Nákupní košík
0
 

VOX VX II BK - kytarové modelingové kombo

 
VOX VX II BK
 
 
VOX VX II BK
 
VOX VX II BK
 
(s DPH)

4 160 Kč

K dispozici

Odešleme

do 3 dnů

POŠTOVNÉ ZDARMA

Záruka:

2 roky
   
 
Pojištění
Bez pojištění
Pojištění na 1 rok + 350 Kč
Pojištění na 2 roky + 560 Kč

Více informací:
volejte zdarma 800 888 448

 

Pokročilá technologie vycházející z elektronických obvodů klasických zesilovačů, s ještě autentičtějším zvukem než kdy dřív.

 

Koncept modelingových zesilovačů byl poprvé představen skoro před dvaceti lety, ovšem od té doby se díky novým technologiím jejich schopnosti a kvalita skokově zvýšily. A také proto se tento typ zesilovače stále častěji stává oblíbeným pomocníkem současných kytaristů. S nástupem modelu VX I a VX II přitom VOX nabízí zcela novou technologii, vyznačující se podstatně zvýšenou kvalitou zvuků a také autentičtějším herním zážitkem. VOX jako dlouholetý hlavní inovátor v oblasti modelingové technologie tak touto modelovou řadou opět posouvá standardy modelingových zesilovačů na zcela novou úroveň.

 

Když jsme začali pracovat na VX I a VX II, shodli jsme se na tom, že možnosti dosud známých technik v této oblasti už byly vyčerpány. Aby přesto bylo možné nabídnout ještě lepší zvuk než dosud, bylo nutné u modelingových zesilovačů vyvinout postupy zcela nové - výsledná inovativní technologie, známá jako VET (Virtual Element Technology) proto emuluje skutečné obvody a elektronické komponenty tradičních zesilovačů. Tímto sofistikovaným přístupem bylo možné docílit věrnější reprodukce zvuků požadovaného typu zesilovače. Navíc byla přepracována koncepce a uspořádání kabinetu, tak aby taky přispěla k dalšímu zvýšení kvality výstupního zvuku.

 

Obvody použité u VX I a VX II nabízí kytaristům to nejlepší z digitálních a analogových zesilovačů. Technologie Virtual Element Technology pak pomáhá generovat řadu typů klasických zesilovačů. Série VX zkrátka dokáže nabídnout možnosti, jaké nenajdete na žádném jiném ze soudobých digitálních zesilovačů a představuje tak další evoluční krok modelingové technologie.

 

 • unikátní technologie VET (Virtual Element Technology) modelující elektronické obvody skutečných zesilovačů
 • nová sekce koncového zesilovače obsahuje analogový obvod s FET, díky němuž může věrně napodobit kompresi charakteristickou pro klasické zesilovače
 • nově tvarovaný kabinet eliminuje nežádoucí vibrace a pomáhá zlepšit kvalitu vystupujícího zvuku
 • unikátní bass reflexová konstrukce nabízí v této kategorii zesilovačů bezkonkurenční prokreslení tónů v nízkých frekvencích
 • skříň vyrobena z materiálu ABS (Acrylonitrile butadiene styrene), díky čemuž je extrémně lehká, odolná a poskytuje perfektní akustiku
 • ultra lehké kombo - hmotnost pouze 3.8 kg
 • vestavěno celkem jedenáct věrně reprodukovaných modelů zesilovačů, včetně dnes již klasických nebo některých velmi vzácných typů
 • celkem jedenáct typů komplexně přepracovaných efektů: čtyři typy modulace a čtyři typy delay/reverb
 • nastavení hlasitosti umožňuje ztišit zesilovač, aniž by se to projevilo na jeho dynamice
 • jedenáct presetových nastavení skladeb, simulujících známé skladby a kytaristy
 • dva nastavitelné uživatelské programy
 • modeling software JamVOX III (pouze VX II)
 • USB audio interface s podporou pro ASIO (pouze VX II)
 • k dispozici Editor / Librarian software Tone Room, podporující nejen PC, ale také iOS zařízení (pouze VX II). *iOS verze bude k dispozici později
 • výstup na sluchátka a AUX
 • volitelné příslušenství nožní přepínač VFS-2A, nebo VFS-5

 

