Nákupní košík
0
 

MESA BOOGIE Cab Clone 8 Ohm - pasivní simulátor reproboxu s vestavěným zesilovačem

 
MESA BOOGIE Cab Clone 8 Ohm
 
 
MESA BOOGIE Cab Clone 8 Ohm
 
(s DPH)

8 900 Kč

POŠTOVNÉ ZDARMA

Záruka:

5 let
   
   
Pojištění
Bez pojištění
Pojištění na 1 rok + 690 Kč
Pojištění na 2 roky + 990 Kč

Více informací: 800 888 448

 

Autorizovaný prodejce MESA BOOGIE


CABCLONE™ je pasivní simulátor reproboxu/Speaker + mikrofonní alternativa s vestavěným zesilovačem. Zajišťuje přímé rozhraní mezi výstupem na kytarovém zesilovači a vstupem na mixážní konzoli, mikrofonním předzesilovači nebo převodníky (rekordér), ať už je nebo není potřeba reproduktor. S CABCLONem dostanete do sluchátek skvělý zvuk a feeling ze svého zesilovače na procvičování hry pozdě v noci nebo kdykoli, kdy chcete hrát, aniž by to slyšelo i vaše okolí.

 

VESTAVĚNÝ INTERNÍ ZESILOVAČ

CABCLONE je vybaven interním (rezistivní typ) zesilovačem, kterou je rovněž možné deaktivovat, takže ho lze použít k zachycení přímého signálu a to buď s nebo bez monitoru zapojeného do zesilovačie. CABCLONE je určen pro zesilovače o výkonu 100W nebo méně a standardní „ohmážový“ formát je pro 8Ohmů. K dispozici jsou rovněž 4Ohmová a 16Ohmová verze (opět pro zesilovače s výkonem 100W nebo méně), což umožňuje správné spárování impedance se zesilovači i od jiných výrobců. Pomocí vnitřního zesilovače můžete transformovat jakýkoli Vás zesilovač do výkonného “silent” nástroje pro živá vystoupení, nahrávání i procvičování hry.

 

OVLADAČ D.I. (OUTPUT) LEVEL

Na předním panelu se nachází ovladač D.I. (OUTPUT) LEVEL pro nastavení výstupní úrovně pro širokou škálu vstupů, od MIC (-30dB) přes INSTRUMENT LEVEL (-10dB) po Pro LINE LEVEL (+4DB) a cokoli mezi tím. Tento nastavitelný potenciometr umožňuje jemné vyladění síly signálu pro skutečně jakýkoli typ živého vystoupení nebo nahrávání.

 

PHASE FLIP

Spínač PHASE FLIP dovoluje obrácení fáze o 180 stupňů při míchání signálu CABCLONu s jinými zdroji při živých vystoupeních nebo během nahrávání.

 

GROUND/LIFT

Tato funkce pomáhá v mnoha případech odstranit rušivé zemní smyčky, které se mohou objevit kvůli “uzemnění” zařízení, které mají své vlastní odlišné „ground“ reference na rozhraní s konzolemi.

 

MOŽNOSTI OPEN BACK, CLOSED BACK NEBO VINTAGE CABINET

Na pravém kraji předního panelu najdete spínač VOICING se třemi populárními simulacemi reproboxů. Horní pozice CLOSED BACK ořezává střední pásmo a rovněž umožňuje posílení horních harmonií. Tím simuluje styl reproboxů á la britské vintage 4x12 se 30W reproduktory. Tento zvuk je často žádoucí u heavy rytmů, kdy je třeba potlačit středy a dosáhnout obrovského akustického rozpětí.

 

Středová pozice OPEN BACK lehce „dokrývá poklop“, takže horní harmonie akusticky září zajišťují otevřenější, třírozměrný zvuk se zesílenými tóny horního okraje pásma. Tato pozice je ideální pro čisté zvuky a přebuzenou rytmiku, kdy je potřeba jasnější a “rychlejší” odezva. Spodní pozice VINTAGE CABINET je nejtemnější a nejvíce zkomprimovanou volbou. Nabízí nejlepší volbu pro jednotónová sóla, zejména když se používají zvuky s vyšším gainem. Nastavení VINTAGE CABINET udrží sólo plné a „odbzučněné” od zvuků, které mohou vyšší gain doprovázet.

 

Na jednoduchém předním panelu CABCLONE jsou jen základní, nicméně velmi výkonné ovladače pro ovládání zvuku vašeho kytarového zesilovače s co nejmenším “nadbytečným šumem”. A teď přejdeme k zadnímu panelu a přehledu všech možností zapojení, které se zde nacházejí.

 

INPUT

Na levém kraji zadního panelu je INPUT - tento 1/4” (6,3mm) jack se propojí s výstupem SPEAKER OUTPUT na Vašem zesilovači. Abyste dosáhli co nejlepšího zvuku a předešli poškození výstupních transformátorů zesilovače kvůli neodpovídající impedanci, je vždycky nejlepší, aby impedance výstupu zesilovače odpovídala impedanci připojeného simulátoru CABCLONE.

