Nákupní košík
0
 

NEUMANN TLM 193 - studiový velkomembránový mikrofon, kardioida, černý

 
NEUMANN TLM 193
 
 
(s DPH)

31 180 Kč

POŠTOVNÉ ZDARMA

Záruka:

3 roky
   
   
Pojištění
Bez pojištění
Pojištění na 1 rok + 2 390 Kč
Pojištění na 2 roky + 3 790 Kč

Více informací:
volejte zdarma 800 888 448

 

Autorizovaný prodejce NEUMANN 

Velkomembránový mikrofon „ořezaný“ na základ, ale s nekompromisní kvalitou, nabízející kardioidní charakteristiku a klasické provedení.

 

TLM 193 je velkomembránový mikrofon s kardioidní směrovou charakteristikou. Tímto mikrofonem Neumann pokračuje ve své tradici nabízet pro hudebníky a domácí studia špičkovou kvalitu za přijatelnou cenu. V TLM 193 jsou použity beztransformátorové obvody, zaručující výjimečně nízký šum a velký dynamický rozsah. Frekvenční křivka i citlivost je vyrovnaná v širokém snímacím úhlu (± 100°), proto i zvuky přicházející z boku jsou reprodukovány věrně a bez rušivého zabarvení.

TLM 193 má velmi rovnoměrnou charakteristiku v difúzním poli a tím se liší od kulových tlakových převodníků, které mají odlišnou charakteristiku ve volném a v difúzním poli. Je to důležitá vlastnost při snímání v odrazivém prostředí, kde odražený zvuk přichází z více směrů. Mikrofon má výbornou impulsní odezvu a reprodukuje všechny přechodové jevy v hudbě i zpěvu bez zabarvení.

Zkratka TLM znamená „beztransformátorový mikrofon“. U této technologie je běžný výstupní transformátor nahrazen elektronickým obvodem, zabraňujícím vysokofrekvenčním interferencím a dalším rušivým jevům majícím vliv na symetrický audio signál. V porovnání s ostatními mikrofony je vlastní šum TLM 193 pozoruhodně nízký. Je schopen zpracovat signál s akustickým tlakem (SPL) až 140 dB bez zkreslení a jeho dynamický rozsah je 130 dB (A).

Všechny nekryté součásti mikrofonu včetně membrány jsou uzemněny a proto jsou odolné proti elektrickým a vzdušným interferencím a usazování mikroskopických nečistot. Mikrofonní kapsle je pružně uložena kvůli potlačení dotykových hluků. Frekvenční křivka je rovná až do 20 Hz takže i nízké basy jsou reprodukovány bez zabarvení. Proto je mikrofon citlivý na podzvukové kmitočty včetně dotykových hluků a hluku způsobeného větrem. Pro odstranění těchto jevů se doporučuje používat pružný závěs EA 1, pop-filtr PS 15 a větrnou ochranu WS 89.

Vyrábí se v matné černé barvě.

 

   
Akustický systém tlakový gradientní
Směrová charakteristika kardioidní
Frekvenční rozsah 20 ... 20 000 Hz
Citlivost při 1 kHz/1 kOhm 18 mV/Pa
Nominální impedance 50 Ohmů
Min. zatěžovací impedance 1 000 Ohmů
Úroveň šumu podle CCIR 21 dB
Úroveň šumu podle A 10 dB-A
Poměr signál/šum podle CCIR (94 dB SPL) 73 dB
Poměr signál/šum podle A (94 dB SPL) 84 dB
Max. akustický tlak (SPL) při zkreslení < 0,5% 140 dB
Max. výstupní napětí 13 dBu
Dynamický rozsah mikrofonního zesilovače (A) 130 dB
Napájecí napětí (P48, IEC 61938) 48 V ± 4 V
Napájecí proud (P48, IEC 61938) 3 mA
Konektor XLR 3M
Hmotnost 480 g
Průměr 49 mm
Délka 175 mm

 

Základní přislušenství:

 

 Pružný závěs EA 1 MT / EA 2 MT
Pop filtr PS 15 / PS 20 a
Větrná ochrana WS 87
Přítomnost USB:Bez USB
Typ mikrofonu:
Velkomembránové

Odkaz na stránky výrobce NEUMANN.


Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce NEUMANNNěco o výrobci:
Neumann je výrobcem světoznámých studiových kondenzátorových mikrofonů (velkomembránových elektronkových i tranzistorových), velkomembránových mikrofonů pro vysílací prostředí, miniaturních modulárních kondenzátorových mikrofonů i špičkových zpěvových mikrofonů. Značka Neumann je symbolem pro nekompromisní kvalitu zvuku a mikrofony této značky se používají v nejlepších studiích zaměřených pro nahrávání vážné, filmové i moderní hudby. Zpěvové mikrofony i mikrofonní hlavy (ve spojení s nejlepšími bezdrátovými mikrofony Sennheiser) používají světoznámé hvězdy i naši špičkoví zpěváci. Od roku 2010 je Neumann také výrobcem monitorů pro studiové použití.

