Infolinka ZDARMA: 800 888 448

Pracovní dny: 8:00 - 18:00

Zbývá 3 000 Kč do dopravy ZDARMA
0 Košík
   

NORD LEAD 4

syntezátor

Počet ks:
30 dní na vrácení zboží
Záruka: 3 roky
Kalkulačka splátek
Pojištění nástroje
Více informací: 800 888 448

 • počet kláves: 49
 • rozměry: 864 x 272 x 94 mm
 • hmotnost: 5.3 kg

 

Nord Lead 4 je subtraktivní syntezátor se dvěma oscilátory pro každý zvuk, přičemž jsou v něm přítomny i všechny klasické a legendární typy vlnové modulace: Saw, Square, Sine, Triangle, Pulse a PWM. Díky novým a velmi inovativním vlastnostem, pokročilému vrstvení zvuků, možnostem jejich synchronizace a novým typům filtrů a efektů, je Nord Lead 4 splněním snu velké spousty muzikantů.

 

Oscilátory

2 oscilátorové sekce/ dvaceti hlasová polyfonie

FM, Hard & Soft Sync

 

Modulace

2 LFO sekce a Modulation Envelope

Flexibilní možnosti syncing a routing

 

Filtry

12, 24 a 48 dB low-pass filtr

High-pass a Band-pass filtry

Transistorové a diode ladder filtry simulující Mini a TB-303

 

Efekty

Crush, Drive, Comb filter, Talk, Compressor, Reverb/delay

 

Vlastnosti

4-part multi-timbral – nezávislé nastavení zvuku čtyř nástrojových sekcí

Master Clock Sync arpeggiátoru, LFO a Delay

Impulse Morph

Velocity a Mod Wheel Morph

USB MIDI

Sekce s oscilátory

 

Vyráběno ve dvou variantách:

Nord Lead 4 se 49 klávesami a Nord Lead 4R Table-top externí efektový modul

 

Wavetable syntéza

První sekce oscilátoru Nord Lead 4 nabízí širokou škálu vlnových modulátorů jako například velmi unikátní typ zvaný „Formant Wavetables“ s rezonantními vlastnostmi, které jsou nezávislé na pitchi. Různá nastavení modulátoru „Formant Wavetables“ dokáže vyprodukovat naprosto originální a nenapodobitelný zvuk s rozličnými akustickými vlastnostmi a kvalitami.

Druhý oscilátor obsahuje tzv. „Noise generátor“ s vlastnostmi filter cut-off a resonance.

 

Funkce True Unison

Funkce „True Voice Unison“ dokáže zkomponovat až čtyři zvuky navzájem přes sebe (včetně kompletní dráhy signálu Nord Lead 4) k zajištění silných a širokých basových i výškových frekvencí.

 

Funkce Hard & Soft Sync

Funkce „Hard Sync“ dokáže vytvářit nepravidelně formovanou zvukovou vlnu, která vytvoří charakteristicky hrubý a špinavý zvukový efekt bohatý na harmonii. Tato funkce byla poprvé uvedena slavným a dnes už legendárním syntezátorem Prophet 5. Funkce „Soft Sync“ je klidnější než předchozí jmenovaná, avšak to neznamená, že by nebyla zajímavě progresivní.

Syntezátor Nord Lead 4 také obsahuje frekvenční modulátor, který dokáže významně obohatit zvukové spektrum.

 

LFO a modulační sekce

Nord Lead 4 obsahuje dva velmi flexibilní LFO sekce na každém slotu. Široká škála LFO modulací nabízí všechno možné: od sinusoid, přes pulsující, po zubovitý průběh frekvencí. Díky těmto modulacím lze vytvořit například skvělé pulzující a kmitající basy.

Každý LFO efekt může být velice snadno synchronizován s Master clockem a může mu být přiřazena oddělovací doba. LFO efekty mohou být také natrigerovány manuálně s tlačítkem „Impuls morph“.

