Infolinka ZDARMA: 800 888 448

Pracovní dny: 8:00 - 18:00

Zbývá 3 000 Kč do dopravy ZDARMA
0 Košík
   

DEXON BC 1000WI

profesionální reprosoustava aktivní s WiFi

Odešleme v úterý
Počet ks:
30 dní na vrácení zboží
Záruka: 2 roky
Kalkulačka splátek
Pojištění nástroje
Více informací: 800 888 448

Moderní reprosoustavy řady BC jsou vyráběny v rozsahu od 8“ do 15“ velikosti basového reproduktoru, existují v aktivní (BC 800A, BC 1000A, BC 1200A, BC 1500A) nebo v pasivní verzi ( BC 800, BC 1000, BC 1200, BC 1500) a jsou doplněny subwoofery (BCW 1500, BCW 1200A, BCW 1500A) a subwoofery s výstupy na pasivní satelity (BCW 1501A, BCW 1201A). Nově nabízíme některé aktivní modely s WiFi připojením.

 

Výbava reprosoustavy
Jejich hlavní předností je opravdu velmi robustní plastová ozvuč-nice černé barvy doplněná výztuhami, jež je osazena kvalitními reproduktory s vysokou citlivostí (ty jsou navíc vlhkuodolné) v kombinaci s 1“ nebo 2“ elektrodynamickým driverem s vestavěným zvukovodem. Na spodní, popř. horní straně reprosoustavy se nachází protikus pro stojan s kovovým středem, pohodlné madlo je součástí ozvučnice, stejně jako nožky na horní i spodní straně, to proto, aby se reprosoustavy daly stohovat na sebe. Basový reproduktor je chráněn kovovou mřížkou a výškový driver má demontovatelný zvukovod – podle potřeby ozvučování si jej můžete otočit, čímž otočíte i směrovou charakteristiku. Bassreflexové nátrubky jsou z přední strany výrazně zaobleny. Celá ozvučnice je rozebíratelná.

 

Výbava zesilovače
Na zadní straně pasivní verze je terminál s dvěma konektory Speacon a typovým štítkem. U aktivní verze zde nalezneme blok aktivního zesilovače, který je dvoukanálový a budí basový i výškový reproduktor zvlášť a používá tak aktivního dělení pásem. Tato vlastnost je tak skvěle využita k velmi výbornému sladění reprosoustavy, což dokazuje i velmi dobrý zvuk. Zesilovač, kterým jsou aktivní verze buzeny, disponuje dále nastavením celkové hlasitosti, jakož i nastavení dílčích hlasitostí pro výškový a pro basový reproduktor, to nám připomíná vlastně frekvenční korektor. Vstup, který je možné provést jedním z konektorů XLR je přepínatelný mezi linkovou a mikrofonní úrovní. Součástí zesilovače je i vestavěný limiter, jeho funkce je opět na zadním panelu indikována, stejně jako zapnutí reprosoustavy.

 

WiFi připojení
Reprosoustavy jsou osazeny streamovacím modulem JWS 10. Jsou následně připojeny bezdrátově do WiFi, a nabízí, díky své otevřenosti, všechny výhody streamování přes DLNA a AirPlay, jelikož jsou tzv. UPnP zařízením v síti. Reprosoustavy BC xxxxWI, např. ve spojení s aplikací Muzo Player, dovolují streamovat internetová rádia, podcasty, obsah z lokální (např. domácí) sítě a z internetových úložišť. Architektura streamování je taková že reprosoustava přehrává (streamuje) rovnou ze zdroje hudby, tudíž streamovací aplikace slouží pouze k administraci, hudební data přes ni neprotékají a je tedy možné aplikaci vypínat. Následně reprosoustavy již přehrává zcela autonomně. Je možné přihlásit několik reprosoustav do WiFi najednou a následně mít jednu společnou administrací a samozřejmě zvuk synchronizovaný.

 

Instalace
Reprosoustavy od modelu BC 1000(A) výše jsou vybaveny hnízdem pro stojan a tak reprosoustavu můžete u mobilních aplikací umístit na trojnožku nebo na tyč vsazenou do subwooferu. Malý model BC 800 lze také umístit na trojnožku (35 cm) a to pomocí speciální příruby na stojan. Pro pevné instalace najdete v našem sortimentu, mimo jiné, velmi oblíbený robustní kloubový držák #7, který umožňuje reprosoustavu naklánět a natáčet, jako by byla umístěna na trojnožce.

 

Praxe, zvuk
Z dlouhodobé praxe, kdy reprosoustavy prodáváme, můžeme konstatovat, že naši zákazníci, což jsou muzikanti, majitelé konferenčních sálů, zvukaři a další, především oceňují velmi kvalitní a robustní zpracování celé reprosoustavy, které v dané cenové kategorii nemají konkurenci. Doporučujeme na našem webu shlédnout několik nezávislých recenzí, které popisují zvuk jako velmi hutný, příjemný a hlavně prakticky použitelný.