Firma GEORG NEUMANN & CO. ELEKTROTECHNISCHES LABORATORIUM GEFELL vznikla v bývalé textilní továrně v roce 1943, kdy se německý průmysl stěhoval z bombardovaného Berlína a továrna Georg Neumann & Co. byla částečně vyhořelá zápalnou pumou. V Gefellu se znovu rozbíhá pod vedením hlavního inženýra Kuehnasta výroba mikrofonů s původní (dnes již legendární) kapslí M7 zkonstruovanou Georgem Neumannem v r. 1932.
V r. 1948 Georg Neumann zakládá novou továrnu v Helibronn na výrobu niklokadmiových baterií a hlavní inženýr Kuehnast s ostatními zaměstnanci pokračují ve výrobě mikrofonů v Gefellu stále ve spolupráci s Georgem Neumannem. Později se Neumann přesouvá zpět do Berlína a zakládá společnost Georg Neumann GmbH.
V r. 1956 Německá demokratická republika znárodňuje všechny výrobní podniky, ale spolupráce s Neumannem pokračuje a vyrábí se CMV563 s dalšími kapslemi M8 a M9.
V r. 1961 byla postavena Berlínská zeď a tím se zcela přerušila spolupráce s Georgem Neumannem, ale výroba mikrofonů v Gefellu pokračuje.
Název GEORG NEUMANN & CO. ELEKTROTECHNISCHES LABORATORIUM GEFELL zanikl v r. 1972 kdy bylo změněno jmého společnosti na VEB Mikrofontechnik Gefell, dnešní Microtech Gefell GmbH.

Od svého založení Georgem Neumannem v r. 1928, společnost produkovala vysoce kvalitní kondenzátorové mikrofony pro vysílání a nahrávání. Mnoho modelů používalo M7 kapsli původně navrženou Neumannem pro CMV3a. Kapsle M7 představovala legendární zvuk z Berlína a byla použita v mnoha mikrofonech. Dnes, pod technickým dozorem Kuehnastova syna, společnost stále ještě produkuje kapsli M7 přesně stejným postupem jakým Neumann učil staršího Kuehnasta v 1940-tých letech. Ruční vrtání každého otvoru v základní desce, výroba zlacené PVC membrány, a dokonce ruční lepení membrány se provádí dle původní Neumannovy specifikace.
Dnešní firma Georg Neumann GmbH v Berlíně, kterou v současné době kontroluje společnost Sennheiser se k historii své odnože v Gefellu nehlásí.

Vzhledem k tomu, že Gefell zůstal ve východním bloku, byla naprostá většina produkce expedována do bývalých zemí tohoto bloku. Elektronka téměř ve všech modelech Neumann - Gefell byla vybíraná EC92. V padesátých a šedesátých letech se vyráběl předzesilovač CMV563 a na něj se pomocí redukce s bajonetovým uzávěrem šroubovaly kapsle M7 (ledvina), později M8 (osmička) a M9 (koule). Pro svůj vzhled se přezdívaly vařečky nebo lízátka. Předzesilovač byl napájen zdrojem N57. V šedesátých létech se pak vyráběly kratší kapsle M7S, M8S a M9S, které se daly na předzesilovač našroubovat přímo bez bajonetové redukce. Také kapsle M55K dodávaná v krabičce s předzesilovačem CMV563 se šroubovala bez redukce a měla tvar kulového vrchlíku, menší membránu a ostřejší zvuk než M9 příp. M9S. V této době se vyráběl také mikrofon UM57. Měl rozměrově stejné tělo jako CMV563 ale kapsle M7 byla pevně spojená s předzesilovačem. Přepínání charakteristik mezi koulí, ledvinou a osmičkou se provádělo na zdroji UN57 pomocí přepínače polarizačního napětí. Modernější varianta napájecích zdrojů byla N61 a s přepínáním charakteristik UN61. S elektronkou EC92 se vyráběly také malomembránové mikrofony M582 s pevnou kapslí M62 (ledvina) a později s výměnnými kapslemi M52 (koule difůzní), M69 (koule), M70 (ledvina), M93 (koule) a M94 (ledvina). Mikrofony M582 používaly stejné kabely a konektory jako CMV563 a stejné napaječe.

Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-PorubaMožnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

  • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč

  • osobní odběr HeurékaPoint (Uloženka.cz) dopravné je 55 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

  • osobní odběr Zásilkovna (Zasílkovna.cz) dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč


Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:


Zboží můžete zaplatit :