 

Při koupi CABCLONu se ujistěte se, že je na zadním panelu zaškrtnut čtvereček s takovou impedancí, kterou budete používat nejčastěji. Správné spárovaní zaručí ten nejlepší zvuk a zabrání zkrácení životnosti výstupních elektronek anebo poškození výstupního transformátoru.

 

THRU (PRO SIMULTÁNNÍ ODPOSLECH MONITOREM)

Hned vedle INPUTu je jack THRU, díky kterému můžete používat LIVE SPEAKER na svém zesilovači a současně posílat DIRECT OUT signál do mixážní konzole a také používat přímý obvod u CABCLONE pro zachycení zvuku. Když použijete tuto konfiguraci, můžete se rovněž rozhodnout, jestli taky chcete poslat do monitoru mikrofonní signál. Máte tedy na výběr, zda použít CABCLONE BALANCED DIRECT OUT, mikrofonní výstup anebo oba s možností smíchat je (v reálném čase nebo později) v mixu. Jack THRU je přepínací typ konektoru. Pokud k němu zapojíte 1” phono konektor (používejte nestíněný reproduktorový kabel), automaticky se deaktivuje interní zesilovací rezistor, takže se zesilovač „setká“ se skutečnou impedancí vámi zvoleného reproboxu.

 

BALANCED DIRECT OUT

Uprostřed zadního panelu se nachází 3kolíkový samčí XLR konektor BALANCED DIRECT OUT. Ten se mikrofonním kabelem zapojí k mixážní konzoli, předzesilovači nebo k převodníkům a můžete okamžitě stisknout tlačítko RECORD ve studiu nebo to rozpálit při živém vystoupení. Úroveň signálu je tu determinována nastavením otočného ovladače D.I. LEVEL na předním panelu a – jak už bylo uvedeno výše – je možné ji nastavit tak, aby odpovídala téměř jakýmkoli požadavkům na úroveň vstupu u cílového zařízení od -30dB mikrofonní úrovně až po +4dB linkovou úroveň.

 

1/4" LINE OUT (NESIMULOVANÝ SIGNÁL)

1” LINE OUT tu je proto, aby bylo možné zachytit nezpracovaný (neupravený) zvuk SPEAKER výstupu z Vašeho zesilovače. Skvělé pro různé využití, počínaje vytvořením signálu Slave pro větší výkon na zesilovači, který není touto funkcí SLAVE vybaven, a konče přímým směrováním signálu do mixážní konzole/rekordéru. Tento signál má napevno +4dB linkovou úroveň a není ovlivněn nastavením ovladače D.I. LEVEL na předním panelu.

 

HEADPHONE DRIVER

A na konec tu je jeden z nejlepších prvků CABCLONu... sluchátkový výstup. Tento konektor umožňuje užít si tvarování zvuku a skvělý feeling symetrického výstupu DIRECT OUT na CABCLONE prostřednictvím kvalitních sluchátek a se svým zesilovačem – to vše v naprostém soukromí. Konečně můžete přes zesilovač (malý nebo velký) “tiše” hrát pozdě v noci, kdy už zbytek světa dávno spí, a současně si stále užívat ten skvělý lampový zvuk a živý feeling. Přidejte trochu efektů v efektové smyčce zesilovače, jako jsou třeba Delay a Reverb, a nechejte se na dlouhé hodiny pohltit světem mohutného bohatého expresivního kytarového ráje.

 

CABCLONE je skvěle znějící nástroj pro jakéhokoli kytaristu.

 

TECHNICKÉ SPECIFIKACE:

 • navrženo a vyrobeno přímo v kalifornském sídle firmy v Petalumě v USA
 • pasivní koncepce – není třeba žádné napájení
 • PRO S VÝKONEM 100W NEBO MÉNĚ (aktivuje se automaticky, když není k výstupu “Thru” zapojen žádný kabel)
 • 1/4" vstupní konektor (přijímá signál z reproduktorového výstupu na zesilovači)
 • 1/4" výstupní konektor “Thru” (přepnuto na interní zesilovač, když není zapojen žádný kabel)
 • 3 polohový spínač Cabinet Voicing – simulace reproboxů Open-Back, Closed-Back & Vintage Closed-Back
 • ovladač výstupní úrovně DI Output s variabilním nastavením od -30dB do +4dB s presety pro úroveň dynamického mikrofonu (-30dB), nástrojovou úroveň (-10dB) & linkovou úroveň (+4dB)
 • symetrický XLR výstup Direct Output (ovládán DI Output Level ovladačem)
 • samostatný 1/4" “Slave” výstupní jack na linkové úrovni +4dB (skutečný signál z reproduktorového výstupu zesilovače, nesimulovaný)
 • výstupní jack Headphone (při použití deaktivuje symetrické výstupy)
 • přepínač PHAZE – normální (In) nebo obrácená (180°)
 • spínač Ground/Lift
 • odnímatelný stojan