 

Technické parametry samotné reprosoustavy

nastavitelná směrovka zvukovodu jeho otočením
driver s Ti kalotou a FET ochranou
basový reproduktor s litým košem
robustní ochranný grill
stohovací nožky
2× XLR vstupy anebo 2× Speacon vstupy u pasivních verzí
robustní vyztužená ozvučnice
basový reproduktor 1 × 10“
výškový reproduktor driver 25 mm
výkon rms./max. 120 / 200 W
výšk. směrovost 90° × 60°
max. akust. tlak 116 dB / 1m
frekvenční rozsah / –10 dB 50 – 20 000 Hz
frekvenční rozsah / –3 dB 55 – 18 000 Hz
rozsah regulace hlasitosti 2 × ± 10 dB
harmonické zkreslení 0,02 %/line 0,04%/mic
vst. impedance 20 kΩ/line, 10kΩ/mic
rozměry 321 × 464 × 321 mm
hmotnost 10,7 kg

Technické parametry vestavěného modulu streamování JWS 10

streamování internetových rádií, podcastů a hudby z internetových úložišť
streamování hudebního obsahu z místní sítě LAN pomocí DLNA, AirPlay
streamování lokální hudby ze smartphone nebo tabletu, kde se nachází streamovací aplikace
streamování hudby s připojené flash paměti na slot USB-A, po úpravě – vytažení modulu mimo reprosoustavu
systémově nezávislé streamování. Nezáleží na systému (iOS, Android, Blackberry, Windows…), nad kterým běží streamovací aplikace, protože se využívá univerzálních protokolů komunikace
otevřený systém, audio je možné přehrávat pomocí různých aplikací, např. Muzo, Air Wire, All Connect a dalších, nebo rovnou prostřednictvím aplikací internetových služeb jako jsou např. Spotify nebo iTunes. Streamovat je možné obvykle i přímo z „továrních“ přehrávačů smartphonů a tabletů. Všeobecnou podmínkou je, aby aplikace měly možnost vybírat UPnP zařízení v síti a streamovat přes DLNA nebo AirPlay.
podpora protokolu AirPlay
podpora protokolu DLNA
podpora protokolu Qplay
podpora protokolů TCP/IP, UDP, HTTP, UPnP
streamovací modul je univerzálním zařízením UPnP v síti
podpora hudebních formátů Mp3, WMA, WAV, ALAC. Formáty internetových rádií a podcastů dle streamovacích služeb.
obsluha streamování vždy probíhá ve streamovací aplikaci. Modul jako takový, je bezobslužný.
nastavení hlasitosti audio výstupu modulu se děje jen ve streamovací aplikaci, popř. dále na příslušném potenciometru hlasitosti reprosoustavy, ve které je modul vestavěn.
ethernet připojení do LAN přes konektor RJ 45, max. přen. rychlost 10 / 100 Mb/s, po úpravě – vytažení modulu mimo reprosoustavu
wifi konektivita 802.11 b/g/n, max. přen. rychlost 150 Mb/s
modul může fungovat jako wifi zařízení typu AP (access point = vytváří svou wifi), STA (modul při-hlášen do jiné wifi), AP Client (modul vytváří svou wifi a současně je přihlášen do jiné wifi)
modul streamuje hudební obsah napřímo. Kontaktuje přímo zdroj hudby (i na internetu) na základě povelu ze streamovací aplikace. Streamování se děje přímo ze zdroje hudby do modulu a samotná aplikace již pak není potřeba (může být vypnuta).
do LAN nebo Wifi může být přihlášeno několik těchto modulů (reprosoustav, rozhlasových ústředen a zesilovačů s modulem) najednou a získat tak ucelený ozvučovací multiroom systém. Ve streamovací aplikaci vidíme všechna zařízení pohromadě. Volíme, co a kam streamovat. Jednotlivá zařízení jsou prioritně časově synchronizována, tudíž není slyšitelný rozdíl ve zpoždění audio signálů.
v případě multiroom použití je možné fungovat v režimu SOLO (různá hudba do různých zařízení) nebo MULTI (vybraná zařízení jsou vzájemně synchronizována na obsah)
webové rozhraní pro systémovou administraci modulu a jeho nastavení
intuitivní systémové ovládání modulu v angličtině
možnost on-line upgradu firmware
modul nemá žádnou záložní baterii. V případě vypnutí reprosoustavy, ve které je vestavěn, dochází k rozpadu hudebního streamu a po obnově napájení není přehrávání nijak automaticky obnoveno. Toto je hlavní odlišnost od tzv. IP audio systémů (AoIP), založených na serveru, např. technologie Netspeaker. Časový plánovač není také obsažen.
vestavěný stereo předzesilovač s výstupní úrovní 1,5 V rms (0 dBu), možno připojit sluchátka
audio výstup Line Out konektorem Jack 3,5 stereo
audio vstup Line In konektorem Jack 3,5 stereo. Audio je pouze přimícháno do audio výstupu.
LED indikace napájení, stavu / přihlášení do WIFI, streamování (přehrávání)
tlačítko WPS pro rychlé nastavení přístupu do WiFi po úpravě – vytažení modulu mimo reprosoustavu
frekvenční rozsah 20 – 20 000 Hz / – 0,5 dB
zkreslení THD < – 83 dB
odstup S/N > 96 dB
odstup R/L > 85 dB / 1 kHz
slot microUSB-B pro napájení DC 5 V, max. proud 300 mA, napájecí adaptér není součástí balení
pracovní teplota –25 – 85 °C
rozměry modulu 75×17×75 mm
hmotnost 55 g

