Infolinka ZDARMA: 800 888 448

Pracovní dny: 8:00 - 18:00

Zbývá 3 000 Kč do dopravy ZDARMA
0 Košík
   

RME Fireface UCX

8/8,192kHz, FW+USB2, FX DSP

Odešleme dnes
Počet ks:
30 dní na vrácení zboží
Záruka: 3 roky
Kalkulačka splátek
Pojištění nástroje
Více informací: 800 888 448


RME Fireface UCX je vysoce kvalitní profesionální zvukové řešení ve velmi kompaktním formátu pro studiové i živé nahrávky. Pokračuje v dlouhé tradici kompaktních high-end rozhraní firmy RME, které jsou vměstnané do velikosti poloviční rackové 19" jednotky.36-kanálové 24-bit/192kHz heigh-end
USB & FireWire rozhraní


Fireface UCX je vybaven novými A/D a D/A převodníky s vysokým výkonem převodníků, které jsou navrženy tak, aby veškeré operace probíhaly až do 192kHz. AD/DA konverze září působivým dynamickým rozsahem 114 dBA na straně záznamu a přehrávání. Všechny analogové vstupy a výstupy používají převodníky s nízkou latencí, které jsou navržené tak, aby snižovali celkovou latenci aplikací pro živé použití a v počítačových nahrávacích studiích. Latence převodníků je tak nízká (0,4ms na 48kHz), že ji lze prakticky ignorovat a plně se soustředit na analogově digitální monitoring v reálném čase, jako by šlo o styl klasického analogového monitoringu.

Je až neuvěřitelné, co všechno se vešlo do kompaktních rozměrů poloviční 19" rackové jednotky. 300 elektronických součástek, což je více, než v již tak dobře zásobené Fireface UC! Díky obrovskému úsilí RME se vešly všechny nejnovější technologie, které se představily a jsou oceňované s vlajkovou lodí UFX.


Výsledkem je úžasná kombinace nejúspěšnějších výrobků RME: Fireface UFX, Fireface UC/400 a Babyface. Fireface UCX není jen menší verzí hitu UFX. S X-core, předzesilovači a kompletním efektovým enginem navazuje UCX na tradiční kompaktní RME rozhraní a kombinuje jej s velkou a všestrannou použitelností Babyface, díky možnosti použití dálkového ovladače RME. S RME Fireface UCX objevujeme další dokonalý produkt a to díky zlepšování stávajících funkcí a vlastností a navíc přidáváním nových sofistikovaných funkcí:
 • Nízká latence převodníků masteringové kvality s vynikajícími specifikacemi.
 • Dva mikrofonní předzesilovače s prvotřídní technologií high-end záznamových a skvěle prodávaných Micstasy a UFX od RME, včetně ochrany proti přetížení AutoSet.
 • Nově vyvinuté Hammerfall zvukové jádro podporující USB a FireWire s maixmálním výkonem a velmi nízkou latencí, v kombinaci s legendární stabilitou a údržbou RME řadičů na obou sběrnicích.
 • TotalMix FX s kompletním enginem Fireface UFX DSP, včetně efektů až do 192kHz.
 • Monitoring Controller: kombinuje působivou flexibilitu sady nástrojů pro monitoring v TotalMix FX a obsaženého dálkového ovladače RME.
 • Jedinečný RME DIGICheck nástroj pro měření a analýzu pro Windows PC i Mac.
 • Plus podpora pro Advanced Remote Control (moderní dálkového ovládání) od RME, aktivní technologie pro potlačení jitteru, s podporou na profesionální, referenční úrovni, moderní stand-alone funkce, kompletní práce ve 192kHz a v neposlední řadě dva vysokorychlostní MIDI vstupy/výstupy.
 • Na vrcholu toho všeho: Fireface UCX je první profesionální zvukové rozhraní s režimem Class Compliant pro práci s iPad pro perfektní zvuk až do 8 kanálů záznamu a přehrávání a zajištění skutečně profesionálních vstupů a výstupů.
 • Každá z UCX jednotek je nové kompaktní rozhraní našich snů, vytvořených s péčí o každý detail a nové špičkové řešení pro jakékoliv desktopové i live použití bez zvukových kompromisů, s vysokou stabilitou a ultra-nízkou latencí.


