Nákupní košík
0
 

MESA BOOGIE Bass Strategy Rackmount Head - baskytarový zesilovač do racku

 
MESA BOOGIE Bass Strategy Rackmount Head
 
 
MESA BOOGIE Bass Strategy Rackmount Head
 
(s DPH)

100 400 Kč

POŠTOVNÉ ZDARMA

Záruka:

2 roky
   
   
Pojištění
Bez pojištění
Pojištění na 1 rok + 7 890 Kč
Pojištění na 2 roky + 12 690 Kč

Více informací: 800 888 448

 

Lampový zesilovač Bass Prodigy je následovníkem trůnu basových aparátů Mesa Boogie a právem si nese přídomek baskytarový lampový zesilovač pro nové tisíciletí. Bass Strategy Eight88 není ničím jiným než jeho větším bratrem, jehož drtivý kalibr spolehlivě rozvibruje i ta největší pódia.

 

Jedná se o klasický jednokanál s výkonem až 465 W při využití všech osmi koncových elektronek KT88, které se postarají o skutečně mohutný zvuk valící se silou vichřice. Pro méně náročné situace lze snížit výkon na příjemných 250 W, kdy jsou využívány pouze čtyři koncové lampy; nebo až na hodnotu přibližně 125 W s pouhými dvěma využívanými KT88, což přivede zvukový charakter zesilovače do krásně old schoolových vintage poloh.

 

Předzesilovač je osazen třemi elektronkami typu 12AX7. V prvé řadě nabízí nastavitelnou vstupní citlivost režimy Bright, Normal a Active tak umožňují kontrolu nad širokým spektrem frekvencí již při počátečním zapojení nástroje. V úzké návaznosti pracuje třípásmový ekvalizér, jenž obsahuje aktivní ovladače basů a výšek, což znamená silnější zvukové možnosti v oblasti těchto frekvenčních pásem. Středový potenciometr zůstává dle tradice pasivním prvkem, je však doplněn o parametrický ovladač Voice, který Vás každou ze svých pěti poloh okamžitě povznese do jiného stylu od plastického zvuku hry palcem, přes zřetelný tón prstů až po naostřený břink trsátka:

 

 1. Funk Thumbing / Slap, (lehce zvýšené středy, mohutné basy)
 2. Smooth R&B Fingerstyle, (jemný basový boost)
 3. Rock Punch Fingerstyle, (ploché středy)
 4. Classic Rock/Pick Fingerstyle / Thumbing (zvýšené středy, basový + výškový boost)
 5. Aggressive Rock Pick / Hyper Slap / Thumbing (extra zvýšené středy, basový + výškový boost)

 

Koncová sekce poskytuje režimy Mute, Play a Silent Record. Funkce Mute umožňuje pohodlné ztlumení preampu (funkce se aktivuje taktéž skrze externí footswitch) například při výměně nástroje či tichém ladění; režim tichého nahrávání Silent Record na druhou stranu utlumí signál koncového zesilovače a skrze symetrický linkový XLR výstup tak lze dostat čistý signál pouze z Vašeho nástroje (PRE/Post) nebo zároveň i z preampu a efektové smyčky (Pre/POST). Hlasitostní úroveň signálu přitom nastavuje ovladač D.I. Level na předním panelu. Pro redukování případného šumu je k dispozici i přepínač Ground / Lift.

 

Důležitým aspektem koncového zesilovače je rovněž funkce Solo, jež se stala značně oblíbenou u kytarových aparátů. Pomocí potenciometru je možné nastavit míru boostu, který lze využít v jakémkoli okamžiku během hry. Pro aktivaci této funkce je nezbytné použití footswitche.

 

Zadní panel dále disponuje 8pin DIN konektorem pro připojení originálního STRATEGY footswitche, kterým lze následně kontrolovat funkce Mute, Voice, Solo, grafický ekvalizér a efektovou smyčku; rovněž je k dispozici zvláštní výstup pro ladičku a také výstup Slave s potenciometrem pro nastavení úrovně signálu pro jeho vedení do externího zesilovače. V neposlední řadě je zde celkem 5 výstupů pro připojení reproboxu, z toho jeden pro impedanci 8 Ohmů, dva pro 4 Ohmy a dva pro 2 Ohmy, čímž je vždy zaručena kompatibilita s jakoukoli volbou kabinetů.

