Infolinka ZDARMA: 800 888 448

Pracovní dny: 8:00 - 18:00

Zbývá 3 000 Kč do dopravy ZDARMA
0 Košík
   

  • Sleva 10%
  • Výprodej

DR TITE LT7 9

struny na 7 strunnou elektrickou kytaru

251 Kč Cena s dph
Původní cena: 279 Kč
Ušetříte 28 Kč / 10%

Našli jste lepší cenu?

Vyzkoušet si nástroj

Odešleme v úterý
Počet ks:
30 dní na vrácení zboží
Záruka: 2 roky
Více informací: 800 888 448

Lite-n Tite TITE FIT 009"/052", struny v sadě: 009", 011", 016", 024", 032", 042", 052"

Odkaz na stránky výrobce DR

Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce DR

Něco o výrobci:
Něco starého, ale rozhodně něco nového, několikanásobná životnost a stále hrající bez ztráty alikvótních tónů. Takto jednoduše by se daly charakterizovat struny DRstrings! Jako záruka kvality může sloužit i výčet světových hudebních kapacit, které tuto značku strun používají. Napříč hudebními žánry můžeme jmenovat např. Erica Claptona, Adama Claytona (U2), Rolling Stones, Sepulturu, The Offspring, Anthrax, Dimebaga Darella z Pantery, Smashing Pumpkins, Roxette a desítky dalších. Z českých hráčů je používá např. Štěpán Albrecht (I. Hlas, Krausberry).
Koncept DR ručně vyrobených strun vznikl v roce 1967, během rozhovoru mezi zakladatelem Guild Guitars Alfredem Drongem a jeho synem Markem (odtud první písmeno „D“ v názvu). Nějaké navíjecí stroje byly zrovna na prodej a oba Alfred s Markem chtěli koupit stroje a instalovat je v továrně Guild. Kde ale umístit spoustu navíjecích mašin v tak přecpané továrně? Nápad neuspěl, ale Mark pokračoval ve svém snu vyrábět struny.
Přeneseme se do roku 1987, kdy Mark s novým společníkem Benzion Rapoportem (druhé písmeno „R“ v názvu) založili firmu a byli přesvědčeni, že vyvinou nové struny se skvělým zvukem, „staromódním“ tónem a zvýšenou životností. Společnost úspěšně zvládla starou technologii výroby strun z nerezové oceli, s kulatým vinutím a kulatým jádrem elektrických basových strun.
Mark se dále zabýval vedením firmy, kontrolou kvality výroby a Rapoport co by dlouholetý aktivní hráč zajišťoval kontakty s významnými muzikanty na testování jejich strun.
Tajemství DRstrings je prvořadě v pevném drátu jádra. Výsledkem použití větší hmotnosti drátu jádra, je zvýšené napětí jádra než u ostatních strun, když jsou správně naladěny. Struny mají stabilní ladění a firma DRstrings u toho zůstala. U běžných strun, kdykoli se natáhne a naladí nová struna, se opředení odtrhne od jádra. DRstrings jsou však naladěny rychleji a bez tohoto jevu. Vše tedy začíná už u drátu jádra. Protože se v hojné míře k přenosu zvuku používají elektromagnetické snímače, na jádro strun byla použita železo - uhlíková slitina. Na ovinutí je použita 8% poniklovaná ocel, pudrový nikl a 92,8% fosfor - oceli. Tato slitina umožňuje zlepšení zvuku a přednesu struny. Preciznost a výsada značky Hand Made je ve výrobě jádra, které je ručně kontrolováno po stránce napětí, nebo rychlostí navíjecího stroje. DRstrings jsou také vyrobeny z většího množství kovů, než běžné struny.
Za všechny jeden příklad finesy DRstrings:
Při výrobě ovinutých strun, např. 0.42 je struna důmyslně ovinuta na tloušťku 0.43 a dalším technologickým procesem, který firma nazývá „Compression-Winding“, se stlačí struna na 0.42 tloušťky.


Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-Poruba

Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
  • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
  • osobní odběr Zasilkovna.cz dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč

Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 200 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
  • osobní odběr Zasielkovna.sk dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

Zboží můžete zaplatit :