Nákupní košík
0
 

Yamaha MGP 12X - 12 kanálový mixážní pult

 
Yamaha MGP 12X
 
 
Yamaha MGP 12X
 
(s DPH)

16 990 Kč

POŠTOVNÉ ZDARMA

Záruka:

3 roky
   
   
Pojištění
Bez pojištění
Pojištění na 1 rok + 1 390 Kč
Pojištění na 2 roky + 2 190 Kč

Více informací: 800 888 448

 

Autorizovaný prodejce YAMAHA


Není to jen mixážní pult pro živé kapely a DJe. MG sérii mixážních pultů lze snadno přizpůsobit skutečně široké škále aplikaci od přenosných PA systémů až po pevné instalace. Nyní včetně nově přidaných digitálních funkcí a se skvělým zvukem nabízí MGP řada nekonečné možnosti využití. "

 

 • oddělené mikrofonní předzesilovače "D-PRE" třídy A studiové kvality s invertním darlington obvodem 
 • Hudební X-pressive EQ založený na proslulé VCM technologii od Yamahy 
 • Profesionální 1-ovladačové kompresory s LED indikátory 
 • Dvojice vysoce kvalitních digitálních efektových procesorů: Pokročilý REV-X a klasický SPX 
 • Stereo hybridní kanály využívající vlastní patentované DSP 
 • Digitální připojení pro iPod/iPhone 
 • MGP Editor pro detailní nastavování DSP procesoru mixážního pultu přes iPod/iPhone 
 • Robustní, nárazuvzdorné, práškově lakované kovové šasi 
 • Integrované úchyty do racku pro snadnou montáž do racku 
 • Vestavěné univerzální napájení pro použití kdekoli na světě 
 • 6 mikrofonních vstupů s 48V phantomovým napájením a HPF na kanál 
 • 12 linkových vstupních kanálů (4 mono vstupy a 4 stereo vstupy) 
 • Přídavné 2TR vstupy s možností přijmout signál z analogového zařízení nebo přes USB z přístrojů iPod/iPhone 
 • 2 AUX Sends + 2 FX Sends 
 • 4 GROUP sběrnice + ST sběrnice Od předzesilovačů, přes EQ a efekty až po funkce hybridního kanálu a iPod/iPhone konektivitu - v každém ohledu,každou funkcí, každým zvukem se MGP série k prémiovým mixážním pultům ve své třídě.

 

Pokud jde o audio techniku a ozvučování, verdikt je, že nic nepřekoná teplý analogový zvuk plný muzikálnosti. Zapojením špičkových digitálních technologií do procesu vývoje našich prémiových profesionálních analogových zařízení je MGP série dalším krokem v evoluci kompaktních profesionálních mixážních pultů.

D-PRE

 

Předzesilovač je místem, kde začíná tvorba zvuku a nakonec určuje charakter a kvalitu vašeho celkového mixu. Důležitost tohoto prvního kritického kroku nás inspirovala k vývoji předzesilovače s co možná nejhutnějším a nejteplejším zvukem – výsledkem jsou naše nově vyvinuté mikrofonní předzesilovače D-PRE. Původně byly navrženy pro nejvyšší modely nahrávacích zařízení Yamaha pro svou studiovou kvalitu, oddělené mikrofonní předzesilovače třídy A s obráceným Darlington obvodem zahrnující různé prvky obvodu ve vícevrstvé konfiguraci pro dosažení vyššího výkonu s nižší impedancí. To znamená, že veškeré zvukové charakteristiky, hloubka a atmosféra vašeho zdrojového signálu bude přenášena spolu s hutnými, přirozeně znějícími basy a hladkými, průzračnými výškami. Objevte znovu váš oblíbený mikrofon nebo důvěrně známý nástroj díky zachycení celého spektra hudební expresivity se zvukem, který jste předtím nikdy neslyšeli a nezažili. S možností 48V phantomového napájení na každém kanálu a zvukem, který je jedinečný v dnešních kompaktních mixážních pultech, navíc se samostatnými mikrofonními předzesilovači studiové kvality třídy A si MGP série definuje vlastní třídu mixážních pultů.

