Nákupní košík
0
 

VOX Continental 73 - stage keyboard, 73 polovyvážených kláves, zvuky Organ, E-piano, akustické piano

 
VOX Continental 73
 
 
 
(s DPH)

29 890 Kč

K DISPOZICI

Odešleme

zítra

POŠTOVNÉ ZDARMA

Záruka:

3 roky
   
   
Pojištění
Bez pojištění
Pojištění na 1 rok + 2 390 Kč
Pojištění na 2 roky + 3 790 Kč

Více informací: 800 888 448

 

Od tradice k inovaci. VOX vrací do hry stage keyboard pro profesionální hráče.
Původní VOX Continental byly tranzistorové varhany poprvé představené v roce 1960, které si záhy získaly širokou popularitu mezi profesionálními hráči zejména jako neocenitelný nástroj pro živá vystoupení. Nyní značka VOX představuje zcela nový keyboard, který díky řadě nových funkcí přenáší koncept tohoto původního nástroje do současné doby

 

VOX Continental nabízí jednoduché a intuitivní uživatelské rozhraní s rychlým přístupem ke všem jeho funkcím. Sekce zvuků nabízí několik variant tónů varhan, elektrického piana a akustického klavíru, jejichž zvuk můžete dále vylepšit pomocí vestavěných efektů a dokonce při tom lze využít také novou lampovou technologii Nutube. Tento nástroj je prostě skvělým pomocníkem pro živá vystoupení a nejrůznější hudební styly včetně rocku, popu, jazzu nebo dalších.

 

Nový nástroj v sobě spojuje dlouholetou tradici – na kterou odkazuje třeba podsvícené logo zn. VOX - s nejnovějšími inovacemi a funkcemi, kdy tato harmonická fúze mezi starým a novým v modelu VOX Continental zcela redefinuje pojetí moderního stage keyboardu.

 

Intuitivní uživatelské rozhraní
ORGAN sekce, která věrně reprodukuje zvuk tři dřívějších typů varhan
Velmi kvalitní E.PIANO sekce s detailně propracovaným zvukem elektrického piana
Bohatá PIANO sekce s vysokokapacitními samply
KEY/LAYER sekce s pestrým výběrem dalších praktických zvuků
Intuitivní a výkonné efekty, optimalizované pro hraní na živo
Dotykový senzor (táhlo), kterým lze kontrolovat řadu parametrů
Devíti pásmový EQ, se kterým lze kontrolovat každý detail zvuků
Reálný zvuk lampy dosažený za pomoci obvodu Nutube, tedy nové lampové technologie
Nově vyvinutá kaskádová klaviatura se skvělými herním vlastnostmi
Otočné tlačítko Dynamics se kterým lze měnit charakteristiky nástroje
Scény aneb možnost okamžitého přepínání mezi různými nastaveními
Lehká a kompaktní konstrukce z odolných materiálů
Šarlatová barva, typická pro VOX klávesy
Dodáváno včetně volume/expression pedálu V861 a ST-Continental klávesového stojanu

Nekompromisní hratelnost

Živé vystoupení na pódiích je pro hráče velká výzva a současně velmi náročné prostředí. Ocení zde proto intuitivní ovládání, díky němuž lze na VOX Continental snadno ovládat veškeré jeho funkce přímo z čelního panelu.

Jednoduché ovládání přitom umožňuje rozdělení pracovní plochy na čtyři nezávislé party neboli sekce (ORGAN, E.PIANO, PIANO, KEY/LAYER), které lze rychle vypínat a zapínat. Stejně jednoduše se dají vyvolávat z paměti potřebná nastavení programů a efektů, s pomocí dotykových senzorů lze ovládat různé parametry. Všechny tyto možnosti jsou určeny především pro hráče, kteří často hrají naživo.

 

Čtyři nezávislé zvukové sekce, praktické pro živá vystoupení

Ve své paměti s kapacitou 10 GB nabízí VOX Continental celkem 150 zvukových programů, pečlivě vybraných pro potřeby živých vystoupení, kde jsou potom procesovány za pomoci vyspělého PCM zvukového engine.

 

ORGAN sekce se třemi tradičními klávesami

Sekce ORGAN nabízí zvuky tří různých dřívějších varhan. Jedním z nich je právě tón původního VOX Continental, tedy tranzistorových varhan představených poprvé v roce 1960. Dále je zde COMPACT, tedy zvuk jiných kompaktních tranzistorových kláves ze stejné doby jako VOX Continental. Poslední volbou je pak CX-3, který nabízí zvuk klasických varhan zn. KORG. U všech těchto modelů lze přitom zvuk a harmonii upravovat pomocí revolučních dotykových táhel.