Konektivita
 • 18 vstupních/18 výstupních kanálů
 • 8 analogových vstupů a výstupů
 • 2 mikrofonní/linkové digitálně řízené předzesilovače
 • 2 linkové/nástrojové digitálně řízené vstupy
 • 1 koaxiální S/PDIF vstup a výstup
 • 1 ADAT vstup a výstup (nebo 1 optický S/PDIF vstup a výstup)
 • 1 Word Clock vstup a výstup
 • 2 MIDI vstup a výstup (pomocí breakout kabelu)
 • 1 FireWire 400
 • 1 USB 2.0 (kompatibilní s USB 3.0)
 • Volitelným příslušenstvím je ovládací jednotka Basic Remote Control  nebo propracovanější Advanced Remote Control
 • TotalMix FX (s UFX efektovým enginem)

Remote Control
Díky multi-funkčnímu otočnému ovladači a dálkovému ovladač UCX, který lze dokoupit, se nejedná pouze o perfektní stolní ovladač hlavní výstupní úrovně do studiových monitorů a nebo do sluchátek. Integrovaný vysoce kvalitní softwarový mix TotalMix FX nabízí působivý soubor funkcí pro ovládání funkcí monitoringu pro moderní "Mix-In-the-Box" studia a nebo živý mix. Kromě jiných jde o funkce Dim, výběr zdroje, přepínání monitoringu, integrovaný Talkback, Mute a Mute efektu, Mono, přepínání na druhý pár poslechových monitorů a ještě mnohem více.
 
Na rozdíl od monitorovacích ovladačů jiných výrobců, zachovává vestavěné UCX řešení původní zvuk tak, jak jde přímo z hardwaru a je napojen přímo do studiových monitorů. Zabrání se tak zásahu dalšího zařízení a možnosti změny signálu v signálové cestě.
 
Flexibilita sady monitorovacích nástrojů TotalMix FX, který je řízen DSP, je impozantní: každý fyzický výstup lze přiřadit na přímý, ovladačem řízený, monitorovací výstup (hlavní výstup, Speaker B, sluchátka 1, 2, atd.), použit může být jakýkoliv výstup. Funkce Talkback, Listenback, Mono a Dim budou pracovat automaticky na přiřazených výstupech tak, jak očekáváme. Cue mixy mohou být zasílány na předdefinovaný výstup, externí vstup lze přiřadit a okamžitě jej monitorovat pomocí jediného kliknutí. Pohodlí pro všechny situace ve studiu nebo na pódiu v celé své kráse.
 
Pro připojení ovladače je na zadní straně UCX připraven speciální konektor.
 
Basic Remote Control (základní ovladač) nabízí jeden velký otočný ovladač, tlačítko pro vyvolání/uložení úrovně a volně programovatelné tlačítko pro téměř všechny funkce TotalMix FX. Jako propracovanější příslušenství lze zakoupit Advanced Remote Control (vyspělý ovladač), který přidává 6 volně programovatelných tlačítek s LED diodami. Stačí nastavit všechny často používané funkce TotalMix FX na tato tlačítka.
Oba dálkové ovladač mají flexibilní 5m dlouhý kabel.

Hammerfall X-Core: USB & FireWire
RME je jediným výrobcem, který nepoužívá USB nebo FireWire zvukové technologie jiných výrobců, ale pouze vlastní. Přímo v RME vyvinutý Hammerfall Audio Core nabízí vynikající výkon a bezkonkurenční profesionální zvukové funkce. RME do UCX integrovalo nejnovější a nejdokonalejší verze RME technologií sběrnic, Hammerfall X-Core – kombinace obojího, USB 2.0 a FireWire. A to vše v rámci poloviční velikosti 19" racku.
 
