Infolinka ZDARMA: 800 888 448

Pracovní dny: 8:00 - 18:00

Zbývá 3 000 Kč do dopravy ZDARMA
0 Košík
   

NEUMANN KH 120 A G

50W referenční nearfield monitor cena za 1ks

Odešleme v pondělí
Počet ks:
30 dní na vrácení zboží
Záruka: 3 roky
Kalkulačka splátek
Pojištění nástroje
Více informací: 800 888 448

Autorizovaný prodejce NEUMANN


 

Model KH 120 A je prvním zástupcem nové řady studiových monitorů Neumann. Je určen pro „nearfield“ aplikace, tedy převážně pro poslech v nablízko. Využití však nalezne také jako zadní, či efektový reprobox v multikanálových systémech.

 

KH 120 A disponuje přesným zvukovodem MMD (Mathematically Modeled Dispersion), přepínači pro korekci frekvenčního průběhu v závislosti na umístění reprosoustav v prostoru, analogovými zesilovači třídy AB, kvalitními analogovými vstupy a širokým příslušenstvím pro montáž na stojan, či na stěnu.

 

KH 120 A je perfektním nástrojem jak pro studiový monitoring, mixáž i mastering hudby, tak pro broadcasting a postprodukční studia.

 

Tento profesionální monitor poskytuje neutrální a přesnou reprodukci celým zvukovým spektrem. Precizní přednes basů začíná již od 52 Hz, čímž se s přehledem vyrovná mnohem větším systémům.

 

Vysoce kvalitní středobasový reproduktor s velkým rozkmitem zajišťuje čistý přednes zvuku i při velké hlasitosti.
Výkonný 1“ titano–textilní výškový reproduktor zaručuje precizní reprodukci vysokých frekvencí.
Kompaktní aluminiová ozvučnice s magnetickým stíněním – minimalizuje rezonance, přispívá k lepšímu chlazení a prodlužuje životnost reprosoustavy.
Přední panel ozvučnice je kompaktním výliskem bez nežádoucích hran či výstupků.


Širší horizontální vyzařovací úhel umožňuje větší svobodu pohybu u mixážního pultu a poskytuje tedy širší pole ideálního „sweetpointu“.
Užší vertikální vyzařovací úhel minimalizuje nežádoucí odrazy od pracovní plochy.
Vhodně dimenzované bassreflexové otvory na přední straně umožňují reprodukci nižších kmitočtů při zachování možnosti instalace na pracoviště omezená prostorem, jako jsou například přenosové vozy.


Variabilní možnosti umístění díky kompaktním rozměrům
Elektronická ochrana reproduktorů– limiter pro každé pásmo
Indikace stavu (on/off) a kontrolka přebuzení (pod logem Neumann ).
Stmívač kontrolních LED ukazatelů. Intenzita záření diody je uživatelsky nastavitelná.
Aktivní výhybka se strmostí 24 dB / oct.
Mechanická ochrana reproduktorů – odolná kovová mřížka před výškovým i basovým reproduktorem.
Možnost kompenzace poslechových podmínek - čtyř polohové přepínače pro korekce nízkých, středních a vysokých frekvencí.
Široká nabídka doplňků pro montáž

 

Technické parametry

Frekvenční rozsah ve volném poli -3dB 52 Hz … 21 kHz, ± 3 dB
Pass band frekvenční rozsah ve volném poli 54 Hz … 20 kHz, ± 2 dB
Úroveň vlastního šumu méně než 20 dB(A) z  10 cm
Max. SPL v poloprostoru při 3% THD z 1m 112.2 dB SPL (zprůměrováno v rozmezí 100 Hz a 6 kHz)
Trvalý (špičkový) výkon zesilovače pro středobasový reproduktor 50 W (80 W)
Trvalý (špičkový) výkon zesilovače pro výškový reproduktor 50 W (80 W)
Výhybka - dělící frekvence 2.0 kHz
Výhybka - strmost 24 db /okt, 4.řádu
Ekvalizace - basy 0, -2.5, -5, -7.5 dB
Ekvalizace - středy 0, -1.5, -3, -4.5 dB
Ekvalizace - výšky +1, 0, -1, -2 dB
Vstup analogový XLR, elektricky symetrizovaný, impedance >10 kΩ
Vstupní citlivost 0 dBu to -15 dBu
Regulace výstupní úrovně 94, 100, 108, 114 dB SPL
Indikace provozu zapnuto - logo Neumann svítí bíle
Indikace limitace / přebuzení logo Neumann svítí / bliká červeně
Napájecí zdroj 100-240 V~; 50/60 Hz
Spotřeba energie - klidový stav / plný výkon 20W / 200W
Materiál a povrch ozvučnice Aluminium, lak, barva antracitově černá, nebo volitelná dle RAL
Provozní / skladovací podmínky +10° C až +40° C / −25° C to +70° C
Středobasový reproduktor 130 mm (5.25”), magneticky stíněný
Výškový reproduktor 25 mm (1”), magneticky stíněný
Montážní body 2 x M8 na zadním panelu
Výška x šířka x hloubka, mm 277 x 182 x 220 mm
Vnitřní objem / vnější objem 6.5 l / 9.7 l
Hmotnost 6.2kg