 

U varhan VOX a CX-3 se navíc můžete stiskem jediného tlačítka přepínat mezi horním (upper keyboard) a spodním (lower keyboard) rejstříkem. Dále lze u CX-3 za pomoci perkusí zvýraznit nástup (attack) tónů, zatímco COMPACT je vybaven MTB (multi-tone boosterem) se kterým lze vyčarovat cokoliv od jemných táhlých tónů až po ostré, řezavé zvuky.

U každého z těchto nástrojů lze navíc rychle zapnout a vypnout efekty vibrato/chorus nebo simulaci rotary speaker. V nabídce jsou rovněž klasické efekty, se kterými se můžete ještě hlouběji ponořit do bohaté historie varhanní hry.

 

Kvalitní elektrická piana v sekci E.PIANO

V nabídce nástroje najdete tři zvukové enginy určené pro elektrické piano: TINE se může pochlubit výrazným kovovým odstínem, REED modeluje klasické elektrické piano s vibrujícími jazýčky a konečně FM reprodukuje zvuk ikonických elektrických pian z osmdesátých let. U všech těchto tří pian přitom oceníte vysokou kvalitu zvuku, který věrně simuluje také charakteristiku jednotlivých zesilovačů a reproskříní.

 

Vysokokapacitní klavírní samply pro PIANO

V sekci PIANO jsou tři typy zvuků klavíru: GRAND s nezaměnitelnou rezonancí, UPRIGHT s unikátně sofistikovaným hlubokým a přímým tónem a taky E.GRAND, což je elektrické koncertní křídlo využívané hlavně v popu. GRAND a UPRIGHT nabízí pro každou z kláves nesmyčkované stereo samply, takže výsledná hra může být skutečně velmi expresivní.

 

KEY/LAYER sekce s dalšími zvuky

Tato sekce obsahuje řadu dalších praktických zvuků, které jsou v kapele nebo orchestru potřeba. Tyto zvuky jsou řazeny do šesti kategorií označených jako KEY, BRASS, STRINGS, LEAD, SYNTH, a OTHER, pokrývají přitom nejrůznější hudební žánry.

 

Intuitivní a výkonné efekty pro živé hraní

Stejně jako nabídka zvuků jsou také efekty přizpůsobeny hlavně pro hraní naživo. Na výběr je přitom šest výkonných typů efektů (CHORUS, PHASER, FLANGER, COMP, DRIVE, WAH), čtyři varianty efektu DELAY, pět typů efektu REVERB, a EQ; každý lze kontrolovat napřímo pomocí příslušných tlačítek a přepínačů.

Dotykové ovládací prvky umožňují rychlou kontrolu nastavení - od EQ až po EG

Největší novinkou uživatelského rozhraní u VOX Continental jsou inovativní dotyková táhla s LED diodami, jejichž pomocí lze řídit nejrůznější potřebná nastavení.
・když používáte zvuky sekce ORGAN, fungují tyto dotykové plochy jako táhla, která lze řídit přímo pomocí doteku prstů.
・když používáte zvuky sekce KEY/LAYER, lze těmito táhly kontrolovat parametry jako jsou EG nebo filtr.
・když je zapnutý EQ, fungují jako devítipásmový grafický master EQ.

Tyto elektrostatické dotykové senzory citlivě reagují na každý pohyb vašich prstů; spojují přitom v sobě přehlednost tradičních táhel s funkcemi, které nabízí dnešní nejmodernější technolgie. Jejich konkávní tvar umožňuje zcela intuitivní ovládání a plynulý posun, při používání se na ně ani nemusíte dívat. Skutečně to nejsou běžně používaná táhla nebo tlačítka, ale naprosto unikátní dotykové senzory uzpůsobené pro snadné a přesné použití. .

 

Skutečný zvuk lampy vycházející z Nutube, nové lampové technologie

Nezaměnitelný hřejivý zvuk lampy, kterou nenahradí žádná modulace, je dosahován pomocí nového typu lampového obvodu vyvinutého zn. KORG pod názvem Nutube, který tak přináší typické jemné zkreslení příznačné právě pro lampové zesilovače. Nastavení lampy lze přitom měnit během hry zcela intuitivně pomocí příslušných tlačítek a přepínačů. Vedle vlastních tónů pak obvod Nutube vydává také světlo, které je vizuálním doplnkěm jeho zvukového výstupu.

*Co je Nutube?
Nutube je nový typ vakuové lampy vyvinutý značkou KORG Inc. a Noritake Itron Corporation. Stejně jako běžná lampa také Nutube funguje jako komplexní triodová vakuová lampa. A stejně jako běžná lampa rovněž generuje hřejivé tónické přesahy a odezvu, která je typická pro lampy.