USB 2.0 (Fireface UCX je kompatibilní také se chipsetem USB 3)
Stejně jako ostatní RME USB 2.0 rozhraní bylo rozhraní Fireface UCX optimalizováno pro nejvyšší výkon pod Windows a Mac OS X. Používá speciální vlastní firmware pro každý operační systém a poskytuje revoluční ultra-nízkou latenci i při větším počtu kanálů.
 
FireWire
Kompletně přepracovaná Hammerfall FireWire technologie X-Core nabízí UCX se stejně mimořádnou kompatibilitou a výkonem, jako RME USB řešení. UCX nemá žádný FireWire chip. Kompletní technologie sběrnice je naprogramovaná do FPGA a zůstává pod přímou kontrolou. Pokud by bylo někdy třeba, může být kdykoliv aktualizována pomocí jednoduchého updatu firmwaru.

Class Compliant režim
Fireface UCX je první plně profesionální zvukové rozhraní s možností použití jako Class Compliant rozhraní.
 
Režim Class Compliant je standard, který je nativně podporován v operačních systémech Windows, Mac OS X a Linuxových distribucích. Nejsou potřeba žádné vlastní ovladače, zařízení je okamžitě rozpoznáno, jakmile je režim Class Compliant aktivován pomocí tlačítka na čelním panelu.
 
Režim Class Compliant umožňuje připojení UCX také k iPad™ a iPad 2!
 
iPad není pouze atraktivním mobilním hudebním zařízením pro tvorbu a záznam hudby. Je to uzavřený systém hardwaru a softwaru bez běžných problémů s ovladači a rozhraními ostatních výrobců hardwaru, jako jsou grafické a síťové karty. Nabízí stabilitu, dobrý výkon v reálném čase a snadnou manipulaci.
 
UCX poskytuje iPadu profesionální analogové vstupy a výstupy, které postrádá. Špičkové mikrofonní předzesilovače s EQ, kompresory a navíc s funkcí AutoSet. A navíc, profesionální symetrické linkové výstupy a sluchátkový výstup s vysokou impedancí. Navíc nastavení úrovně, Reverb, Echo, nulová latence při monitoringu, digitálně přes USB a bez jakéhokoliv omezení, v kvalitě až do 96 kHz a 24 bit.
 
UCX přidává další zvláštnost: místo použití na jitter náchylných USB hodin, pracuje se svými vlastními interními hodinami. Řada USB zvukových rozhraní získává hociny z DA převodníku z USB datových paketů, běží v režimu slave (tedy jako řízené zařízení) a s poměrně vysokým kolísáním hodnot. A to zejména proto, že většina nenabízí aktivní potlačení jitteru. UCX pracuje v režimu master (tedy v asynchronním řídícím režimu) jak při nahrávání tak přehrávání. Díky tomu se dosáhne přesně stejné kvality zvuku při použití iPadu, jako pod Windows a Mac OS X.

Bezdrátové ovládání pomocí iPadu

TotalMix FX umožňuje bezdrátové ovládání z iPadu pomocí aplikace TouchOSC, která je ke stažení na Apple Store. Nastavení můžete provést podle českého návodu. 

Podporované vstupy a výstupy
Jakmile je UCX připojeno k iPadu, analogový mikrofonní/linkový vstup 1 pracuje s mono aplikacemi, vstupy 1 a 2 pracují se stereo aplikacemi (a to jak dual mono nebo i stereo) a všech 8 analogových vstupů s 8-kanálovými aplikacemi, jako je MultiTrack DAW a Music Studio.
 
Pro přehrávání budou využity výstupy 1 a 2 (žádná aplikace dosud nepodporuje 8-kanálů pro přehrávání). Výstupní signál 1/2 bude okopírován na výstupy 7/8, S/PDIF a ADAT a lze je zpracovat samostatně (úrovně, EQ, kompresor, FX Return).
 