 

Funkce Modulation Envelope

Nord Lead 4 nabízí velmi efektivní Modulation Envelope sekci obsahující rozšířenou schopnost modulace. „Modulation Envelope“ je také možné natrigerovat manuálně tlačítkem „Impulse Morph“.

 

Filter sekce

Filter sekce syntezátoru Nord Lead 4 nabízí klasické 12, 24 a 48 dB Low-Pass, High-Pass a Band-Pass filtery s příslušným ADSR filterem and volitelným filter trackingem.

 

Ladder filter emulace

Nord Lead 4 obsahuje skvělý doplněk. Tím je emulace převzatá z legendárního syntezátoru TB-303. Společně s módem „unison“ dokáže namíchat spoustu možných zvuků, které vynikají hutnými basy.

 

Filter Drive

Funkce Filter Drive funguje zvlášť pro každý hlas a dokáže zkreslit zvukovou vlnu, ještě než projde efektovým modulem. Podobně jako Ladder filter tak dokáže vykouzlit spoustu zajímavých a originálních zvukových variant.

 

Efektová sekce

Každý ze čtyř slotů syntezátoru Nord Lead 4's má svou vlastní efektovou sekci, ve které se nachází: FX a Delay/Reverb

 

Drive

Funkce zkreslení je inspirována zvukem tradičních elektronek. Nabízí tak pestrý a chlupatý zvuk nebo velmi nabroušený sound, který je zkreslený tím více, čím více do něj jde signálu.

 

Crush

Crush efekt dokáže redukovat vzorkovací frekvenci zvuku. Basy tak díky tomuto efektu mohou znít jemně, nebo mohou naopak vynikat drtivým zvukem.

 

Talk

Talk efekt vytváří iluzi efektu talk-box. K dispozici má dvě různé varianty hlasových simulací.

 

Comb filter

Comb filter dokáže vytvořit pravidelně se měnící efekt typu Chorus nebo ovladatelný pomocí funkce LFO.

 

Compressor

Efekt Compressor nabízí nastavení Threshold a postará se o modulaci side-chain efektů.

 

Všechny efekty Crush, Talk, Comb filter, Compressor a Drive mohou být nastavovány pomocí ovládačů Morph, LFO nebo Modulation Envelope.

 

Reverb / Delay

Efekt Delay má tři různé úrovně a nastavení odezvy a může být synchronizován s Master Clockem. Součástí efektu je také možnost analogově znějící ozvěny, kdy se Delay chová jako za časů klasických nástrojů a tempo odezvy se mění za běhu. K dispozici jsou hned tři skvěle znějící efekty Reverb.

 

Layering

Nord Lead 4 nabízí rytmické i zvukové vrstvení až čtyř stejně výkonných syntezátorů najednou. Výsledek je pak skutečně dech beroucí.

 

Pitch Stick

Unikátní funkce Pitch Stick může být uplatněna k ohýbání tónů nebo jako vibrato. Rozsah ohýbání je od nuly po 48 tónů nahoru/dolů.

 

Unikátní funkce

 

Impulse Morph

Tlačítka Impuls dokáží vytvořit okamžitou extrémní změnu zvuku. Tato funkce je vynikající pro vytvoření spontánního nebo rytmicky synchronizovaného zvukového chaosu. Impulse Morph tak jednoduchým způsobem nabízí univerzální funkci, jak zajistit neomezené množství zvukových úprav.

Nastavení funkce Impulse Morph je naprosto snadné. Při držení tlačítka funkce se přenastaví potenciometry do nových hodnot. Pro dobrý přehled je pak díky led diodám snadné vidět, které potenciometry byly přenastaveny.

 

Mod Wheel a Velocity Morph

Morph je klasická funkce využívaná syntezátory Nord, která je schopna ovládat jakékoliv potenciometry pomocí modulačního kolečka nebo ovládacího pedálu. Nabízí tak neomezené množství možností variací zvuku.