 

Polovyvážená klaviatura, optimalizovaná pro živé hraní

Nástroj je osazen nově vyvinutou polovyváženou klaviaturou, která je přizpůsobená typickým varhanním technikám jako jsou glissando nebo trylky. Polovyvážený design navíc zajistí perfektní hratelnost taky se zvuky klavíru nebo elektrického piana. Dynamika je přitom zajištěna I při hraní komplexních akordů nebo obtížných frází.

 

Možnost nastavení odezvy nástroje

Pomocí dynamického tlačítka lze nastavit způsob, jakým bude nástroj při změnách zvuku a hlasitosti reagovat na aktuální herní dynamiku. Pro hraní sólových pasáží, doprovod při zpěvu nebo emocionálně zabarvených skladbách s velkým rozsahem dynamiky od fortissima po pianissimo je vhodné otočit tlačítko doleva. Naopak pokud otočíte tlačítko vpravo, hlasitost tónů zůstane stejná nezávisle na tom, jak hrajete, což je vhodné třeba tehdy když nechcete aby jeho zvuk nechtěně vynikl mezi dalšími nástroji orchestru nebo kapely.

 

Okamžité přepnutí potřebných nastavení

Oblíbené zvuky nebo často používané variace lze uložit jako tzv. Scény (k dispozici je celkem 16 scén, 4 scény x 4 banky), které pak můžete během hry okamžitě vyvolat. Tyto scény lze navíc ukládat na USB flashdisk, kam se vejde až 100 setů po 16 scénách. Hlavně pro klávesisty, kteří hrají s více kapelami je to ideální způsob, jak mít nástroj vždy připravený pro konkrétní vystoupení.

 

Skutečný stage keyboard, který vynikne při každém živém vystoupení

Design a funkce modelu VOX Continental jsou optimalizovány pro živá vystoupení. Nástroj vyrobený z odolných materiálů se může pochlubit typicky šarlatovou barvou, která je příznačná pro varhany zn. VOX, výhodou jsou také jeho kompaktní rozměry, které usnadňují jeho přenášení. Výstupní OUTPUT jacky zahrnují symetrický XLR výstup, který uchová kvalitu audio výstupu bez nutnosti použití D.I. Logo značky VOX na zadním panelu je plně podsvíceno; spolu s dalšími prvky tak tento model také vizuálně odkazuje na dlouhou tradici britských hudebních nástrojů.

 

Dodáváno včetně pedálu a klávesového stojanu

Standardně dodáváno včetně volume/expression pedálu (V861) a klávesového stojanu (ST-Continental). Pedál V861 má kompaktní rozměry a odolnou konstrukci se sofistikovaným vzhledem, nabízí dvě sady INPUT/OUTPUT jacků a jeden EXPRESSION jack, přes který lze kontrolovat hlasitost nebo wah.

Design stojanu ST-Continental je charakteristický boční pákou, kterou lze snadno nastavit požadovaný sklon nástroje. VOX Continental lze na stojanu upevnit šrouby, takže jeho umístění je maximálně stabilní a můžete tak nástroj naklánět podle potřeby. Je to prostě stojan pro budoucí hvězdy nové generace varhanních hráčů.

 

VOX Continental - specifikace
Keyboard

Semi-weighted waterfall (velocity sensitive is supported, after touch is not supported)

61 keys: C2 ─ C7 (transposable in the range of [C0…C5] ─ [C4…C9]), velocity sensitive C2 to C7
73 keys: E1 ─ E7 (transposable in the range of [E-1…C5] ─ [E3…E9]), velocity sensitive E1 to E7
Sound Generator

Maximum Polyphony

Modeling tonewheel organ sound generator: 128 voices
Modeling transistor organ sound generator: 100 voices
Modeling electric piano sound generator: 80 voices
High-definition Piano sound generator: 60 dual stereo notes (equivalent to 240 voices max)
Modeling analog synthesizer sound generator: 36voices
PCM sound generator: 64 stereo notes (equivalent to 128 voices max)
- Actual maximum polyphony will vary depending on oscillator settings such as stereo multisamples and velocity crossfade.