X-pressive EQ

 

Každý ví, že klasické vintage EQ znějí skvěle – ale už ne každý ví proč. V průběhu vývoje inovativních VCM (Virtual Circuit Modeling) efektů pro naše špičkové modely profesionálních digitálních mixážních pultů jsme se stále více soustřeďovali na reprodukci teplého zvuku a muzikálnosti klasických vintage ekvalizérů. Bylo to pomocí našeho precizního modelování originálních obvodů některých nejžádanějších modulů ekvalizérů z minulosti, když jsme objevili charakteristickou frekvenční křivku ve tvaru “X“, která se nakonec ukázala jako nezbytná pro získání skutečně pravého a autentického vintage zvuku. Jde o mnohem více, než jen obyčejný prostředek pro doladění mixu. Precizní odezva a velmi strmý nástup vysokých a nízkých frekvencí činí z X-pressive EQ silný nástroj pro úpravu a tvarování výsledného zvuku, což znovu definuje úlohu, kterou hraje EQ v ozvučování. Nikdy předtím nebyl jeho přínos k celkovému zvuku tak výrazný. X-pressive EQ nabízí kompletní řízení každého aspektu vaší zvukové palety.

1-ovladačové kompresory

 

Původně vylepšení od Yamahy, 1-ovladačová komprese je nyní populární funkcí u stále většího počtu kompaktních mixážních pultů. A má to svůj dobrý důvod. Tyto inteligentní kompresory dodávají optimální nastavení komprese široké škále vstupních zdrojů snadným nastavením jednoho ovladače – bez nutnosti složité komplexní konfigurace externího zařízení. MGP přichází s nově vylepšeným 1-ovladačovým kompresorem, který nabízí LED indikátory umožňující vizuální kontrolu, kdy začne působit kompresor na každém kanálu.

Kovové šasi

 

Problémy s trvanlivostí se netýkají MGP. Díky robustnímu, odolnému, lakovanému kovovému šasi jsou mixážní pulty MGP připraveny i na náročný provoz. Elegantní design šasi je zkonstruován pro optimální proudění vzduchu do chlazení, což prodlužuje životnost elektronických součástek, zatímco vnitřní uspořádání odděluje napájení od dalších analogových obvodů z důvodu redukce šumu. Navíc umístění ovládacích prvků nad povrchem šasi zajišťuje, že stisknutím tlačítka netlačíte přímo na obvod nebo další součástky pod těmito ovládacími prvky.

Integrované úchyty pro montáž do racku

 

S integrovanými úchyty pro rack splňuje MGP série snadno požadavky jak pro pevné instalace, tak i pro přenosné aplikace, vždy s důrazem na stabilní ochranu mixážního pultu. Extrémní odolnost, jejich elegantní a atraktivní design vám umožní bezproblémovou instalaci do racku, která vám ušetří čas i námahu.

Vestavěné univerzální napájení

 

Díky našim vysoce efektivním interním univerzálním napájecím zdrojům se můžete bez obav připojit do elektrické sítě kdekoli na světě s napětím v síti v rozmezí od 100V do 240V. Díky své multinapěťové konstrukci zajišťuje MGP série bezproblémový provoz i v prostředí, kde hrozí nebezpečí kolísání napětí. Vestavěný napájecí zdroj také usnadňuje montáž mixážního pultu do racku při pevných instalacích, kdy nemusíte řešit zapojení externího napájecího adaptéru.

Revoluce v digitálu

 

MGP představuje realizaci nového přístupu k využívání digitálních technologií v mixážním pultu, nabízející ovládání propracovaných DSP funkcí v jednoduchém analogovém stylu. Jedna z nejpřesvědčivějších výhod analogových zařízení je jejich přímé, praktické a intuitivní ovládání, nabízející přímou interakci mezi vámi a ovládaným mixážním pultem. MGP série se snaží držet této myšlenky a přináší konstrukci nabízející množství funkcí, ale se snadným, dobře známým ovládáním.

Hybridní kanál

40 let zkušeností s vývojem profesionálních mixážních pultů vedly Yamahu k novému způsobu ozvučování v tomto digitálním věku: Stereo Hybrid kanál. Pod ovládacími prvky a snímači v analogovém stylu se u mixážních pultů série MGP skrývá propracovaný digitální ovládací systém – jde o spojení kombinující tradiční analogový pocit z ovládání s funkcemi, které mohou nabídnout pouze digitální technologie. MGP série využívá výkonný vlastní DSP procesor pro zajištění tří základních funkcí, které jsou důležité jak pro pevné instalace, tak i pro živé ozvučovací aplikace. V souladu s myšlenkou analogové jednoduchosti ovládání je u MGP série každá z těchto tří funkcí snadno přístupná a je k dispozici pouhým stiskem tlačítka. Díky třípásmovému EQ s parametrickými středy pro detailní nastavení zvuku a vysoce výkonným vestavěným A/D a D/A převodníkům nabízí Stereo Hybrid kanál unikátní funkce se skvělým zvukem.