Nová VET (Virtual Element Technology) modelingová technologie

Tato technologie se označuje jako „modelingová“, protože vychází ze skutečně existujících zesilovačů. U některých starších zesilovačů přitom ovšem není výjimkou, když jednotlivé kusy toho stejného typu časem znějí každý trochu jinak, což je dáno různými podmínkami, ve kterých jsou používány. Z toho důvodu je velmi důležitá pečlivá volba předlohy, podle které se tyto zesilovače následně modelují. U vybraného zesilovače se pak analyzuje jeho zvukový výstup, přičemž může dojít k odchylkám daným konkrétním stavem toho kterého zesilovače, případně nedokonalostí lidského sluchu, který je do procesu analýzy také zapojen. Tyto faktory tak způsobují, že ne vždy musí být výsledná modelace zcela přesná a odpovídající charakteristikám příslušné výrobní série zesilovačů. Aby se těmto problémům předešlo, zvolili jsme u VX I a VX II zcela nový způsob a metody modelace. Touto novou metodou je přitom zejména technologie VET (Virtual Element Technology), která emuluje elektronické obvody originálních zesilovačů. Za tímto účelem bylo zpracováno obrovské množství informací a podkladů, týkajících se těchto jednotlivých komponent, které tak bylo možno naprosto přesně a komplexně reprodukovat.

 

Široké spektrum různých typů zesilovačů a efektů

Jedenáct vestavěných typů zesilovačů obsahuje například legendární VOX AC30, vedle toho zde však najdete také hi-gain zesilovače nebo jiné typy s čistým zvukem. VX zesilovač zkrátka dokáže nabídnout pestrou paletu zvuků v jednom jediném balení. Vedle modelů zesilovačů je dále vybaven všemi potřebnými efekty, včetně čtyř typů modulace a čtyř typů efektu delay/reverb. Tyto efekty byly u VX aparátů navíc přepracovány tak, aby jejich zvuk byl přesnější a čitelnější. Jedenáct presetových programů je nastaveno tak, že přesně simulují zvuky používané známými kytaristy nebo zvuky ze známých skladeb.

 

Přepracovaná sekce výkonového zesilovače

Rychlá odezva, dynamické zkreslení a neuvěřitelná kvalita zvuku - to jsou důvody, kvůli kterým jsou lampové zesilovače mezi kytaristy oblíbené už po celá desetiletí. V průběhu zpracování zvukového signálu jej přitom u těchto zesilovačů ovlivňuje zejména koncový zesilovač. Aby jejich nezaměnitelný zvuk dokázaly přesně podat také VX I a VXII, byl speciálně pro tyto modely vyvinut nový analogový koncový zesilovač na bázi FET Tato konstrukce využívá technologii zděděnou ze série Valvetronix.

 

Unikátní bass reflexový design

Vedle nové emulace elektronických obvodů došlo také k přepracování skříně, která má rovněž zásadní význam pro výsledný zvuk zesilovače. Aby vystupující zvuk byl skutečně co nejpřesnější, byla použita unikátní bass-reflexová struktura a kompaktní uzavřený design repro skříně, díky nimž byla optimalizována následná rezonance jednotlivých komponent. Ke zvučení klasických kytarových zesilovačů byla zvolena tradiční dřevěná ozvučnice, zatímco vlastní reprobedna je zhotovena z lehkého a odolného materiálu ABS. Kombinace těchto dvou materiálů přináší špičkovou akustiku, spojenou přitom s možností jednoduchého transportu aparátu. Díky všem těmto unikátním prvkům se tak zesilovač může pochlubit tak vysokou kvalitou zvuku, která u dřívějších modelů v této třídě byla zcela nemyslitelná.

 

VX II vybaven USB portem a dodáván s programem JamVOX III

VX II je vybaven USB portem, umožňujícím rychlou integraci s vaším PC nebo Mac, navíc v balení najdete náš JamVOX III modeling software. Podporován je rovněž ASIO driver, takže můžete zesilovač propojit nejen s JamVOX III, ale taky s vaším oblíbeným hudebním počítačovým programem nebo simulátorem kytarového zesilovače. Zdarma lze také stáhnout Editor/Librarian software „Tone Room“, díky němuž můžete snadno ukládat své oblíbené zvuky na PC, Mac nebo iOS, kde je navíc můžete taky editovat! *iOS verze bude k dispozici později

 

Propojení s počítačem přes USB (pouze VX II)

Když pomocí standardního USB kabelu propojíte zesilovač s počítačem, můžete následně uživatelské programy ukládat nebo také upravovat na svém počítači. Zesilovač se pak dá používat jako USB audio rozhraní. VX II lze navíc obdobně propojit také s iOS zařízeními (iPad nebo iPhone), a to prostřednictvím USB Camera Adapter kabelu.

