Nákupní košík
0
 

NEUMANN TLM 103 D MT - digitální velkomembránový mikrofon nikl MT

 
NEUMANN TLM 103 D MT
 
 
(s DPH)

42 080 Kč

POŠTOVNÉ ZDARMA

Záruka:

3 roky
   
   
Pojištění
Bez pojištění
Pojištění na 1 rok + 2 990 Kč
Pojištění na 2 roky + 4 790 Kč

Více informací: 800 888 448

 

Autorizovaný prodejce NEUMANN


Pravý zvuk „Neumann“ pro digitální sféru s výstupem AES 42, AES/EBU nebo S/PDIF. Signál je digitalizován již v mikrofonní kapsli, takže odpadají jakékoliv problémy s předzesilovači a A/D převodníky. TLM 103 D je digitální verzí klasického mikrofonu TLM 103 a je určený především pro domácí nahrávací studia a projekční studia.

Signál z kapsle je digitalizován prostřednictvím A/D převodníku Neumann, použitého v mikrofonu D-01. Jelikož dynamický rozsah převodníku přesahuje dynamický rozsah kapsle, je zajištěno optimální využití kvality mikrofonní kapsle. Způsob připojení převodníku přímo na kapsli zaručuje, že signál je přenášen bez jakéhokoliv zabarvení zvuku až k záznamovému zařízení.

DSP funkce integrované v mikrofonu (gain, compressor/limiter a peak limiter) mohou být vzdáleně monitorovány a řízeny prostřednictvím rozhraní DMI-2 a software RCS. Peak limiter získává signál přímo z kapsle a zajišťuje možnost bezpečného využití celého dynamického rozsahu i ve stresových natáčecích situacích. Pro jednoduchou identifikaci mikrofonu na monitoru PC se do připojeného zařízení vysílají i další údaje jako výrobce, výrobní číslo a verze instalovaného software.

TLM 103 D má standardní konektor XLR-3 pro obousměrný přenos signálu ve formátu AES 42. Kompletní signál obsahuje symetrický digitální mikrofonní výstupní signál, napájení Phantom a řídící datový tok včetně synchronizačního časového signálu. Mikrofon podporuje všechny standardní vzorkovací kmitočty od 44.1 kHz po 192 kHz.

Kromě rozhraní DMI-2 se k mikrofonu dodává Connection Kit, který se používá pro připojení miniaturních mikrofonů řady KM D nebo TLM 103 D k zařízením se vstupem AES/EBU nebo S/PDIF. Tímto způsobem je možné převést signál přímo na hard disk bez nutnosti použití komplexní jednotky DMI-2. Součástí Connection Kitu je i napájecí zdroj. Celý Connection Kit je součástí cenově výhodného provedení TLM 103 D Starter Kit – dodávají se 4 varianty AES/EBU nebo S/PDIF s vzorkovacím kmitočtem 44.1 kHz nebo 48 kHz. Starter Kit obsahuje i pružný závěs EA 1.

TLM 103 D se vyrábí v barvě matný nikl a matná černá.


Solution-D: Nový milník v mikrofonní technologii

Zahrnuje tyto komponenty:

* Digitální mikrofony velkomembránové D-01, TLM 103 D
* Digitální mikrofony s malou membránou KM D
* Digitální mikrofonní rozhraní DMI-2
* Software pro vzdálené řízení RCSSignál i data z mikrofonu odpovídají novému standardu AES 42. Tento standard určující zásady přenosu výstupního signálu, napájení a vzdáleného řízení mikrofonu v součinnosti s digitálním výstupem poskytuje základní předpoklady pro vývoj digitálních mikrofonů. Uvedením standardu AES 42 vytvořila firma Neumann rozhodující krok pro digitální technologie snímání zvuku.

Zatímco u systému D-01 se předpokládá použití DMI-2, mikrofony TLM 103 D a řada KM D můžou být připojeny přímo do AES/EBU nebo S/PDIF vstupu nahrávacího systému přes Connection Kit. V tomto případě ale není možno nastavovat funkce mikrofonu na dálku a proto není třeba řídící počítač PC/Mac; v případě synchronizace několika mikrofonů je ale nutné použít vzorkovací převodník. Zvukaři obeznámení s digitálními technologiemi mohou začít pracovat se systémem Solution-D okamžitě, bez jakéhokoliv školení. Doplňkové funkce digitálních mikrofonů jim otvírají zcela nové možnosti.