 

Chord Memory

Velmi užitečnou funkcí je Chord Memory. Pomocí této funkce je možné uložit kombinaci tónů a následně hrát akord pouze jedním prstem.

 

Arpeggiator

Syntezátor Nord Lead 4 zahrnuje klasický arpeggiator s módy up/down/náhodně a čtyřoktávovým rozsahem. Arpeggiator lze synchronizovat s LFO a funkcí Delay přičemž výsledek odpovídá Master Clocku. Díky čtyřem slotům je navíc možné spustit 4 funkce Arpeggiator najednou.

 

Patterns

Funkce Pattern aplikuje rytmické figury na Arpeggiator nebo LFO. K výběru je obrovská škála rytmických vzorů.

 

Master Clock

Funkce Master Clock řídí celkové tempo. LFO, Arpeggiator i Dellay s touto funkcí mohou být synchronizovány. Tempo může být snadno nastaveno pomocí Tap-tempo tlačítka, takže lze pouhým klepáním na toto tlačítko nastavit bpm podle bubeníka. Master Clock může být taktéž podřízeno externímu MIDI metronomu.

 

SPECIFIKACE:

 • 49 kláves
 • tlačíka ke změně oktáv (+/- 2 oktávy)
 • 3 Impulse Morph tlačítka, 7 kombinací
 • modulační kolečko
 • Pitch Stick
 • programovatelné ohnutí zvuku pomocí pitche až na +/- 4 oktávy
 • 1 vstup pro sustain pedál
 • 1 vstup pro expression pedál

 

UŽIVATELSKÉ ROZHRANÍ:

 • 3 LED display se třemi znaky, 29 potenciometrů a 20 tlačítek pro nastavení

 

OSCILÁTORY:

 • oscilátor 1 vytvářející vlny typu: sinusoida, triangle, sawtooth, fixní a regulovatelný puls zvukových vln a 128 typů wavetable
 • OSC 2 vytvářející vlny typu: triangle, sawtooth nebo fixní a regulovatelný puls zvukových vln

 

FILTRY:

 • multi-mode filtr s 12 dB, 24 dB a 48 dB low pass, band pass, high pass, Ladder M a Ladder 303
 • Cut off, Resonance, envelope amount
 • ADSR envelope
 • filter keyboard tracking
 • nastavitelné Filtr Distortion

 

AMPLIFIER SEKCE:

 • ADSR envelope, velocity control zap/vyp, gain control

 

MODULATION SECTION:

 • LFO 1 vytváří křivky typu square, triangle nebo jeden ze čtyř různých saw vln. LFO 1 může být přiřazen k: Filter Frequency, Osc Mod, Osc Mix, Osc 2 Pitch, Amplituda and FX sekce.
 • LFO 1 může být synchronizován k Master Clocku. LFO 1 sekce ovládá intenzitu, rozsah a směr arpeggiátoru. Arpeggiátor má rozsah 1 – 4 oktávy. Módy: up, down, up/down, náhodný, poly. Arpeggiátor může být synchronizován s Master Clockem.
 • LFO 2 vytváří křivky typu square a pravidelný/otočený sawtooth, LF zvuk a náhodný vlna ve tvaru schodiště. LFO 2 může být přiřazen k: Filter Frequency, Osc Mod, Osc 1 a/nebo Osc 2 Pitch, Pan a Pulse. Míra modulace může být nastavena jako kladná nebo záporná/invertovaná. LFO 2 může být synchronizován k Master Clocku.
 • Modulation Envelope: míra modulace může být nastavena jako kladná nebo negativní/invertovaná. Modulation Envelope může být manuálně trigerována pomocí Impulse Morph tlačítek.
 • cyklické vlny z LFO mohou být nahrazeny vzory. Syntezátory disponují 128 vzory uskupenými do 6 různých druhů.

