Nákupní košík
0
 

PRESONUS Studio One 3 Artist - DAW software- elektronická licence

 
(s DPH)

2 690 Kč

K dispozici

Odešleme

do 3 dnů

Záruka:

2 roky
   
Pojištění
Bez pojištění
Pojištění na 1 rok + 350 Kč
Pojištění na 2 roky + 560 Kč

Více informací:
volejte zdarma 800 888 448

 

Moderní, intuitivní DAW aplikace pro kreativní hudební tvorbu
Nová 15GB zvuková knihovna a nové vituální nástroje a FX
Podpora multidotykového ovládání a dálkového ovládání z iPadu. 
Více než 4000 nových zvukových smyček a samplů

  
Studio One je komplexní nahrávací a produkční software nabízející vše od záznamu do stop přes mixáž, mastering, až po konečnou distribuci. Je to tvůrčí prostředí postavené pro intuitivní použití, rychlost a efektivitu práce a přesto je dostatečně robustní pro nejkomplexnější projekty.

 

Studio One si dalo cíl nabídnout umělcům všech úrovní, od začátečníků až po ostřílené profesionály, plnohodnotnou alternativu k široké nabídce nahrávacích SW, které jsou v současné době považovány za standardy. Od uvedení na trh Studio One získal několik prestižních ocenění, producenti, muzikanti a inženýři konečně dostali do rukou to, co potřebovali. Kreativní, přehledný a intuitivní DAW.

Důvody jsou jednoduché: Studio One jim umožňuje pracovat rychle a efektivně a přináší funkce, které potřebují a také dokonalou zvukovou kvalitu, kterou žádají. Když můžete pracovat rychleji, tvořivě a snadno, tak dělat hudbu je ještě větší zábava.

 

Hlavní rysy:

 • elegantní pracovní prostředí v jednom okně¨
 • promyšlené drag-and-drop funkce
 • neomezený počet audio stop, MIDI stop, virtuálních nástrojů, sběrnic a FX kanálů
 • pokročilý prohlížeč s praktickým tříděním a přehrávačem náhledů
 • automatická kompenzace zpoždění
 • rozšířená automatizace
 • 32-bit audio processing
 • snadné sidechain směrování
 • ohromující virtuální nástroje
 • uživatelsky přívětivý sampler
 • intuitivní MIDI-mapping systém
 • Timescratch a resamplování v reálném čase
 • K-System metering
 • kompatibilní s ASIO, Windows Audio, Core Audio rozhraními
 • pracuje s klávesovými příkazy z ProTools, Cubase a Logic
 • vestavěný Melodyne pro automatickou korekci ladění (verze Pro)
   

Nejdůležitější novinky ve verzi 3
 
Mai Tai
Polyfonní analog-modelingový syntezátor postavený na novém enginu
 
Presence XT
Nový sampler s 15GB zvukovou knihovnou a podporou formátů Kontakt, GIGA, EXS, SoundFont
 

Multi Instrument and Extended FX Chains
Prostředí pro experimentování s řazením nástrojů a efektů, paralelní processing atd.
 
Nové audio a MIDI efekty a funkce

 • Elastique 3.0 - time stretch a pitch shifting
 • Rotor - emulace Leslie
 • Bit Crusher - práce se soubory (downsapmling, lo-fi destrukce atd.)
 • Arpeggiator, Chorder, Repeater, Input Filter - práce s MIDI notami
 • Krokové nahrávání MIDI


Podpora multidotykového ovládání na touchscreenech
Studio One Remote - dálkové řízení z iPadu
Plná podpora a optimalizace pro monitory 4K / 5K / Retina
Kontextová nápověda
 
.....a mnoho dalších novinek a vylepšení
 
K dispozici je kromě placených verzí Artist a Professional také free verze Prime
 

Mirek Píša pro server Audiozone
Nová generace hudebního studia.

Pokud se rozhodneme spočítat profesionální DAW programy, stačí nám na to prsty rukou - moc jich není. Některé jsou zaměřeny na určitý styl práce nebo přímo na druh hudby, těch opravdu univerzálních napočítáme velmi málo. Některé mají dlouholetou tradici, jiné se do skupiny programů zapojily rychlým vývojem a přinášením inovací. Do té druhé skupiny patří program Studio One firmy PreSonus, který vznikl v roce 2009 a nyní přichází ve své třetí verzi.