- Priority Ducker -
Neocenitelná funkce pro aplikace, kde je potřeba kombinovat mluvené slovo a hudbu na pozadí. Priority Ducker umožňuje automaticky dát mikrofonu přednost před dalšími zdroji zvuku, jen tím, že se začne do mikrofonu mluvit. Když přestanete mluvit, tak se úroveň hlasitosti dalších zdrojů vrátí na původní hladinu, takže díky této jednoduché, ale cenné funkci není v tomto případě potřeba zvukaře. Můžete si dokonce nastavit úroveň zeslabení dalších signálů v závislosti na vašich preferencích.

- Leveler -
Tento inteligentní kompresor automaticky upravuje úrovně různých skladeb přehrávaných ze zvukového zdroje pro zajištění příjemnějšího celkového poslechu. Ideální pro menší akce, kdy plně neobsadíte všechny vstupy na vašem mixážním pultu a necháte hrát pouze hudbu na pozadí. Propracovaný DSP algoritmus od Yamahy umožňuje nepřetržité přehrávání skladeb bez obav z kolísání hlasitosti u různých skladeb, což by mohlo působit rušivě pro posluchače.

- Funkce Stereo Image -
Funkce Stereo Image plynule vyvažuje pozici stereo zdrojového signálu do prostoru, tak aby publikum rozmístěno různě po prostoru mělo zajištěno ve všech místech ideální poslech a stereo vyvážení. Toto je zvláště užitečné pro pevné zvukové instalace, které vyžadují pouštění hudby na pozadí. Volbou jednoho ze dvou optimalizovaných nastavení – MONO a BLEND – zajistíte požadované rozložení stereo signálu do prostoru tak, aby každý posluchač v prostoru měl zajištěn optimálně zmixovaný zvuk.

 

Dvojice digitálních efektů

 

MGP série mixážních pultů nabízí dva samostatné efektové procesory studiové kvality pro široké možnosti obohacení vašeho zvuku se snadným a intuitivním ovládáním. Špičkový reverb Yamaha REV-X nabízí tři velmi muzikální a přirozené reverb efekty s vysokým rozlišením: Hall, Room a Plate – nepostradatelné v každém analogovém mixážním pultu Yamaha. Pro více možností úpravy zvuku je zde proslulý Yamaha SPX digitální multiefektový procesor, který nabízí výběr z 16 pokročilých užitečných digitálních efektů s editovatelnými parametry. Oba efektové procesory lze použít současně, takže máte k dispozici opravdu širokou škálu nástrojů pro obohacení a zabarvení vašeho zvuku.

Digitální konektivita pro iPod/iPhone

 

- Integrujte vaše Apple přístroje do vašeho MGP zvuku -
V reakci na rostoucí poptávku po přístrojích značky Apple, nabízí MGP funkci integrace iPod/iPhone zařízení s mnohem většími možnostmi, než je jen jednoduché přehrávání. Snadným propojením se z vašeho Apple přístroje stane flexibilní ovladač, který vám dává možnost mnohem detailnějšího nastavení vašeho mixážního pultu MGP.

- MGP Editor -
MGP Editor je zdarma dostupná aplikace, která vám umožní další ovládání vašich DSP nastavení na mixážním pultu prostřednictvím přístrojů iPod/iPhone. S jednoduchým a intuitivním grafickým displejem vám MGP editor nabízí detailní nastavení vašich REV-X a SPX efektových parametrů – stejně jako i parametry Priority Ducker na hybridních kanálech, Leveler a nastavení při přehrávání ze zařízení iPod/iPhone.

- Vysoce kvalitní digitální přehrávání -
Mixážní pulty MGP série jsou vybaveny vestavěným USB portem pro připojení a nabíjení vašeho iPodu nebo iPhonu, umožňující přehrávání hudby pomocí jednoduchého propojení. Přímé digitální propojení nabízí mnohem vyšší úroveň kvality s více detaily a větší jasností, než mohou poskytnout běžné analogové vstupy.

* MGP Editor lze zdarma stáhnout z App Store.
* Apple, logo Apple a iPad jsou registrované ochranné známky společnosti Apple Inc., registrované ve Spojených státech a dalších zemích.

Související zboží naleznete v těchto kategoriích: Hotové kabely , Dynamické , Reproboxy aktivní


Odkaz na stránky výrobce YAMAHA.


Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce YAMAHANěco o výrobci:
Od roku 1887, kdy začala vyrábět jazýčkové varhany, se společnost Yamaha v Japonsku (pak Nippon Gakki Co., Ltd.) stala největšími světovými výrobci mnoha řad hudebních nástrojů a vedoucím producentem audio/video produktů, polovodičů a dalších počítačových součástek, sportovních potřeb, domácích spotřebičů a nábytku, speciálních kovů, obráběcích strojů
a průmyslových robotů.


Výrobky firmy Yamaha jsou nyní určeny od začátečníků, přes jejich precizně zpracované varianty určené hudebním profesionálům až třeba po špičkové digitální mixážní pulty používané v nejlepších světových studiích. Ať už se jedná o výrobky cenově příznivé i vrcholné profesionální kategorie, vždy mají jedno společné – nejvyšší možnou úroveň kvality a zpracování, kterou v dané cenové kategorii můžete najít.

Logo Yamaha zavazuje – firma má zcela jinou filozofii než většina no-name výrobců, kteří se snaží jen co nejrychleji prodat levné zboží s proměnlivou kvalitou určené nezkušeným začátečníkům a dále se o zákazníka nezajímají.Yamaha se snaží své zákazníky udržet po celou jejich hudební kariéru, má totiž co nabídnout všem - začínajícím, pokročilým i profesionálům a jen spokojení zákazníci se vracejí.


Yamaha nyní vlastní 44 dceřiných společností a zastoupení na zahraničních trzích, spolu s mnoha spřízněnými společnostmi v Japonsku.

Kromě toho Yamaha vlastní a provozuje unikátní střediska po celém Japonsku, aby zlepšila volnočasové a kulturní aktivity svých zákazníků. Yamaha také nabízí možnost studia hudby, možnosti pro prezentaci svých vlastních skladeb a podporuje mnoho hudebních aktivit.

V roce 1966 byla založena Hudební nadace Yamaha, což nastartovalo spoustu hudebních aktivit po celém světě, včetně Hudebních škol Yamaha a programu Junior Original Concert. Silný závazek prosazovat a podporovat hudební vzdělání a popularizovat hudbu - to jsou jedny z nejdůležitějších prvků, které odlišují společnost Yamaha od svých konkurentů.

Snahou Yamahy je vytvářet produkty a služby, které uspokojí rozdílné potřeby a touhy lidí po celém světě. Výrobky a služby Yamaha jsou uznávány po celém světě pro svou skvělou akustickou kvalitu, konstrukci, technologie, řemeslné zpracování a služby orientované na zákazníka.

Tyto produkty a služby pod značkou Yamaha jsou vysoce ceněné velkým množstvím odborníků, institucí, podnikatelů v průmyslu a zákazníků a koncových spotřebitelů.

Naše firemní filozofie je zakotvena v našem zákaznicky orientovaném řízení a provozu; v poskytování produktů a služeb vynikající kvality; v pokračujícím úsilí v rozšíření našich stávajících trhů a nalézání nových trhů; v posílení výzkumu a vývoje v oblasti dlouhodobého plánování; v závazku péče o koncové uživatele prostřednictvím ještě lepších poprodejních služeb; v pokračování globalizace podnikání společnosti Yamaha; v podpoře pozitivního růstu prostřednictvím diverzifikace.

Elementární podnikové cíle společnosti se odráží ve všem, co Yamaha dělá, což má přispět k obohacení kvality života lidí po celém světě.

Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-PorubaMožnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

 • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

 • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč

 • osobní odběr Uloženka.cz dopravné je 65 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

 • osobní odběr Zasílkovna.cz dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč


Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:

 • Balík na adresu PPL dopravné je 200 Kč

 • osobní odběr Uloženka.cz dopravné je 55 Kč a případně dobírky doběrečné 14 Kč

 • osobní odběr Zasílkovna.cz dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč


Zboží můžete zaplatit :