 

VX I není vybaven USB portem. Vstup na AUX IN jack není výstupem USB portu.

 

Tip: abyste mohli používat Editor / Librarian software na vašem počítači, je potřeba instalovat příslušný USB-MIDI ovladač. Pokud navíc nainstalujete také USB-ASIO ovladač, můžete přenášet audio data na počítač vybavený OS Windows. Aktuální verze obou těchto ovladačů, respektive příslušný Editor / Librarian software přitom můžete stahovat z webových stránek www.voxamps.com

 

Tip: pokud chcete používat zesilovač jako audio rozhraní (nesvítí dioda PROGRAM LED, ale svítí TAP LED), stiskněte současně tlačítko TAP a tlačítko PROGRAM. Vstup, který jde na INPUT jack je pak přímo směrován na výstup přes USB port, přičemž jsou pominuty veškeré efekty a další interní nastavení zesilovače. Tuto funkcionalitu využijete například tehdy, když chcete zvuk finálně dotvářet na počítači pomocí programů jako je třeba JamVOX III. Do běžného pracovního režimu se pak zesilovač vrátí stiskem tlačítka PROGRAM, TAP nebo použitím selektoru AMP.

 

Možnost připojení nožního přepínače

K aparátu lze dokoupit nožní přepínač VOX VFS-5, díky němuž se počet uživatelských programů u VX I a VX II zvýší na osm.

 

Modely zesilovačů (11 typů)

DELUXE CL, TWEED 4x10, BOUTIQUE CL, BOUTIQUE OD, VOX AC30, VOX AC30TB, BRIT 1959, BRIT 800, BRIT VM, SL-OD, DOUBLE REC

 

Modulační efekty (4 typy)

CHORUS, FLANGER, ORG PHASE, TWIN TREM

 

Delay / reverb efekty (4 typy)

A.DELAY, TAPE ECHO, SPRING, HALL

 

Specifikace:

 • modely zesilovačů: 11
 • efekty: 8
 • presetové programy: 11
 • uživatelské (user) programy: 2 (pomocí nožního přepínače VFS-5 lze zvýšit počet na 8)
 • vstup / výstup: INPUT jack, Headphones jack, AUX IN jack, FOOT SW jack, USB (Typ B) port
 • výkon koncového zesilovače: maximum cca. 30 W RMS @4 ohms
 • reproduktor: 8” 4 Ohm
 • zpracování signálu A/D konverze: 24-bit D/A konverze: 24-bit Samplovací frekvence: 44.1 kHz
 • napájení VX I: AC adaptér (DC 12 V) VX II: AC adaptér (DC 15 V)
 • příkon VX I: 2.5 A VX II: 3.3 A
 • rozměry: 354 x 192 x 313 mm
 • hmotnost: 3,8 kg
 • dodávané příslušenství: AC adaptér, JamVOX III - karta pro download
 • volitelné příslušenství (prodejné zvlášť): VOX VFS-2, VFS-2 A nožní přepínač, VOX VFS5 nožní přepínač

Odkaz na stránky výrobce VOX.


Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce VOXNěco o výrobci:
Vox je významná britská firma, zabývající se výrobou kytar a kytarových aparatur.
Firma byla založena už po druhé světové válce v anglickém Kentu. Zakladatelem byl Thomas Walter Jennings. Firma se zabývala výrobou varhan. V roce 1958 začala vyrábět i kytarové aparatury. První a nejvýznamnější aparatura nesla název Vox AC15 a spolu se silnější verzí AC30 se stala nejen symbolem této firmy, ale i symbolem zvuku první poloviny 60. let.
Firma prosperovala do chvíle, kdy ji Thomas Walter Jennings prodal. Až do roku 1992, něž ji koupil japonský Korg, měla firma velké problémy. Teprve od té chvíle se zase podařilo vrátit Voxu jeho dávné postavení a význam.

Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-PorubaMožnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

 • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

 • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč

 • osobní odběr HeurékaPoint (Uloženka.cz) dopravné je 55 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

 • osobní odběr Zásilkovna (Zasílkovna.cz) dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč


Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:


Zboží můžete zaplatit :