Na první pohled zaujme upravené uživatelské rozhraní. Uživatelé, kteří na novou verzi přejdou rovnou z dvojky, budou asi napoprvé rozčarováni. Grafici ve firmě PreSonus celkem hodně zapracovali na vzhledu programu. Byla změněna barva ze světle šedé na tmavou, což je dobré při delší práci, kdy nejsou tak namáhány oči. Další změnou je přechod na plochý design. Naštěstí není stoprocentní a tak program stále vypadá plasticky a přitom moderně. Mně osobně se nový design jeví jako vyvážený a přehledný. Studio One 3 bych tak zařadil mezi graficky povedené programy.

V nastavení je možné aktivovat přizpůsobení pro vysoké DPI a program si vzhled upraví, aby byl lépe čitelný na monitorech s vysokým rozlišením jako je 4K nebo Retina displeje. Myšleno je také na vícemonitorový systém. Základní rozhraní zůstává na hlavním monitoru, na dalších je možné zobrazit mixer, průzkumníka nebo editor.

Lepší čitelnost se bude hodit i u dotykových displejů, na které je program Studio One 3 dokonale připraven. Pomocí prstů je možné program ovládat podobně jako mobilní telefon. Dotykem ovládacího prvku na displeji tak můžeme ihned nastavit určitý parametr. Pomocí dvou prstů lze zvětšovat nebo zmenšovat časovou osu. Program je možné ovládat dotykem také na dálku a to pomocí aplikace Studio One Remote pro iPad. Jde o ideální řešení pro zvukaře a interprety v jedné osobě, kteří si mohou sami spustit nahrávání rovnou od mikrofonu a nastavit si odposlech a další parametry.

Arranger Track
Mezi největší novinky patří aranžovací stopa. Ta pracuje tak, že se v časové ose označí úsek skladby - například refrén - a vytvoří se blok. Takto je možné rozdělit celou skladbu na různé bloky, které lze pojmenovat a poté libovolně skládat. Tento systém nabízí například i konkurenční Cubase, ale ve Studiu One se s aranžovací stopou lépe pracuje. Vytvořený blok je možné ihned kopírovat, přesouvat nebo mazat, jakoby se jednalo o part v audio nebo MIDI stopě, což velmi usnadní tvorbu skladby a její varianty. Už není potřeba označovat desítky stop pro kopírování, stačí jen vzít jediný blok a kopírovat ho.

Scratch Pads
Pro uchování nápadů a ještě rychlejší aranžování je součástí aranžovací stopy také Scratch Pads. Jedná se o jakési odkládací plochy, kam je možné odložit nebo kopírovat bloky z aranžovací stopy a ty upravovat, aniž by se změnil blok v původním aranžmá. Prakticky by se to dalo přirovnat k virtuálnímu skicáku, ve kterém lze vytvořit několik variant jednoho bloku, vyzkoušet si nápady a jednoduše vytvářet nové verze skladby.

Extended FX Chains
Pokud chtěl uživatel dříve přidat efekty do stopy, stačilo v průzkumníku efekty vyhledat, uchopit je myší a vložit do stopy. Takto je možné vkládat efekty sériově za sebou, ale co v případě, že si chce uživatel vytvořit paralelní kompresi? V minulé verzi musel kombinovat group stopy a řešit složité propojování. Nová verze přichází s funkcí Extended FX Chains. Ta dovoluje pomocí funkce Routing View vložit do jednoho slotu libovolný počet efektů, které je možné zapojit jak v sérii, tak i paralelně. Pomocí funkce Split lze dokonce jednotlivé větve rozdělit buď paralelně, nebo kanálově, kdy je levý a pravý kanál zpracováván samostatně nebo dokonce frekvenčně s nastavitelnou dělicí frekvencí. To umožňuje vytvořit například vícepásmový kompresor z oblíbených efektů a další kombinace. Mohou tak vznikat zajímavé kombinace efektů, které by se jinak dávaly dohromady velmi složitě.

Multi Instruments
Obdobou funkce Extended FX Chains zaměřené na efekty je funkce Multi Instruments určená pro virtuální nástroje. Vytvoření multistopy je snadné, pokud již existuje nástrojová stopa, stačí na ni vložit další nástroj a program nabídne možnost nový nástroj nahradit nebo ho zkombinovat se stávajícím. Další možností je vložit z průzkumníku do stopy některý připravený preset Multi Instruments. Výhoda této funkce je v množství kombinací různých nástrojů a vytváření barevných vrstev. Když jsme u vrstvení - u jednotlivých nástrojů je možné nastavit klávesový rozsah přímo v rozhraní. Pro dynamický rozsah se musí vložit MIDI efekt Input Filter, kde je možné nastavit jak klávesový, tak i dynamický rozsah, ve kterém bude nástroj hrát. Takto lze získat kombinace nástrojů a prakticky vytvořit nové typy, které ani program sám o sobě nenabízí. Jednoduchými kroky je možné vytvořit kopie legend jako jsou Roland nebo Ensoniq s nadýchanými zvuky.