Prostřednictvím DMI-2 je možné všechna nastavení jako směrová charakteristika, útlum nebo basový filtr provést na dálku. Změna parametrů je velice jednoduchá, což výrazně usnadňuje testování různých nastavení pro optimalizaci kvality zvuku. Všechna nastavení je možno uložit v počítači, takže odpadají jakékoliv písemné poznámky o nastavených parametrech.

A/D převodník, který je vyvinutý firmou Neumann a je speciálně přizpůsobený použité mikrofonní kapsli, přijímá signál přímo z kapsle. Tento způsob digitalizace nabízí pozoruhodné zlepšení dynamického rozsahu. Další funkce, jako je Mute a otočení fáze, jsou již integrovány přímo v mikrofonu.
Výstupní signál mikrofonu obsahuje informace o výrobci, typu, výrobním čísle, verzi software a seznamu funkcí, které je možno nastavovat na dálku. Během záznamu tak má zvukař v každém okamžiku kompletní přehled o všech parametrech včetně úrovně signálu. Sám si na obrazovce může označit každý mikrofon jménem kanálu nebo dalšími upřesňujícími údaji.

DMI-2

Zařízení, která podporují nový standard AES 42, mohou zpracovávat výstupní signál mikrofonů Solution-D přímo. V opačném případě se použije rozhraní DMI-2 - samostatná dvoukanálová jednotka převádějící AES 42 na AES/EBU. DMI-2 se řídí programem Neumann Remote Control Software z počítače nebo notebooku, který se připojuje přes USB a redukci USB/RS485. Při větším počtu mikrofonů je možno propojit několik DMI-2 a řídit každou jednotku odděleně. DMI-2 má vestavěný časový generátor a umožňuje připojit i externí synchronizaci/zdroj časového signálu. Pokud na vstupu synchronizace není signál, automaticky se použije vestavěný generátor. Externí příkazy (např. „On Air“ v případě mikrofonu D-01) se řídí přes 9 pinový konektor.

RCS software

Je součástí systému Solution-D a slouží ke vzdálenému řízení digitálních mikrofonů. Spouští se jako nezávislý program na připojeném počítači nebo notebooku. Všechny důležité parametry jsou zobrazovány na monitoru počítače a mohou být kdykoliv změněny. Během nahrávání má zvukař přehled o všech připojených mikrofonech a může je jednoduše a rychle ovládat. Akustický systém tlakový gradientní
Směrová charakteristika kardioidní
Frekvenční rozsah 20 ... 20 000 Hz
Citlivost při 1 kHz/1 kOhm -39 dBFS
Úroveň šumu podle CCIR 17.5 dB
Úroveň šumu podle A 7 dB-A
Poměr signál/šum podle CCIR (94 dB SPL) 76.5 dB
Poměr signál/šum podle A (94 dB SPL) 87 dB
Max. akustický tlak (SPL) při zkreslení < 0,5% 127 dB
Dynamický rozsah mikrofonního zesilovače (A) 127 dB
Vzorkovací kmitočet) 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, 192 kHz
Konektor XLR 3M (AES 42)
Hmotnost 460 g
Průměr 60 mm
Délka 132 mm

Odkaz na stránky výrobce NEUMANN.


Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce NEUMANNNěco o výrobci:
Neumann je výrobcem světoznámých studiových kondenzátorových mikrofonů (velkomembránových elektronkových i tranzistorových), velkomembránových mikrofonů pro vysílací prostředí, miniaturních modulárních kondenzátorových mikrofonů i špičkových zpěvových mikrofonů. Značka Neumann je symbolem pro nekompromisní kvalitu zvuku a mikrofony této značky se používají v nejlepších studiích zaměřených pro nahrávání vážné, filmové i moderní hudby. Zpěvové mikrofony i mikrofonní hlavy (ve spojení s nejlepšími bezdrátovými mikrofony Sennheiser) používají světoznámé hvězdy i naši špičkoví zpěváci. Od roku 2010 je Neumann také výrobcem monitorů pro studiové použití.