Odkaz na stránky výrobce NEUMANN

Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce NEUMANN

Něco o výrobci:
Neumann je výrobcem světoznámých studiových kondenzátorových mikrofonů (velkomembránových elektronkových i tranzistorových), velkomembránových mikrofonů pro vysílací prostředí, miniaturních modulárních kondenzátorových mikrofonů i špičkových zpěvových mikrofonů. Značka Neumann je symbolem pro nekompromisní kvalitu zvuku a mikrofony této značky se používají v nejlepších studiích zaměřených pro nahrávání vážné, filmové i moderní hudby. Zpěvové mikrofony i mikrofonní hlavy (ve spojení s nejlepšími bezdrátovými mikrofony Sennheiser) používají světoznámé hvězdy i naši špičkoví zpěváci. Od roku 2010 je Neumann také výrobcem monitorů pro studiové použití.

Firma GEORG NEUMANN & CO. ELEKTROTECHNISCHES LABORATORIUM GEFELL vznikla v bývalé textilní továrně v roce 1943, kdy se německý průmysl stěhoval z bombardovaného Berlína a továrna Georg Neumann & Co. byla částečně vyhořelá zápalnou pumou. V Gefellu se znovu rozbíhá pod vedením hlavního inženýra Kuehnasta výroba mikrofonů s původní (dnes již legendární) kapslí M7 zkonstruovanou Georgem Neumannem v r. 1932.
V r. 1948 Georg Neumann zakládá novou továrnu v Helibronn na výrobu niklokadmiových baterií a hlavní inženýr Kuehnast s ostatními zaměstnanci pokračují ve výrobě mikrofonů v Gefellu stále ve spolupráci s Georgem Neumannem. Později se Neumann přesouvá zpět do Berlína a zakládá společnost Georg Neumann GmbH.
V r. 1956 Německá demokratická republika znárodňuje všechny výrobní podniky, ale spolupráce s Neumannem pokračuje a vyrábí se CMV563 s dalšími kapslemi M8 a M9.
V r. 1961 byla postavena Berlínská zeď a tím se zcela přerušila spolupráce s Georgem Neumannem, ale výroba mikrofonů v Gefellu pokračuje.
Název GEORG NEUMANN & CO. ELEKTROTECHNISCHES LABORATORIUM GEFELL zanikl v r. 1972 kdy bylo změněno jmého společnosti na VEB Mikrofontechnik Gefell, dnešní Microtech Gefell GmbH.

Od svého založení Georgem Neumannem v r. 1928, společnost produkovala vysoce kvalitní kondenzátorové mikrofony pro vysílání a nahrávání. Mnoho modelů používalo M7 kapsli původně navrženou Neumannem pro CMV3a. Kapsle M7 představovala legendární zvuk z Berlína a byla použita v mnoha mikrofonech. Dnes, pod technickým dozorem Kuehnastova syna, společnost stále ještě produkuje kapsli M7 přesně stejným postupem jakým Neumann učil staršího Kuehnasta v 1940-tých letech. Ruční vrtání každého otvoru v základní desce, výroba zlacené PVC membrány, a dokonce ruční lepení membrány se provádí dle původní Neumannovy specifikace.
Dnešní firma Georg Neumann GmbH v Berlíně, kterou v současné době kontroluje společnost Sennheiser se k historii své odnože v Gefellu nehlásí.

Vzhledem k tomu, že Gefell zůstal ve východním bloku, byla naprostá většina produkce expedována do bývalých zemí tohoto bloku. Elektronka téměř ve všech modelech Neumann - Gefell byla vybíraná EC92. V padesátých a šedesátých letech se vyráběl předzesilovač CMV563 a na něj se pomocí redukce s bajonetovým uzávěrem šroubovaly kapsle M7 (ledvina), později M8 (osmička) a M9 (koule). Pro svůj vzhled se přezdívaly vařečky nebo lízátka. Předzesilovač byl napájen zdrojem N57. V šedesátých létech se pak vyráběly kratší kapsle M7S, M8S a M9S, které se daly na předzesilovač našroubovat přímo bez bajonetové redukce. Také kapsle M55K dodávaná v krabičce s předzesilovačem CMV563 se šroubovala bez redukce a měla tvar kulového vrchlíku, menší membránu a ostřejší zvuk než M9 příp. M9S. V této době se vyráběl také mikrofon UM57. Měl rozměrově stejné tělo jako CMV563 ale kapsle M7 byla pevně spojená s předzesilovačem. Přepínání charakteristik mezi koulí, ledvinou a osmičkou se provádělo na zdroji UN57 pomocí přepínače polarizačního napětí. Modernější varianta napájecích zdrojů byla N61 a s přepínáním charakteristik UN61. S elektronkou EC92 se vyráběly také malomembránové mikrofony M582 s pevnou kapslí M62 (ledvina) a později s výměnnými kapslemi M52 (koule difůzní), M69 (koule), M70 (ledvina), M93 (koule) a M94 (ledvina). Mikrofony M582 používaly stejné kabely a konektory jako CMV563 a stejné napaječe.


Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-Poruba

Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
  • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
  • osobní odběr Zasilkovna.cz dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč

Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 200 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
  • osobní odběr Zasielkovna.sk dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

Zboží můžete zaplatit :