Macro
K čemu by ovšem byla kombinace nástrojů a efektů, kdyby se nedala jednoduše ovládat. Proto byl program doplněn o Macro ovládání, které je tvořeno osmi otočnými ovladači, osmi tlačítky a dvěma XY pady. Parametry se k ovladačům přiřadí pomocí editor, stačí vybrat konkrétní parametr a přetáhnout ho na Macro ovladač. Tato jednoduchá a přesto propracovaná metoda dovoluje vložit pod jeden ovladač i několik parametrů a nastavit jim průběh a minimální a maximální limity s možností inverzního průběhu. Macro ovladače je možné automatizovat ve stopě songu a oživit nástroje nebo efekty při hře.

Nové nástroje a efekty
S každou novou verzí se hudební programy rozšíří o nějaký ten nový nástroj a efekt. Studio One 3 není výjimkou - nabídka se rozšířila na celkový počet 36 efektů, pět nástrojů a čtyři MIDI efekty. Někomu se to může zdát málo, ale vězte, že virtuální efekty a nástroje pokrývají veškeré možné potřeby studiových hráčů a zvukařů. S pomocí základní výbavy je možné vytvořit song od nahrání až po kompletní mastering.

Mai Tai
Monofonní syntezátor Mojito nově doplňuje polyfonní simulace analogového syntezátoru Mai Tai. Uživateli nabízí dvojici oscilátorů se čtyřmi základními vlnami a integrovaným suboscilátorem a dále šumový generátor. Odtud zvuk putuje do modulu Charakter. Jedná se vlastně o Wavesharping efekt, který tvaruje zvukové vlny podle třinácti algoritmů. Ty zahrnují průběhy jak analogových nástrojů, tak i formantových filtrů až po harmonické typy. Efekt velkou měrou ovlivňuje harmonické složení základních průběhů vycházejících z oscilátorů a šumového generátoru. Samozřejmě nechybí ani filtr s nastavitelnou frekvencí, rezonancí, driverem a Punch zdůrazněním Attacku. Uživatel může využít pět typů filtrů, dva 24dB a jeden 12dB low-pass, jeden 12dB high-pass a kombinaci obou - 12dB band-pass filtr.

Parametry nástroje lze modulovat pomocí matrice se šestnácti sloty, ve které je možné využít několik MIDI parametrů, dva LFO oscilátory a celkem tři ADSR obálky. O konečný zvuk nástroje se stará sedm efektových jednotek zahrnujících modulační efekty, zpoždění, dozvuk, zkreslení, řízení panoramy nebo žádaný Gate pro moderní styly. Zatížení procesoru není velké a hodně záleží na nastavení parametru kvality v nástroji. Je záměrně přepínatelný, aby bylo možné ulehčit procesoru u partů, které nejsou hlavní. Zároveň také ovlivňuje kvalitu zpracování a výsledný zvuk nástroje, čímž lze i simulovat nekvalitní převodníky u prvních digitálních nástrojů.

Celkový zvuk nástroje mne mile překvapil, dovede produkovat všechny barvy vintage nástrojů, díky propracované modulaci a efektům lze docílit i moderních barev. Obzvláště basy jsou pěkně silné a znějí hezky i v nižších polohách, kde jiné nástroje již mívají problémy.

Presence XT
Druhým novým nástrojem je Presence XT. Jedná se o sampler přehrávač s dodávanou velkou knihovnou vzorků. Ta obsahuje přes 14 GB dat zahrnujících všechny akustické barvy. Komu by to nestačilo, má možnost importovat vzorky formátů EXS, Giga, SoundFont a Kontakt verze 4 a nižší. Vzorky jsou čteny přímo z disku, čímž je zaručena rychlost načtení a možnost využití velkých vzorků. Presence XT akceptuje i multivzorky, dynamické vrstvy a artikulace, které jsou k dispozici pouze u knihoven vytvořených přímo pro nástroj.

Pro úpravu zvuku má nástroj podobné funkce jako Mai Tai. Nabízí filtr pro úpravu frekvence a rezonance nástroje, dva LFO oscilátory a dvě ADSR obálky. Dále je k dispozici efektová jednotka a stejně jako u Mai Tai modulační matrice pro úpravu zvuku v reálném čase.

Dodávaná knihovna má nadstandardní kvalitu. Zvuky jsou dobře vybrány a zabírají kompletní škálu nástrojů od pian přes basy, dechy, akustické a elektrické kytary až po perkuse a bicí.

