Nákupní košík
0
 

MESA BOOGIE Mark Five: 35 Head - celolampová kytarová hlava

 
MESA BOOGIE Mark Five: 35 Head
 
 
MESA BOOGIE Mark Five: 35 Head
 
(s DPH)

61 700 Kč

POŠTOVNÉ ZDARMA

Záruka:

2 roky
   
   
Pojištění
Bez pojištění
Pojištění na 1 rok + 4 390 Kč
Pojištění na 2 roky + 6 990 Kč

Více informací: 800 888 448

 

Tato lampová hlava je vylepšenou verzí kompaktního zesilovače MARK FIVE: 25, který mezi kytaristy zaznamenal velký úspěch. Je dokonalým ztělesněním čtyřicetipětiletého vývoje, kterým lampové zesilovače tohoto legendárního výrobce prošly. Veškeré revoluční prvky, které série Mark I – Mark IV přinesly, najdete nyní pěkně pohromadě v tomto kompaktním balení.

 

Mark V: 35 je osazen šesti elektronkami 12AX7 v preampové sekci a čtyřmi EL84 v koncovém zesilovači. Výkon lze přepínat mezi 35 / 25 / 10 W podle potřeby.

 

Kombo disponuje dvěma kanály, které v sobě skrývají velký kus historie proslulých Messa Boogie aparátů. Kanál 1 obsáhne celé výkonové spektrum od čistého tónu přes rockový crunch až po pořádné zkreslení. Kanál 2 nabízí vřelý vzuk jako MARK II-C+, kulatější zvuk MARK IV a Extreme mode známý z MARK FIVE. Charakteristiky zvuku lze volit pomocí mini switchů umístěných vedle potenciometru Gain.

 

Sonické možnosti zesilovače lze nastavit pomocí třípásmového ekvalizéru a ovladače Gain a Presence na každém kanálu, pětipásmového grafického ekvalizéru a ovladačů Mid boost. Samozřejmostí je pružinový reverb pro každý kanál. Mark Five: 35 je tedy opravdu všestranná lampová kytarová hlava, která nabízí nadstandardní paletu zvuků.

 

Pro snadné nazvučení nebo nahrávání je zesilovač opatřen XLR výstupem se simulací kabinetu, nechybí ani sluchátkový výstup.

 

MARK FIVE: 35 je všestranná lampová hlava, které uspokojí vaše zvukové touhy, ať už jsou jakékoliv.

 

Technické údaje:

 • výkon: módy 10 / 25 / 35 W dle zvoleného obvodu
 • elektronky v předzesilovači: 6x 12AX7
 • elektronky v koncovém zesilovači: 4x EL-84
 • počet kanálů: 2
 • funkce: Clean / Fat / Crunch, Mark IIC+/Extreme
 • ovládání: Gain, Treble, Mid, Mid Boost, Bass, Presence, Master
 • pětipásmový ekvalizér
 • pružinový hall (zvlášť pro každý kanál)
 • cabinet simulator (vintage / open / closed)
 • efektová smyčka
 • vstup pro footswitch
 • součástí je čtyřtlačítkový footswitch
 • sluchátkový výstup
 • rozměry: 232 x 479 x 276 mm
 • hmotnost: 12,25 kg

Odkaz na stránky výrobce MESA BOOGIE.


Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce MESA BOOGIENěco o výrobci:
Mesa/Boogie (označována také jako Mesa Engineering) je firma sídlící ve městě Petaluma v Kalifornii, která vyrábí zesilovače pro elektrické a basové kytary. V provozu je od roku 1969.

Firmu Mesa založil Randall Smith jako malou opravnu, která upravovala komba Fender, aby měla více gainu. Mezi významné zákazníky tehdy patřili i Carlos Santana a Keith Richards ze skupiny Rolling Stones, kteří pomohli rozšířit dobrou pověst Mesa/Boogie jako výrobce zesilovačů.

Řada Mark
Výrobková řada zesilovačů Mark byla vlajkovou lodí firmy před uvedením řady Rectifier. Jedná se o zesilovače Mark I až Mark V.
Výroba Mark IV a znovu obnoveného Mark I byla ukončena v roce 2008. Jako novinku pro rok 2009 uvedla Mesa na trh Mark V.

Řada Rectifier
Rectifiery, v modellingu zesilovačů často nazývané "Recto", posloužily v 90. letech k úspěchu nu- a heavy-metalových kapel, které používají přeladěné sedmistrunné kytary. Základní varianty jsou:

* Single Rectifier
* Dual Rectifier
* Triple Rectifier

Dále existuje Tremoverb a Rectoverb.

Stiletto
V roce 2004 se objevil Stiletto "Stage I" a byl navržen jako varianta Rectifierů s britským nádechem. Byla to reakce na hudebníky, kteří používali zesilovače značky Marshall kombinované se zesilovači Mesa/Boogie. Vyráběly se dva modely - Deuce a Trident. Obojí se standardně dodávalo s elektronkami EL34.
Deuce je 100W hlava, jejíž hlavní součástí jsou čtyři elektronky EL34 a kterou usměrňují dvě elektronky 5U4. Trident má největší výkon z řady Stiletto s přepínáním výkonu mezi 50W a 150W. Má šest EL34 a na usměrnění tři 5U4.
Od roku 2006 se začaly všechny předcházející modely označovat jako "Stage I" a místo nich se začaly vyrábět modely ve verzi "Stage II". Jako první to byl Ace. Je to 50W zesilovač, který se dělá ve více provedeních. Přístroje Stage II mají vlastnosti, které první řada neměla. Těmito vlatnostmi je jiné pojetí zvuku, dva nové módy pro čistý zvuk označované "Fat" a "Tite", mód "Fluid Drive" a rychlejší zdroj napětí. Maloobchodní cena je o trochu vyšší než u Rectifierů.

Předzesilovače
Triaxis
Rackový předzesilovač s pěti "lampami" zkonstruovaný tak, aby umožnil mít v jednom zařízení všechny zesilovače z řady "Mark". Vybrat se dá z osmi základních módů, ve kterých jsou k dispozici Mark I, Mark IIC+, Mark III a Mark IV. Přístroj se dá ovládat přes MIDI.

V roce 1971 se zrodil první basový aparát Snakeskin Mesa 450 a v roce 1972 kombo Mark I. Vývoj pokračoval a produkce stoupala. Mesa Boogie nabízí široké spektrum špičkových aparátů, vynikajících dokonalým zvukem a schopnostmi uspokojit nároky muzikantů od jazzu, blues, až po extrémní metalové styly. Pojmy jako Mark IV, Dual Rectifier či Triaxis se již staly etalonem a prestižní záležitostí. Vsadit můžete jak na jednoduchost a přímočarou obsluhu, tak na velmi sofistikované ovládání Vašeho zesilovače, a to jak v preampovém, tak výkonovém stupni. Stačí si jen vybrat ten správný model Mesa Boogie!

Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-PorubaMožnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

 • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

 • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč

 • osobní odběr Uloženka.cz dopravné je 65 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

 • osobní odběr Zasílkovna.cz dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč


Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:

 • Balík na adresu PPL dopravné je 200 Kč

 • osobní odběr Uloženka.cz dopravné je 55 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

 • osobní odběr Zasílkovna.cz dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč


Zboží můžete zaplatit :