Firma GEORG NEUMANN & CO. ELEKTROTECHNISCHES LABORATORIUM GEFELL vznikla v bývalé textilní továrně v roce 1943, kdy se německý průmysl stěhoval z bombardovaného Berlína a továrna Georg Neumann & Co. byla částečně vyhořelá zápalnou pumou. V Gefellu se znovu rozbíhá pod vedením hlavního inženýra Kuehnasta výroba mikrofonů s původní (dnes již legendární) kapslí M7 zkonstruovanou Georgem Neumannem v r. 1932.
V r. 1948 Georg Neumann zakládá novou továrnu v Helibronn na výrobu niklokadmiových baterií a hlavní inženýr Kuehnast s ostatními zaměstnanci pokračují ve výrobě mikrofonů v Gefellu stále ve spolupráci s Georgem Neumannem. Později se Neumann přesouvá zpět do Berlína a zakládá společnost Georg Neumann GmbH.
V r. 1956 Německá demokratická republika znárodňuje všechny výrobní podniky, ale spolupráce s Neumannem pokračuje a vyrábí se CMV563 s dalšími kapslemi M8 a M9.
V r. 1961 byla postavena Berlínská zeď a tím se zcela přerušila spolupráce s Georgem Neumannem, ale výroba mikrofonů v Gefellu pokračuje.
Název GEORG NEUMANN & CO. ELEKTROTECHNISCHES LABORATORIUM GEFELL zanikl v r. 1972 kdy bylo změněno jmého společnosti na VEB Mikrofontechnik Gefell, dnešní Microtech Gefell GmbH.

Od svého založení Georgem Neumannem v r. 1928, společnost produkovala vysoce kvalitní kondenzátorové mikrofony pro vysílání a nahrávání. Mnoho modelů používalo M7 kapsli původně navrženou Neumannem pro CMV3a. Kapsle M7 představovala legendární zvuk z Berlína a byla použita v mnoha mikrofonech. Dnes, pod technickým dozorem Kuehnastova syna, společnost stále ještě produkuje kapsli M7 přesně stejným postupem jakým Neumann učil staršího Kuehnasta v 1940-tých letech. Ruční vrtání každého otvoru v základní desce, výroba zlacené PVC membrány, a dokonce ruční lepení membrány se provádí dle původní Neumannovy specifikace.
Dnešní firma Georg Neumann GmbH v Berlíně, kterou v současné době kontroluje společnost Sennheiser se k historii své odnože v Gefellu nehlásí.

Vzhledem k tomu, že Gefell zůstal ve východním bloku, byla naprostá většina produkce expedována do bývalých zemí tohoto bloku. Elektronka téměř ve všech modelech Neumann - Gefell byla vybíraná EC92. V padesátých a šedesátých letech se vyráběl předzesilovač CMV563 a na něj se pomocí redukce s bajonetovým uzávěrem šroubovaly kapsle M7 (ledvina), později M8 (osmička) a M9 (koule). Pro svůj vzhled se přezdívaly vařečky nebo lízátka. Předzesilovač byl napájen zdrojem N57. V šedesátých létech se pak vyráběly kratší kapsle M7S, M8S a M9S, které se daly na předzesilovač našroubovat přímo bez bajonetové redukce. Také kapsle M55K dodávaná v krabičce s předzesilovačem CMV563 se šroubovala bez redukce a měla tvar kulového vrchlíku, menší membránu a ostřejší zvuk než M9 příp. M9S. V této době se vyráběl také mikrofon UM57. Měl rozměrově stejné tělo jako CMV563 ale kapsle M7 byla pevně spojená s předzesilovačem. Přepínání charakteristik mezi koulí, ledvinou a osmičkou se provádělo na zdroji UN57 pomocí přepínače polarizačního napětí. Modernější varianta napájecích zdrojů byla N61 a s přepínáním charakteristik UN61. S elektronkou EC92 se vyráběly také malomembránové mikrofony M582 s pevnou kapslí M62 (ledvina) a později s výměnnými kapslemi M52 (koule difůzní), M69 (koule), M70 (ledvina), M93 (koule) a M94 (ledvina). Mikrofony M582 používaly stejné kabely a konektory jako CMV563 a stejné napaječe.

Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-PorubaMožnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

  • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč

  • osobní odběr Uloženka.cz dopravné je 65 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

  • osobní odběr Zasílkovna.cz dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč


Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 200 Kč

  • osobní odběr Uloženka.cz dopravné je 55 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

  • osobní odběr Zasílkovna.cz dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč


Zboží můžete zaplatit :