 

Technické parametry:

 • série: Bass Prodigy
 • výkon: 465 W / 250 W / 125 W
 • třída zesilovače: A/B
 • elektronky: 3x 12AX7 (předzesilovač) + 8x KT88 (koncový zesilovač)
 • počet kanálů: 1
 • přepínač citlivosti nástrojového vstupu: Bright / Normal / Active
 • devítipásmový grafický ekvalizér s režimem bypass
 • třípásmový ekvalizér
 • pětipolohový přepínač Voice
 • režim Solo
 • režim Mute / Silent Record
 • symetrický linkový výstup XLR s nastavením úrovně a přepínáním režimů Pre/Post a Ground/Lift
 • efektová smyčka; 2x TRS
 • výstup pro ladičku
Výkon:465 W
Lampy v předzesilovači:12AX7
Lampy v koncáku:KT88

Odkaz na stránky výrobce MESA BOOGIE.


Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce MESA BOOGIENěco o výrobci:
Mesa/Boogie (označována také jako Mesa Engineering) je firma sídlící ve městě Petaluma v Kalifornii, která vyrábí zesilovače pro elektrické a basové kytary. V provozu je od roku 1969.

Firmu Mesa založil Randall Smith jako malou opravnu, která upravovala komba Fender, aby měla více gainu. Mezi významné zákazníky tehdy patřili i Carlos Santana a Keith Richards ze skupiny Rolling Stones, kteří pomohli rozšířit dobrou pověst Mesa/Boogie jako výrobce zesilovačů.

Řada Mark
Výrobková řada zesilovačů Mark byla vlajkovou lodí firmy před uvedením řady Rectifier. Jedná se o zesilovače Mark I až Mark V.
Výroba Mark IV a znovu obnoveného Mark I byla ukončena v roce 2008. Jako novinku pro rok 2009 uvedla Mesa na trh Mark V.

Řada Rectifier
Rectifiery, v modellingu zesilovačů často nazývané "Recto", posloužily v 90. letech k úspěchu nu- a heavy-metalových kapel, které používají přeladěné sedmistrunné kytary. Základní varianty jsou:

* Single Rectifier
* Dual Rectifier
* Triple Rectifier

Dále existuje Tremoverb a Rectoverb.

Stiletto
V roce 2004 se objevil Stiletto "Stage I" a byl navržen jako varianta Rectifierů s britským nádechem. Byla to reakce na hudebníky, kteří používali zesilovače značky Marshall kombinované se zesilovači Mesa/Boogie. Vyráběly se dva modely - Deuce a Trident. Obojí se standardně dodávalo s elektronkami EL34.
Deuce je 100W hlava, jejíž hlavní součástí jsou čtyři elektronky EL34 a kterou usměrňují dvě elektronky 5U4. Trident má největší výkon z řady Stiletto s přepínáním výkonu mezi 50W a 150W. Má šest EL34 a na usměrnění tři 5U4.
Od roku 2006 se začaly všechny předcházející modely označovat jako "Stage I" a místo nich se začaly vyrábět modely ve verzi "Stage II". Jako první to byl Ace. Je to 50W zesilovač, který se dělá ve více provedeních. Přístroje Stage II mají vlastnosti, které první řada neměla. Těmito vlatnostmi je jiné pojetí zvuku, dva nové módy pro čistý zvuk označované "Fat" a "Tite", mód "Fluid Drive" a rychlejší zdroj napětí. Maloobchodní cena je o trochu vyšší než u Rectifierů.

Předzesilovače
Triaxis
Rackový předzesilovač s pěti "lampami" zkonstruovaný tak, aby umožnil mít v jednom zařízení všechny zesilovače z řady "Mark". Vybrat se dá z osmi základních módů, ve kterých jsou k dispozici Mark I, Mark IIC+, Mark III a Mark IV. Přístroj se dá ovládat přes MIDI.

V roce 1971 se zrodil první basový aparát Snakeskin Mesa 450 a v roce 1972 kombo Mark I. Vývoj pokračoval a produkce stoupala. Mesa Boogie nabízí široké spektrum špičkových aparátů, vynikajících dokonalým zvukem a schopnostmi uspokojit nároky muzikantů od jazzu, blues, až po extrémní metalové styly. Pojmy jako Mark IV, Dual Rectifier či Triaxis se již staly etalonem a prestižní záležitostí. Vsadit můžete jak na jednoduchost a přímočarou obsluhu, tak na velmi sofistikované ovládání Vašeho zesilovače, a to jak v preampovém, tak výkonovém stupni. Stačí si jen vybrat ten správný model Mesa Boogie!

Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-PorubaMožnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

 • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

 • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč

 • osobní odběr Uloženka.cz dopravné je 65 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

 • osobní odběr Zasílkovna.cz dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč


Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:

 • Balík na adresu PPL dopravné je 200 Kč

 • osobní odběr Uloženka.cz dopravné je 55 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

 • osobní odběr Zasílkovna.cz dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč


Zboží můžete zaplatit :