Infolinka ZDARMA: 800 888 448

Pracovní dny: 8:00 - 18:00

Zbývá 3 000 Kč do dopravy ZDARMA
0 Košík
   

HAGSTROM Swede Bass Vintage Sunburst

baskytara

Počet ks:
30 dní na vrácení zboží
Záruka: 2 roky
Kalkulačka splátek
Pojištění nástroje
Více informací: 800 888 448

Tělo a Top: Mahogany. Snímače: 2 x Hagstrom Custom 58'B

 

Jako poctu Hagstrom klasice Swede uvádíme také Swede Bass, jako návrat po více než 40 letech od prvního uvedení na trh.

Poprvé se objevila v roce 1971 a nyní se vrací s burácejícím tónem a bude vyhovovat především hráčům, kteří hledají nástroje s kratší menzurou 781 mm. Je to nesmírně pohodlný nástroj na hru, který poskytuje hladké středy a drtivé spodky. Sustain téhle baskytary trvá celou věčnost díky konstrukci lepeného krku a použití mahagonového dřeva na tělo i krk.

Vzali jsme tentýž originální koncept, jako jsme použili u její šestistrunné sestry a zabudovali takové novinky jako 3-cestný přepínač tónu. Tři přednastavené možnosti tónu nabídnou basistům změnu tónu od zemitého po smrtící spodek pouhým otočením knobu. Potřebujete více středů, méně výšek a dost podzvukových basů, abyste otřásli sedadly na stadionu? Jednoduše přepnete 3 polohový přepínač tónu do nejnižší polohy.

Půjčili jsme si stejnou kombinaci snímačů od renomovaného nástroje Viking Bass a jsme si jisti, že tyto snímače uspokojí hráči, kteří hledají klasický i moderní zvuk a obojí si jednoduší nastaví na svém nástroji. Využili jsme i stejnou konstrukci struníku, jako mají kytary Swede. Energie strun tak jde přímo do těla baskytary a dodává trojrozměrný tón, kde zůstává dozvuk dlouho a věrně.

Design Swede Bass s jedním výřezem se bude hodit basistům, kteří hledají špičkový zvuk, zároveň se jim bude líbit klasický vzhled nástroje a vynikající hratelnost. To vše jim pomůže na cestě k tomu, aby se stali vyhledávanými hráči.

 

Specifikace:

 

 • Body: Mahogany Body - Mahogany Top
 • Neck: Mahogany, Set-neck
 • Fingerboard: Resinator™ with Hagstrom Pearloid Block Position Marks
 • Trussrod: H-Expander
 • Tuning Keys: Hagstrom 22:1 Die Cast
 • Scale Length: 30,75“ - 781 mm
 • Pickups: 2 x Viking Vintage Humbuckers
 • Pickup Selector: 3-Way Toggle 3-Way Toggle Switch
 • Bridge: Long Travel Tune-O-Matic w/ stop tail piece
 • Controls: 2 x Volume 2 x Tone w/ Push/Pull for independent Coil Splits 3-Way Sound Filter Toggle switch (center bypass)
 • D'Addario XL170BT (.45-1.07)
 • B-61 (Optional)
 • B-40 (Optional)

 

Odkaz na stránky výrobce HAGSTROM

Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce HAGSTROM

Něco o výrobci:
Historie firmy Hagström začíná ve Švédsku v roce 1958

Jejich první kytary byly pokryty perlově jiskřivým celuloidem, promyšleně používali materiál, který se předtím osvědčil na jejich akordeonech. V průběhu dalších let se řady kytar Hagström rozrostly o další nástroje, třeba duté kytary Viking nebo Jimmy, baskytary včetně legendárního osmistrunného typu, a o vlajkové lodi firmy Hagström – Swede a Super Swede. Na počátku sedmdesátých let Hagström také přišel s řadou akustických a klasických kytar.

Když Hagström v roce 1983 ukončil výrobu, jejich nástroje se okamžitě staly sběratelskými raritami a obliba a uznání těchto nádherných nástrojů činnými muzikanty se nikdy nezmenšila.
Nové série Hagström – Select, Vintage a Ultralux – se opírají o mnoho klasických Hagström charakteristických rysů. Všechny tyto nástroje jsou stavěny se stejně přísnou kontrolou kvality jako původní nástroje a jejich zvuková kvalita je srovnatelná s legendárními nástroji, které pomohly firmě Hagström stát se tím čím je.
Všechny modely jsou vyráběny z unikátních přírodních zdrojů a unikátním výrobním procesem. Vše na těchto kytarách je dodáváno od prvotřídních dodavatelů – od dřeva až po doplňky, a jsou kompletovány jen k jednomu účelu. Vyrobit dokonalou kytaru Hagström, kde je zvuk a kvalitní řemeslná výroba na prvním místě.

Veškerá designerská práce je schvalována Karl E. Hagströmem – dřevo pochází ze Severní Ameriky, hardware je vyráběn a dodáván od amerických a korejských výrobců, zatímco snímače jsou vyvinuty v Jižní Koreji podle přesných specifikací Karl E. Hagströma.

Výsledkem je široká paleta úžasných nástrojů, které vypadají a znějí téměř identicky jako originály. Nemůže být žádným překvapením, že se vyrábějí na stejných strojích nebo jejich dokonalých kopiích, na kterých se vyráběly původní nástroje Hagström. Jen díky tomuto přístupu je možno vyrábět původní, časem ozkoušené kobylky a také originální logo Hagström. I ladicí mechanika, i když o něco menší a tudíž lépe padnoucí do ruky, je zpět, stejně jako legendární jádro krku H-expander. Ale jsou tu i úplné novinky. Příkladem je dřevo používané na hmatník zvané ResinatorTM, jehož resonanční a a zvukové kvality jsou úplně někde jinde než palisandr nebo eben. Kvalita a odborné znalosti jsou hlavními důvody, proč jsou kytary Hagström tak výjimečnými nástroji, jejichž ceny jsou příjemným překvapením pro všechny muzikanty.


Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-Poruba

Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

 • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
 • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
 • osobní odběr Zasilkovna.cz dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč

Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:

 • Balík na adresu PPL dopravné je 200 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
 • osobní odběr Zasielkovna.sk dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

Zboží můžete zaplatit :