Vlastnosti streamovací aplikace Muzo Player

aplikace je zdarma
graficky orientované ovládaní snadné na obsluhu, v angličtině
detekce obsahu flash paměti připojené do USB slotu modulu. Umožňuje jeho přehrávání a administraci (např. tvorbu playlistů).hu¬deb­ního obsahu na Flash paměti
internetové rádio a hudba prostřednictvím vest. aplikace Pandora
internetové rádio a hudba prostřednictvím vest. aplikace Tune-In
internetové rádio prostřednictvím vest. aplikace iHeart Radio
internetové rádio a hudba prostřednictvím vest. aplikace Spotify
prohledávání a streamování lokální hudby v LAN pomocí DLNA
bohaté nastavení přehrávače, s plnou podporou DLNA – volba opakování, třídění podle autorů, složek, žánrů, alb, automatické stáhnutí bookletu alba, textu, převíjení, zobrazení názvu audio souboru a stavu přehrávání
funkce Favourites – Oblíbené
bohaté možnosti tvorby playlistů
vyhledávání ve službách i v lokálním, USB i síťovém obsahu
8 předvoleb pro playlisty a internetová rádia
grafická podpora přehrávání – zobrazení bookletů alb
nastavení hlasitosti
plánování zastavení přehrávání
nastavení samotných zařízení – WiFi modulů
nastavení kvality vysílání (datového toku) i módu (L, R, ST)
nastavení připojení zařízení – modulů k wifi síti
Výhody oproti konkurenci

kupujete od skutečného profesionálního výrobce, který se reprosoustavám věnuje více jak 20 let
kvalitní provedení pasivní i aktivní verze, žádné čínské poloprofil
WiFi aktivní reprosoustavy ještě konkurence vůbec nenabízí
kompaktní provedení, snadné na převoz a manipulaci
rychlé zapojení i pro laika, nepotřebujete zvukaře
ozvučnice s tuhou, robustní konstrukcí, žádná tenká DTD, nic nedrnčí
kvalitní zatlumení ozvučnice, ne prázdná dunící skříň
tvar umožňující použít reprosoustavu i jako odposlech
kvalitní tlakový výškový reproduktor, popř. driver a zvukovod
poctivě provedený basový reproduktor, který zahraje skutečné basy, nic nemaskuje
skutečně odměřený příkon dle standardu RMS IEC 268–5, žádná přemrštěná hodnota
dobrá citlivost, navíc udávaná po zahřátí reprosoustavy, ne za studena
kvalitně provedené připojovací rozhraní, ne jenom šroubovací svorky
sofistikovaná ochrana výškového reproduktoru
u aktivní verze řada obvodových vychytávek (limiter, subsonic…), ne jenom zesilovací modul
u aktivní verze kvalitně provedené chlazení
reprosoustavám je velice dobře rozumět a jejich přednes je čitelný při tiché i hlasité reprodukci
velmi dobré chování limiteru při přebuzení, není slyšet zkreslení
univerzální směrovost, driver se dá natočit a tak reprosoustava může hodně směrovat anebo ozvučovat do šířky. S tím souvisí i malé vazbení mikrofonu.

Odkaz na stránky výrobce DEXON

Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce DEXON

Něco o výrobci:
Firma DEXON vznikla v roce 1989 jakožto subjekt zabývající se především výrobou profesionálních a HiFi reproduktorů a reprosoustav. Postupným vývojem se rozšířila o další dílenské provozy (nyní již 3 střediska) k nimž brzy přibyly firemní prodejny v Ostravě, Praze a Karviné, což znamenalo i nárůst počtu zaměstnanců. V roce 1999 zřídila pobočky v Polsku a na Slovensku a počátkem roku 2002 se transformovala na společnost DEXON CZECH s.r.o., přestěhovala se do nově vystavěných prostor v karvinské průmyslové zóně a vybudovala nový systém interních procesů. Během několika dalších let zrekonstruovala další budovy a vybudovala vlastní průmyslovou zónu, za účelem rozšíření svých aktivit.


Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-Poruba

Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
  • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
  • osobní odběr Zasilkovna.cz dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč

Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 200 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
  • osobní odběr Zasielkovna.sk dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

Zboží můžete zaplatit :