novinek – Meinl se stal první společností, která začal na činely používat loga či prodávat sestavené sety. Též rozjela produkci bronzových činelů, které jsou vyráběny z odlišné slitiny, než kterou používají všichni konkurenti – díky tomu mají také tak specifický zvuk.

V 80. letech Meinl znovu rozšířil své výrobní prostory a postavil centrálu v Neustadtu. Též uvedl na trh mnoho nových sérií činelů, které se staly v podstatě jakýmisi best-sellery, například řady Headliner nebo Dragon Pro. Podobný rozvoj následoval i v letech devadesátých, na jejichž konci bylo postaveno ústředí v americkém Miami. To bylo jen potvrzení výsadní pozice, kterou si za tu dobu Meinl vydobyl a kterou má dodnes.

O tom svědčí i seznam umělců, kteří na produkty Meinl nedají dopustit. Jde například o Chrise Adlera, Jasona Bittnera, Mika Terranu, Nicka D'Virgilia, Branna Dailora, Zaca Farru, Jaska Raatikainena, Dava Mackintoshe, Briana Rasmussena a tisíce dalších.

Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-PorubaMožnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

  • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč

  • osobní odběr Uloženka.cz dopravné je 65 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

  • osobní odběr Zasílkovna.cz dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč


Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 200 Kč

  • osobní odběr Uloženka.cz dopravné je 55 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

  • osobní odběr Zasílkovna.cz dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč


Zboží můžete zaplatit :