Nákupní košík
0
 

NEUMANN M 149 TUBE - elektronkový mikrofon, napáječ N149, EA170, AL kufr, stříbrný

 
NEUMANN M 149 TUBE
 
 
NEUMANN M 149 TUBE
 
NEUMANN M 149 TUBE
 
NEUMANN M 149 TUBE
 
(s DPH)

114 750 Kč

POŠTOVNÉ ZDARMA

Záruka:

3 roky
   
   
Pojištění
Bez pojištění
Pojištění na 1 rok + 7 890 Kč
Pojištění na 2 roky + 12 690 Kč

Více informací: 800 888 448

 

Autorizovaný prodejce NEUMANN 

Univerzální high-end elektronkový mikrofon s jedinečným zvukem a komplexní možností nastavení prametrů včetně 9 směrových charakteristik a 7 úrovní basového filtru. Použitá kapsle s dvojitou membránou pochází z legendárních typů U 47 a M 49.

 

M 149 Tube je všestranně nastavitelný mikrofon s dvojitou membránou. Použitá mikrofonní kapsle, známá z legendárních mikrofonů U 47 a M 49, je připojena na elektronku pracující jako impedanční převodník. Oproti dřívějším koncepcím s transformátorem používá M 149 Tube beztransformátorové výstupní obvody umožňující mimo jiné použití dlouhých mikrofonních kabelů bez jakéhokoliv zabarvení zvuku. S možností volby mezi 9 směrovými charakteristikami je mikrofon ideální volbou pro jakékoliv použití. Stejně jako jeho předchůdci je M 149 Tube vynikající vokální mikrofon, a to nejen díky použité kapsli, ale i moderním obvodům, vyznačujícím se velice nízkým šumem.

Mikrofonní kapsle je kvůli omezení hluků pružně uložena uvnitř krycí mřížky. Plocha pod kapslí je kónicky tvarována pro rozptýlení odražených zvuků z horní poloviny akustického prostoru. Tato konstrukce vylučuje jakékoliv rušení zvuku přicházejícího přímo do kapsle. Velká krycí mřížka obklopující kapsli je akusticky otevřená a zlepšuje realistický zvuk mikrofonu, který je možné přepnout do devíti směrových charakteristik: kulové, kardioidní, široké kardioidní, úzké kardioidní, osmičkové a všech poloh mezi základními.

Elektronka typu trioda, použitá v M 149 Tube, vybraná pro své výjimečné přenosové vlastnosti, spolupracuje s osvědčenými beztransformátorovými obvody. Důvod pro toto zapojení je možnost řízení audio signálu mezi kapslí a výstupními obvody. Jako další část signálové cesty je speciálně navržený integrovaný zesilovač s velmi nízkým zkreslením (THD < 0.002% při ± 10 V), velice nízkým šumem a velkým výstupním proudem. Nízká výstupní impedance a vyšší proud dovolují použít kabely až 300 metrů dlouhé bez jakéhokoliv snížení kvality zvuku. Elektronkový zesilovač mění vysokou impedanci kapsle a přidává 10 dB zisku. Dynamický rozsah je impozantní, špičkový výstup může být až ± 10 V při 20 mA.

Basový filtr má 7 poloh v půloktávových krocích mezi 20 Hz a 160 Hz (-3 dB). Tento filtr se může použít i pro potlačení hluku klimatizace nebo při silném větru. Dále je filtr účinnou pomůckou pro omezení „proximity“ efektu pro snímání z malé vzdálenosti.

K mikrofonu se dodává síťový zdroj N 149 A s možností připojení na napětí 100 - 240 V, se speciálním 8 žilovým kabelem pro mikrofon.

Vyrábí se v barvě matný nikl.

 

Akustický systém tlakový gradientní
Směrová charakteristika kulová, kardioidní (široká/standardní/úzká), osmičková + mezipolohy
Frekvenční rozsah 20 … 20 000 Hz
Citlivost při 1 kHz/1 kOhm 34/47/62 mV/Pa
Nominální impedance 50 Ohmů
Min. zatěžovací impedance 1000 Ohmů
Úroveň šumu podle CCIR 28/25/23 dB
Úroveň šumu podle A 16/13/11 dB-A
Poměr signál/šum podle CCIR (94 dB SPL) 66/69/71 dB
Poměr signál/šum podle A (94 dB SPL) 78/81/83 dB
Max. akustický tlak (SPL) při zkreslení < 0,5% 120 dB
Max. výstupní napětí 18 dBu
Dynamický rozsah mikrofonního zesilovače (A) 101 dB
Napájení napájecí zdroj N 149 A
Konektor (mikrofonní)) DIN 8F
Konektor (napájecí) XLR 3M
Hmotnost 730 g
Průměr 70 mm
   
parametry koule/kardioida/osmička

 

 

Základní přislušenství:

 

 Pop filtr PS 15 / PS 20 a

 


Odkaz na stránky výrobce NEUMANN.


Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce NEUMANNNěco o výrobci:
Neumann je výrobcem světoznámých studiových kondenzátorových mikrofonů (velkomembránových elektronkových i tranzistorových), velkomembránových mikrofonů pro vysílací prostředí, miniaturních modulárních kondenzátorových mikrofonů i špičkových zpěvových mikrofonů. Značka Neumann je symbolem pro nekompromisní kvalitu zvuku a mikrofony této značky se používají v nejlepších studiích zaměřených pro nahrávání vážné, filmové i moderní hudby. Zpěvové mikrofony i mikrofonní hlavy (ve spojení s nejlepšími bezdrátovými mikrofony Sennheiser) používají světoznámé hvězdy i naši špičkoví zpěváci. Od roku 2010 je Neumann také výrobcem monitorů pro studiové použití.

Firma GEORG NEUMANN & CO. ELEKTROTECHNISCHES LABORATORIUM GEFELL vznikla v bývalé textilní továrně v roce 1943, kdy se německý průmysl stěhoval z bombardovaného Berlína a továrna Georg Neumann & Co. byla částečně vyhořelá zápalnou pumou. V Gefellu se znovu rozbíhá pod vedením hlavního inženýra Kuehnasta výroba mikrofonů s původní (dnes již legendární) kapslí M7 zkonstruovanou Georgem Neumannem v r. 1932.
V r. 1948 Georg Neumann zakládá novou továrnu v Helibronn na výrobu niklokadmiových baterií a hlavní inženýr Kuehnast s ostatními zaměstnanci pokračují ve výrobě mikrofonů v Gefellu stále ve spolupráci s Georgem Neumannem. Později se Neumann přesouvá zpět do Berlína a zakládá společnost Georg Neumann GmbH.
V r. 1956 Německá demokratická republika znárodňuje všechny výrobní podniky, ale spolupráce s Neumannem pokračuje a vyrábí se CMV563 s dalšími kapslemi M8 a M9.
V r. 1961 byla postavena Berlínská zeď a tím se zcela přerušila spolupráce s Georgem Neumannem, ale výroba mikrofonů v Gefellu pokračuje.
Název GEORG NEUMANN & CO. ELEKTROTECHNISCHES LABORATORIUM GEFELL zanikl v r. 1972 kdy bylo změněno jmého společnosti na VEB Mikrofontechnik Gefell, dnešní Microtech Gefell GmbH.

Od svého založení Georgem Neumannem v r. 1928, společnost produkovala vysoce kvalitní kondenzátorové mikrofony pro vysílání a nahrávání. Mnoho modelů používalo M7 kapsli původně navrženou Neumannem pro CMV3a. Kapsle M7 představovala legendární zvuk z Berlína a byla použita v mnoha mikrofonech. Dnes, pod technickým dozorem Kuehnastova syna, společnost stále ještě produkuje kapsli M7 přesně stejným postupem jakým Neumann učil staršího Kuehnasta v 1940-tých letech. Ruční vrtání každého otvoru v základní desce, výroba zlacené PVC membrány, a dokonce ruční lepení membrány se provádí dle původní Neumannovy specifikace.
Dnešní firma Georg Neumann GmbH v Berlíně, kterou v současné době kontroluje společnost Sennheiser se k historii své odnože v Gefellu nehlásí.

Vzhledem k tomu, že Gefell zůstal ve východním bloku, byla naprostá většina produkce expedována do bývalých zemí tohoto bloku. Elektronka téměř ve všech modelech Neumann - Gefell byla vybíraná EC92. V padesátých a šedesátých letech se vyráběl předzesilovač CMV563 a na něj se pomocí redukce s bajonetovým uzávěrem šroubovaly kapsle M7 (ledvina), později M8 (osmička) a M9 (koule). Pro svůj vzhled se přezdívaly vařečky nebo lízátka. Předzesilovač byl napájen zdrojem N57. V šedesátých létech se pak vyráběly kratší kapsle M7S, M8S a M9S, které se daly na předzesilovač našroubovat přímo bez bajonetové redukce. Také kapsle M55K dodávaná v krabičce s předzesilovačem CMV563 se šroubovala bez redukce a měla tvar kulového vrchlíku, menší membránu a ostřejší zvuk než M9 příp. M9S. V této době se vyráběl také mikrofon UM57. Měl rozměrově stejné tělo jako CMV563 ale kapsle M7 byla pevně spojená s předzesilovačem. Přepínání charakteristik mezi koulí, ledvinou a osmičkou se provádělo na zdroji UN57 pomocí přepínače polarizačního napětí. Modernější varianta napájecích zdrojů byla N61 a s přepínáním charakteristik UN61. S elektronkou EC92 se vyráběly také malomembránové mikrofony M582 s pevnou kapslí M62 (ledvina) a později s výměnnými kapslemi M52 (koule difůzní), M69 (koule), M70 (ledvina), M93 (koule) a M94 (ledvina). Mikrofony M582 používaly stejné kabely a konektory jako CMV563 a stejné napaječe.

Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-PorubaMožnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

  • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč

  • osobní odběr Uloženka.cz dopravné je 65 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

  • osobní odběr Zasílkovna.cz dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč


Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 200 Kč

  • osobní odběr Uloženka.cz dopravné je 55 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

  • osobní odběr Zasílkovna.cz dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč


Zboží můžete zaplatit :