PCM Memory

Approx. 10.5 GB (in case of 48 kHz, 16-bit Linear PCM converted)
ORGAN Part

3 types (CX-3, VOX, COMPACT)
Draw bar, Percussion ON/OFF, Split function, Vibrato/Chorus ON/OFF, Rotary Speaker ON/OFF)
E.PIANO Part

3 types (TINE, REED, FM)
PIANO Part

3 types (GRAND, UPRIGHT, E.GRAND)
KEY/LAYER Part

6 types (KEY, BRASS, STRINGS, LEAD, SYNTH, OTHER)
Preset variations

150
Scene

16 (4 x 4)
It is available to save 100 sets to external USB
Effects

Insert Effects

EFFECT: CHORUS, PHASER, FLANGER, COMP, DRIVE, WAH (control via pedal)
Master Effects

DELAY: 1. DELAY, 2. CROSS, 3. TAPE, 4. MOD DLY
REVERB: 1. HALL1, 2. HALL2, 3. ROOM1, 4. ROOM2, 5. SPRING
EQ

9-band stereo input/output
VALVE DRIVE

Vacuum tube Nutube 6P1
DYNAMICS

Control the amount of change in volume and tone produced by your keyboard playing dynamics.
Controllers

Bend Lever

ORGAN: Rotary Slow/Fast
E.PIANO: Tremolo ON/OFF
KEY/LAYER: Pitch bend
Touch sensors (electrostatic capacitance type)

ORGAN: Drawbars
KEY/LAYER: Sound controls
EQ: 9 band equalizer
Audio Characteristics

Frequency Characteristics

20Hz ─ 22kHz ±1.0dB 10k Ω load
THD+N

20Hz ─ 22 kHz 0.005% (standard) 10k Ω load
S/N Ratio

105dB (standard)
 

Audio Output

OUTPUT L/MONO, R

Connector: 6.3 mm (1/4") monaural phone jack, unbalanced
Output impedance: 1.1 Ω (when outputting in stereo), 600 Ω (L/Mono jack, when outputting in mono)
Maximum level: +16.0 dBu
Load impedance: 10k Ω or more
OUTPUT L, R

Connector: XLR-3-32 type (balanced) + LIFT - GND switch
Output impedance: 350 [Ω] (when outputting in stereo)
Maximum level: +16.0 [dBu]
Load impedance: 10k Ω or more
HEADPHONES

Connector: 6.3 mm (1/4") stereo phone jack
Output impedance: 50 Ω
Maximum level: 150 + 150 mW @32 Ω
Control Inputs

DAMPER

KORG DS-1H damper pedal (supports half-damper), PS-1 and PS-3 pedal switches
ROTOR SPEED

KORG PS-1 and PS-3 pedal switches
CONTROL

V861 VOL/EXP pedal volume/expression pedalV861
Other Sounds

MIDI

IN, OUT
USB

USB A (TYPE A): Saving/loading scene data
USB B (TYPE B): MIDI interfaces: 1 (16 ch) in/1 (16 ch) out
Complies with USB specification Ver. 2.0, High speed (up to 480 Mbps)
Main Specifications

Power

AC adapter connector (DC 15 V), power button
Dimensions (W x D x H)

61-key model: 939 mm x 350 mm x 86 mm/ 36.97" × 13.78" × 3.39"
73-key model: 1,103 mm x 350 mm × 86 mm/ 43.43" × 13.78" × 3.39"
Weight

61-key model: 7.2 kg / 15.87 lbs
73-key model: 8.4 kg / 18.52 lbs
Power Consumption

16W
Included Items

AC adapter, Power cord, V861 Volume/Expression pedal, ST-Continental keyboard stand (for 61-key model and 73-key model)
Accessories (sold separately)

Soft case

SC-Continental 61 (for 61-key model)
SC-Continental 73 (for 73-key model)
Damper Pedal

KORG DS-1H
Pedal Switch

KORG PS-1
KORG PS-3


Odkaz na stránky výrobce VOX.


Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce VOXNěco o výrobci:
Vox je významná britská firma, zabývající se výrobou kytar a kytarových aparatur.
Firma byla založena už po druhé světové válce v anglickém Kentu. Zakladatelem byl Thomas Walter Jennings. Firma se zabývala výrobou varhan. V roce 1958 začala vyrábět i kytarové aparatury. První a nejvýznamnější aparatura nesla název Vox AC15 a spolu se silnější verzí AC30 se stala nejen symbolem této firmy, ale i symbolem zvuku první poloviny 60. let.
Firma prosperovala do chvíle, kdy ji Thomas Walter Jennings prodal. Až do roku 1992, něž ji koupil japonský Korg, měla firma velké problémy. Teprve od té chvíle se zase podařilo vrátit Voxu jeho dávné postavení a význam.

Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-PorubaMožnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

  • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč

  • osobní odběr Uloženka.cz dopravné je 65 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

  • osobní odběr Zasílkovna.cz dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč


Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 200 Kč

  • osobní odběr Uloženka.cz dopravné je 55 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

  • osobní odběr Zasílkovna.cz dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč


Zboží můžete zaplatit :