 

VERZE

 • 4Ohm – pro zesilovače se jmenovitým výkonem 100W nebo méně
 • 8Ohm (standardní verze) – pro zesilovače se jmenovitým výkonem 100W nebo méně
 • 16Ohm – pro zesilovače se jmenovitým výkonem 100W nebo méně

 

ROZMĚRY A HMOTNOST

 • rozměry (š/h/v): 170,18mm x 162,56mm x 58,42mm bez stojanu (83,82mm se stojanem)
 • hmotnost: 1,04 kg s podstavcem / 0,998 kg bez podstavce

Odkaz na stránky výrobce MESA BOOGIE.


Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce MESA BOOGIENěco o výrobci:
Mesa/Boogie (označována také jako Mesa Engineering) je firma sídlící ve městě Petaluma v Kalifornii, která vyrábí zesilovače pro elektrické a basové kytary. V provozu je od roku 1969.

Firmu Mesa založil Randall Smith jako malou opravnu, která upravovala komba Fender, aby měla více gainu. Mezi významné zákazníky tehdy patřili i Carlos Santana a Keith Richards ze skupiny Rolling Stones, kteří pomohli rozšířit dobrou pověst Mesa/Boogie jako výrobce zesilovačů.

Řada Mark
Výrobková řada zesilovačů Mark byla vlajkovou lodí firmy před uvedením řady Rectifier. Jedná se o zesilovače Mark I až Mark V.
Výroba Mark IV a znovu obnoveného Mark I byla ukončena v roce 2008. Jako novinku pro rok 2009 uvedla Mesa na trh Mark V.

Řada Rectifier
Rectifiery, v modellingu zesilovačů často nazývané "Recto", posloužily v 90. letech k úspěchu nu- a heavy-metalových kapel, které používají přeladěné sedmistrunné kytary. Základní varianty jsou:

* Single Rectifier
* Dual Rectifier
* Triple Rectifier

Dále existuje Tremoverb a Rectoverb.

Stiletto
V roce 2004 se objevil Stiletto "Stage I" a byl navržen jako varianta Rectifierů s britským nádechem. Byla to reakce na hudebníky, kteří používali zesilovače značky Marshall kombinované se zesilovači Mesa/Boogie. Vyráběly se dva modely - Deuce a Trident. Obojí se standardně dodávalo s elektronkami EL34.
Deuce je 100W hlava, jejíž hlavní součástí jsou čtyři elektronky EL34 a kterou usměrňují dvě elektronky 5U4. Trident má největší výkon z řady Stiletto s přepínáním výkonu mezi 50W a 150W. Má šest EL34 a na usměrnění tři 5U4.
Od roku 2006 se začaly všechny předcházející modely označovat jako "Stage I" a místo nich se začaly vyrábět modely ve verzi "Stage II". Jako první to byl Ace. Je to 50W zesilovač, který se dělá ve více provedeních. Přístroje Stage II mají vlastnosti, které první řada neměla. Těmito vlatnostmi je jiné pojetí zvuku, dva nové módy pro čistý zvuk označované "Fat" a "Tite", mód "Fluid Drive" a rychlejší zdroj napětí. Maloobchodní cena je o trochu vyšší než u Rectifierů.

Předzesilovače
Triaxis
Rackový předzesilovač s pěti "lampami" zkonstruovaný tak, aby umožnil mít v jednom zařízení všechny zesilovače z řady "Mark". Vybrat se dá z osmi základních módů, ve kterých jsou k dispozici Mark I, Mark IIC+, Mark III a Mark IV. Přístroj se dá ovládat přes MIDI.

V roce 1971 se zrodil první basový aparát Snakeskin Mesa 450 a v roce 1972 kombo Mark I. Vývoj pokračoval a produkce stoupala. Mesa Boogie nabízí široké spektrum špičkových aparátů, vynikajících dokonalým zvukem a schopnostmi uspokojit nároky muzikantů od jazzu, blues, až po extrémní metalové styly. Pojmy jako Mark IV, Dual Rectifier či Triaxis se již staly etalonem a prestižní záležitostí. Vsadit můžete jak na jednoduchost a přímočarou obsluhu, tak na velmi sofistikované ovládání Vašeho zesilovače, a to jak v preampovém, tak výkonovém stupni. Stačí si jen vybrat ten správný model Mesa Boogie!

Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-PorubaMožnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

 • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

 • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč

 • osobní odběr Uloženka.cz dopravné je 65 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

 • osobní odběr Zasílkovna.cz dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč


Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:

 • Balík na adresu PPL dopravné je 200 Kč

 • osobní odběr Uloženka.cz dopravné je 55 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

 • osobní odběr Zasílkovna.cz dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč


Zboží můžete zaplatit :