Směrování zvuku
UCX je velmi silným nástrojem i v Class Compliant režimu a může být předkonfigurován pomocí TotalMix FX pod WIndows/Mac. Kromě aktuální konfigurace lze načíst až 6 dříve uložených konfigurací z paměti, což umožňuje rychlé změny konfigurace bez připojeného PC/Mac.
 
Vstupní signál projde skrz všechny aktivované funkce TotalMix FX vstupního kanálu, zejména nastavením EQ a kompresorem a úak je poslán do iPadu. Stejně jako ve Windows a Mac, vstupní fader ovládá přímý monitoring na každém výstupu. Aktivní je také ovladač FX Send pro Echo/Reverb. Naopak výstupní signál z iPadu prochází všemi aktivními funkcemi hardwarových výstupů Total Mix FX, zejména EQ a kompresorem. Třetí řada faderů nastavuje výstupní úroveň.

Srovnávací tabulka Fireface UCX
a Fireface UC/400

Fireface UCX Fireface UC/400
Interní DSP hardwarové efekty ano -
Podpora RME ovladačů ano -
AD/DA převodníky nově navržené v roce 2011 starší
AD/DA převodníky s nízkou latencí ano starší
AutoSet pro ochranu proti přetížení ano -
Napájení přímo ze sběrnice počítače - Fireface 400

Srovnávací tabulka Fireface UCX
a Fireface UFX
Fireface UCX Fireface UFX
Počet vstupů 18 30
Počet výstupů 18 30
Analogové vstupy/výstupy 8 12
Moderní paralelní konverze - 4
AES/EBU I/O - 1
S/PDIF I/O 1 koaxiální, 1 optický (opt. = ADAT I/O) 1 optický (2. ADAT I/O)
ADAT I/O 1 2
Mikrofonní předzesilovače (digitálně řízené) 2 4
Word Clock I/O (BNC) ano ano
Sluchátkové výstupy (jednoúčelové) 1 2
Barevný displej s vysokým rozlišením - 1
MIDI I/O 2 2
Interní DSP hardwarové efekty ano ano
AutoSet pro mikrofonní/nástrojové předzesilovač 4 4
Podpora vzdálených ovladačů RME ano ano
Přímý záznam na USB flashku/HDD (DiRec) - ano
Rozměry poloviční 19" 19"
Všechny Total FX funkce až do 192kHz ano ano
SMUX (až do 192kHz) ano ano
Kompletní stand-alone fungování s vyvoláním nastavení ano ano
Podpora USB & FireWire (X-Core) ano ano


Ovladače
 • Windows 7/Vista/XP (32 & 64 bit)
 • Mac OS X 10.5 Intel a vyšší (Core Audio)
 • Ovladače pro Windows i Mac OS X jsou kompletně identické ve smyslu vlastností a funkcí.
 • * Některé vlastnosti v DIGICheck nejsou k dispozici v Mac verzi.
Systémové požadavky
 • U
  SB
  : Počítač minimálně s procesorem Pentium Core 2 Duo.
 • FireWire: Počítač s OHCI kompatibilním FireWire 400 portem (1394a) nebo FireWire 800 portem (přes adaptér).

Odkaz na stránky výrobce R.M.E.

Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce R.M.E.

Něco o výrobci:
Německá firma, jejíž zvukové karty a ADDA převodníky jsou doslova legendou. Dále vyvíjí mikrofonní předzesilovače a profesionální hi-end systémy pro distribuci velkého počtu kanálů, založené na rozhraní MADI.


Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-Poruba

Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

 • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
 • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
 • osobní odběr Zasilkovna.cz dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč

Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:

 • Balík na adresu PPL dopravné je 200 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
 • osobní odběr Zasielkovna.sk dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

Zboží můžete zaplatit :