Note FX
Kromě audio efektů nabízí Studio One 3 také MIDI efekty. Jeden z nich s názvem Input Filter byl již zmíněn v rámci popisu funkce Multi Instruments. Nabízí nastavení zónování jak pro klávesy, tak i pro dynamiku. Hlavní využití najde především u vytváření Multi nástrojů. Druhým MIDI efektem je Chorder, který dovoluje pod každou klávesu přiřadit libovolný akord nebo několik stisknutých kláves. Pak stačí stisknout jen jednu klávesu a zazní celý akord. Rychlé změny akordů jsou tak hračkou. Pro vytvoření rytmických sekvencí jsou určeny zbylé dva MIDI efekty Arpeggiator a Repeater. Arpeggiator nabízí kromě klasických postupů také polyfonní patterny. Editovat je možné prakticky vše od délky a hlasitosti not až po nastavení synchronizace a swingování.

Repeater nabízí vytváření postupů podobně, jako by se jednalo o analogový sekvencer. Dovede opakovat nastavený pattern, ve kterém je možné nastavit nejen hlasitost a délku not, ale také výšku jejich ladění. Pomocí prvků škálování lze docílit i efektu MIDI Echo a jiných podobných.

Rotor
Nový audio efekt Rotor je simulací efektu rotujících reproduktorů s názvem Leslie. Tento efekt se prvně objevil jako doplněk Hammondových varhan a posléze se rozšířil i do dalších nástrojů. Virtuální podoba Rotoru věrně simuluje Leslie efekt včetně možnosti nastavit rychlost rotace samostatně pro horní a spodní reproduktory, driveru a zastavení rotace.

Bitcrusher
Mnoho lidí se vyžívá v Lo-Fi zvucích. Jednou z degradací zvuku je i změna bitového rozlišení. Efekt Bitcrusher nabízí degradování jak bitového rozlišení, tak i samplovací frekvence, k čemuž přidává několik zkreslení. Pomocí různých nastavení je možné dosáhnout jak jemné degradace, tak i drsného zkreslení, které změní zvuk k nepoznání.

Verze programu
Program PreSonus Studio One 3 je dodáván ve třech verzích. Professional je nejvyšší řada, která obsahuje všechny funkce programu včetně prémiových nástrojů a zvukových bank. Nižší verze Artist je omezena menším počtem funkcí, má méně efektů a nenabízí prémiové banky. Nejméně vybavená verze je Prime, která stále dovoluje pracovat s mnoha audio a MIDI stopami, ale mnoho funkcí jí chybí. Velkým plusem Prime verze je fakt, že je zcela zdarma. Navíc prvních 30 dní běží instalace jako plně funkční Professional verze, kde si uživatel může vyzkoušet všechny funkce programu, namlsat se a rozhodnout se, zda zůstane u free verze, nebo zakoupí licenci pro některou placenou verzi.

Závěr
PreSonus Studio One 3 je všestranný program, který nabízí všechny funkce, jež zvukař či hudebník potřebuje pro svou tvorbu. Díky rychlému vývoji postupuje stále technicky vpřed a stal se tak nezbytnou součástí výbavy v mnoha profesionálních studiích. Oproti konkurenčním programům mu některé funkce stále chybí, přece jen musí dohánět jejich dvacetiletý náskok ve vývoji, ale například z jeho aranžovací stopy a grafického rozhraní by si ostatní programy mohly vzít příklad. Stoprocentně doporučuji stáhnout si demo verzi a projít si ukázkové projekty, které využívají všech možností nové verze.


Odkaz na stránky výrobce PRESONUS.


Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce PRESONUSNěco o výrobci:
Americká společnost zabývající se vývojem a výrobou profesionálních zařízení pro hudební studiovou produkci i pro živé hraní. Hlavní předností značky je výborný poměr cena/výkon. V protfoliu Presonus naleznete zvukové karty, mikrofonní preampy, zvukové procesory. Vlajkovou lodí firmy jsou digitální mixpulty StudioLive.

Společnost Presonus byla založena v roce 1995 v americkém státě Lousiana. Firma se zaměřuje na výrobu a vývoj profesionálních zařízení pro studiovou i pódiovou hudební a zvukovou produkci. Za dobu své činnosti si získala pozici jedné z nejvýznamnějších značek na trhu se zvukovou technikou. Produkty Presonus získaly řadu prestižních ocenění.

Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-PorubaMožnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

 • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

 • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč

 • osobní odběr HeurékaPoint (Uloženka.cz) dopravné je 55 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

 • osobní odběr Zásilkovna (Zasílkovna.cz) dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč


Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:


Zboží můžete zaplatit :