 

AMPLIFIER SEKCE:

 • ADSR envelope, velocity control zap/vyp, gain control

 

PERFORMANCE SEKCE:

 • hlasové módy: Poly, Legato s portamentem, Mono, True Unison 1, 2 & 3.
 • čtyři programové sloty umožňující vrstvení

 

EFEKTY:

 • FX sekce s ovládáním Drive/Modulace. Crush, Drive, 2 různé Talk efekty, Compressor a Comb Filter
 • volitelný Delay nebo Reverb. Delay odezvy až po 1400ms mohou být synchronizovány s Master Clockem. Reverb disponuje třemi algoritmy: Room, Stage a Hall

 

PAMĚŤ:

 • single zvuky: 4 x 99 lokací
 • multi zvuky: 99 lokací

 

AUDIO OUT:

 • 4 výstupy
 • sluchátkový výstup

 

KONEKTIVITA:

 • 4 Line Level Audio výstupy - 1", 6,35 mm jacky
 • stereo sluchátkový výstup - 1", 6,35 mm stereo jack
 • sustain pedál - 1", 6,35 mm jack
 • control pedál - 1", 6,35 mm TRS stereo jack
 • USB konektor s možností MIDI
 • MIDI In/Out - 5 pin DIN konektory

 

PŘÍSLUŠENSTVÍ:

 • manuál
 • napájení
 • Nord CD ROM s aplikací Nord Sound Manager
Clavia se opět vrací ke svým syntezátorovým kořenům a navazuje na svůj legendární syntezátor Nord Lead 2X.

Nord Lead 4 je subtraktivní syntezátor se dvěma oscilátory pro každý zvuk, přičemž jsou v něm přítomny i všechny klasické a legendární typy vlnové modulace: Saw, Square, Sine, Triangle, Pulse a PWM.
Díky novým a velmi inovativním vlastnostem, pokročilému vrstvení zvuků, možnostem jejich synchronizace a novým typům filtrů a efektů, je Nord Lead 4 splněním snu velké spousty muzikantů.

Oscilátory
2 oscilátorové sekce/ dvaceti hlasová polyfonie
FM, Hard & Soft Sync

Modulace
2 LFO sekce a Modulation Envelope
Flexibilní možnosti syncing a routing

Filtry
12, 24 a 48 dB low-pass filtr
High-pass a Band-pass filtry
Transistorové a diode ladder filtry simulující Mini a TB-303

Efekty
Crush, Drive, Comb filter, Talk, Compressor, Reverb/delay

Odkaz na stránky výrobce NORD

Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce NORD

Něco o výrobci:
Název švédské firmy Nord (dříve Clavia) sice jako by odkazoval na sever, hlavně však na příjmení svého zakladatele a hlavního designéra všech vyráběných nástrojů, Hanse Nordelia. Nord má méně než třicet zaměstnanců a každý z produktů už byl ve Frankfurtu zvolen nástrojem roku (cena M.I.P.A.) – to je bezesporu světový unikát. Švédská firma Clavia se od svého založení v roce 1983 věnuje výrobě hudebních nástrojů.

Prvním výrobkem byl digitální bicí pad s dynamikou,založený na 8bitových vzorcích. Od té doby
vznikla pod různými hlavičkami celá řádka kvalitních nástrojů. V roce 1995 vznikl prakticky první
hardwarový nástroj pracující na matematickém modelingu analogových nástrojů. Jeho jméno bylo
Nord Lead. Začala se psát kapitola klávesových nástrojů firmy Clavia. Po sérii Lead přicházely další řady jako Modular, Electro, Stage a Combo Organ.Většina z nich je vyráběna dodnes a také vznikají jejich nové generace, které jsou číselně označované.


Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-Poruba

Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

 • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
 • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
 • osobní odběr Zasilkovna.cz dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč

Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:

 • Balík na adresu PPL dopravné je 200 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
 • osobní odběr Zasielkovna.sk dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

Zboží můžete zaplatit :