Nákupní košík
0
 

Zpátky do školy

 
 

Září je pro nás každoročně měsícem největších výzev. Snažíme se ukázat dětem, že hudba je stejně zábavná jako playstation. Přesvědčujeme rodiče o tom, že vést děti k hudbě má smysl, a v neposlední řadě popichujeme samotné učitele, aby nežili v době kamenné a nabízeli svým žákům nové možnosti hudebního vzdělávání, nové hudební nástroje a technologie.

 

Hra na hudební nástroj má pozitivní vliv na psychiku dětí a pomáhá rozvíjet jejich inteligenci, díky pravidelnému trénování se učí trpělivosti a zodpovědnosti, a v neposlední řadě se díky vystoupením před publikem naučí bojovat s trémou a vybudují si zdravé sebevědomí.

 

Abychom Vám co nejvíce usnadnili výběr správného nástroje pro Vaši ratolest, připravili jsme jednoduché návody JAK VYBRAT ..., zavedli jsme speciální kategorie hudebních nástrojů pro děti a vytvořili cenově zvýhodněné balíčky s příslušenstvím:

Jak vybrat klasickou kytaru do ZUŠ:

 

Klasické kytary (lidově španělky) se používají především pro hraní v hudebních školách. Vyznačují se typickým oblým tělem, širším hmatníkem a nylonovými strunami, které oproti kovovým umožňují snazší hraní. Vyrábí se v menších rozměrech 1/4, 1/2, 3/4 celé 4/4 velikosti.

 

Pro menší děti doporučujeme vybírat podle velikosti dítěte:

1/4 kytara je vhodná pro děti od 4-6 let a výšce 100–115 cm,

1/2 kytara je vhodná pro děti 5-8 leté a výšce 116–136 cm,

3/4 kytara vhodná pro děti 8–11 let a výšce 137-150 cm.

 

4/4 klasické kytary neboli celé jsou vhodné pro děti od 12 let, nebo pro dospělé od 155 cm.

 

 

                          

Jak vybrat westernovou kytaru:

 

Pro akustiku s kovovými strunami se vžil název westernová kytara. Oproti klasické kytaře jsou tyto kytary díky kovovým strunám hlasitější, mají také větší, různě tvarované tělo, užší krk a zaoblený hmatník. Jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé kytaristy na běžné hraní třeba u táboráku. Tvar a velikost akustické kytary ovlivňují celkový zvuk. Velká těla typu Jumbo nebo Grand Auditorium mají výraznější basy, zatímco běžný tvar westernové kytary, známý také pod označením Dreadnought, je zvukově čistší a přirozenější. Objevuje se i ve variantě s výřezem. Velký vliv mají i použité dřeviny a typ rezonanční desky.

Levnější kytary do 5 000 Kč jsou většinou vyrobeny z překližky. Jejich výhodou je velmi snadná údržba a nízká odolnost vůči okolním vlivům.


Dražší kytary nad 5 000 Kč mají přední desku, případně celé tělo z masivního dřeva. Masivní dřevo má tendenci se roztahovat a stahovat, proto je třeba tyto kytary skladovat v určitých podmínkách, předevšim kvůli vlhkosti.

 

                         

 

            

Jak vybrat keyboard:

 

Elektronické klávesy neboli keyboardy dokáží nahradit klavír i celou kapelu. Keyboard je díky svým univerzálním možnostem ideálním nástrojem pro začínající klávesáky. Obvykle se je rozdělujeme podle toho, zda je jejich klaviatura dynamická či nikoliv. Dynamické keyboardy reagují na sílu úhozu. To znamená, že síla stisku klávesy ovlivňuje hlasitost tónu, tak jako je tomu u běžného klavíru. Keyboardy bez dynamiky hrají pořád stejně hlasitě. V rejstříku jsou obvykle k dispozici různé druhy klavírů a pián, ale také smyčcových, strunných, dechových a bicích nástrojů. Standardně bývají vybaveny i vymoženostmi jako je automatický bubeník, metronom a možností nastavení mnoha rytmů a doprovodů. Samozřejmostí je nastavení tempa, hlasitosti a možnost nahrávaní, výstup na sluchátka a u dražších kláves také speciální výukové programy. V zásobě máme řadu osvědčených značek jako YAMAHA nebo CASIO.

Keyboardy do 10 000 Kč s dynamikou úhozu, vhodné pro začátečníky a studenty do hudebních škol.

Keyboardy pro děti s menšími klávesami bez dynamiky úhozu.

Keyboardy nad 10 000 Kč s dynamikou a řadou speciálních programů a funkcí.

 

 

                         

Jak vybrat digitální piáno:

 

Digitální piana jsou moderní alternativou k tradičním pianům. Oproti klasickými piánům mají však řadu nesporných výhod. Především jsou levnější, odolnější, skladnější a snadněji přenosné, mají stálé ladění, ovladatelnou hlasitost nebo možnost nahrávání. Nehledě na to, že jsou většinou také krásným designovým kusem nábytku. Pocit ze hry na digitálním piánu je srovnatelný s piánem akustickým. Některé modely navíc nabízejí sofistikovaný výukový systém nebo možnost aranžování vlastních skladeb.

Přenosná digitální piána - mobilita těchto pián určitě není na úkor kvality zvuku nebo menší kláviatury.

Nepřenosná digitální piána působí dojmem "kusu nábytku".

 

                         

Jak vybrat housle:

 

Housle jsou asi nejznámějším smyčcovým nástrojem. Často jsou prvním nástrojem žáků hudebních a uměleckých škol. Výhodou je, že se vyrábí i v menších velikostech již pro děti od 3 let. V pozdějším věku je možné zvolit i další smyčcové nástroje jako jsou viola nebo kontrabas.Rozdíly mezi houslemi tvoří především zpracování a použité materiály. Jednotlivé typy houslí se liší zejména velikostí – pro dospělé jsou 4/4 housle, pro děti jsou 1/16, 1/8, 1/4, 1/2 nebo 3/4. Správnou velikost houslí lze ověřit tak, že dítě drží housle pod bradou a dlaní levé ruky dosáhne na konec šneku s tím, že musí vidět na konce prstů.

 

Menší rozměry houslí odpovídají dětem níže uvedeného věku:

1/16 housle - děti 3-5 let

1/8 housle - děti 4-6 let

1/4 housle - děti 5-7 let

1/2 housle - děti 7-9 let

3/4 housle - děti 9-12 let

4/4 housle (celé) - děti od 12 let a dospělí.

 

                         

 

                         

Jak vybrat flétnu:

 

Flétna je ideální hudební nástroj pro děti. Zlepší si motoriku rukou, posílí bránicové svalstvo a rozšíří si kapacitu plic. V hudebních a uměleckých školách učitelé obvykle vyžadují sopránové zobcové flétny s anglickým (barokním) prstokladem. Hra na zobcovou flétnu je snadná a oproti houslím, kytaře nebo klavíru nezatíží její pořízení rodinný rozpočet. Další výhodou fléten je jejich skladnost. V současné době se flétny nejčastěji vyrábějí ze dvou materiálů - dřeva a plastu. Plastové flétničky jsou snadné na údržbu. Dají se jednoduše vymýt vodou a vysušit. Obvykle jsou složené ze třech dílů, což je výhodné i z toho důvodu, že spodní část je otočná a dá se dobře nastavit tak, aby dítě dosáhlo malíčkem na spodní dírku. V naší nabídce najdete: