Infolinka ZDARMA: 800 888 448

Pracovní dny: 8:00 - 18:00

Zbývá 3 000 Kč do dopravy ZDARMA
0 Košík
   

MARSHALL Origin 5C

kytarové lampové kombo, výkon: 5 W

Odešleme do 7 dnů
Počet ks:
EAN: 5030463459645
30 dní na vrácení zboží
Záruka: 2 roky
Kalkulačka splátek
Pojištění nástroje
Více informací: 800 888 448

Marshall Origin5 je 5W kytarové kombo, jehož klasické celolampové obvody a moderní funkce doplněné 8“ reproduktorem Celestion Eight-15 nepochybně zní jako pravý Marshall. Navzdory jeho velikosti se vyznačuje bohatým harmonickým tónem a v rámci jednoho kanálu rozsahem od čistého po velmi zkreslený tón, což znamená, že Origin5 je vhodný pro umělce, kteří se nebojí vyjádřit svým zvukem a zároveň potřebují menší aparát.

Marshall Origin

Spojení tradiční celolampové topologie s moderními a zejména funkčními prvky přináší všem vyznavačům zvuku Marshall nové možnosti:

Tilt Control: tento potenciometr umožňuje prolínání zvuku typu Normal a High Treble. Obvod je postaven na multi-input technologii jedněch z nejklasičtějších Marshall aparátů 1959SLP a JTM-45. Nyní však nemusíte volit konkrétní fixní vstup, abyste dosáhli požadovaného zvuku

 • Extra Boost: Více zkreslení? Sami konstruktéři tvrdí, že aparáty řady Origin jsou přímo stvořené pro hru s kytarovými efekty, nicméně díky speciálnímu obvodu a externímu footswitch pedálu získáváte příjemný gain booster „zdarma“
 • Výkon: Už žádné externí výkonové brzdy! Powerstem je nová funkce umožňující snížení výkonu bez kompromisu a ztráty zvukové kvality

Vlastnosti:

 • kytarové kombo série Marshall Origin
 • celolampové obvody
 • lampy v předzesilovači: 2x ECC83
 • lampa v zesilovači: 1x EL84
 • výkon: 5 W
 • efektová smyčka a výstup  pro externí box s impedancí 16 Ohmů
 • počet kanálů: 1
 • reproduktor: 1x 8“ Celestion Eight-15 (15 Ohm, 15 W)
 • vstupy: 1x 1“ jack + footswitch
 • výstupy: 1x 1“ jack speaker out (16 Ohm)
 • ovládací prvky: volume, boost, tilt, bass, middle, treble, power scaling
 • rozměry: 466 x 369 x 191 mm
 • hmotnost: 9,4 kg

 

Origin 5C je celolampové kytarové kombo značky Marshall ze stejnojmenné série. Řada Origin cílí na vyznavače tradičního zvuku Marshall před nástupem high gain aparátů, tedy vřelého lampového tónu s širokou dynamickou odezvou, který se prosadí v klasickém rocku, blues, country, jazzu nebo funky. Kombo Origin 5C disponuje jedním kanálem o výkonu 5 W, který lze pomocí přepínače regulovat na 0,5 W. Technologie Powerstem zaručuje stejně kvalitní zvuk i při sníženém výkonu. Ovladač Gain je navíc opatřen funkcí Pull Boost, jejíž aktivace posune zvuk až ke klasickému hard rocku osmdesátých let.
 
Vlastnosti
Stylový kabinet je osazen jedním osmipalcovým reproduktorem Celestion Eight-15. O zvuk se stará dvojice elektronek ECC83 v preampu, koncový stupeň je osazen jednou elektronkou EL34. Ovládací panel je opatřen třípásmovými korekcemi, potenciometrem Tilt pro detailní úpravu vyšších frekvencí, knoby pro nastavení hlasitosti a presence a přepínačem omezení výkonu. . Cena aparátu zahrnuje footswitch se dvěma spínači ovládajícími efektovou smyčku a funkci Pull Boost. Rozměry komba jsou 466x369x191 mm při hmotnosti 9,4 kg.  

Odkaz na stránky výrobce MARSHALL

Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce MARSHALL

Něco o výrobci:
Marshall Amplification je britská společnost zabývající se vývojem a výrobou hudebních zesilovačů. Firma patří mezi nejvýznamnější výrobce hudebních aparatur. První zesilovač zde vznikl v roce 1962. Společnost byla založena bubeníkem Jimem Marshallem.

Jim Marshall neměl v plánu stavět aparatury, nýbrž prodávat a učit hru na bicí. První myšlenka zabývat se prodejem zesilovačů přišla teprve po tom, co byl dotazován Pete Townshendem ze skupiny The Who a dalšími, proč neprodává nebo nevyrábí také kytarové aparatury. Jim napřed dovážel aparatury Fender, Fendery byly velmi oblíbené, ale i velmi drahé, proto se později se pokusil se svými spolupracovníky postavit jejich příbližnou kopii. Po pár pokusech (asi na šestý pokus) se mu ovšem podařilo vyrobit aparaturu, která měla naprosto unikátní "křupavý" zvuk. Na trh se dostala pod označením JTM 45. Po velikém úspěchu začal Jim Marshall vytvářet další řady zesilovačů. Obrovsky úpěšným modelem se stal Marshall „Plexi“ 1959SLP, který v podstatě udával zvuk 60. a 70. let. Následovaly modely jako 1987X, Bluesbreaker, legendární a první zesilovač s Master Volume JCM 800 nebo Hi-Gain JCM 900. Právě JCM 800 a JCM 900 byly aparatury, které je možné dodnes slyšet v téměř každém odvětví tvrdší muziky jako je hard rock, heavy metal apod. Další model Marshall JCM 2000 je považován za kombinaci JCM 800 a JCM 900 a je nejdéle vyráběným modelem v historii Marshallovy firmy. Nejnovější řada se označují jako JVM. Marshall tvrdí, že JVM je nejuniverzálnější zesilovač v historii firmy.
S vývojem tranzistorových zesilovačů byl i Marshall nucen představit svoji řadu - Marshall MG. Tranzistorové zesilovače měli nižší výkon a byli vhodné k domácímu užití, hlavně ale byly cenově dostupnější. Právě Marshall MG řada byla a je často kritizována za vysokou cenu a neuspokojivý zvuk.[1]
Firma vytvořila i řadu hybridních zesilovačů - velmi úspěšná Valvestate a novější AVT.
Tzv. "Marshall tone" (Marshallový tón) je asi nejspecifičtější a nejrozpoznatelnější zvuk v rockové historii. Každá aparatura se sice trochu odlišuje ale v každé můžeme nalézt onen úderný křupavý crunch, tak typický pro Marshall.
Pro lampové zesilovače jsou typické elektronky EL34 a ve slabších modelech EL84, dodávající specifický "britský" charakter zvuku.

Marshall patří mezi nejrespektovanější a nejznámější výrobce aparatur vůbec. Firma stála u zrodu několika revolučních změn v oblasti kytarových zesilovačů, mezi které patří např. zavedení nového rockového zvuku; Marshall JCM 800 stál u zrodu Master Volume, díky kterému šlo dostat z aparátu velké rockové zkreslení při nižších a heavy metalové při vyšších hlasitostech; Marshall na žádost Peta Townshenda jako první vyrobil reprobox osazený 4 reproduktory. Někteří hudebníci dokonce tvrdí, že si kupují Marshall výrobky (hlavně reproboxy) pouze na efekt, který poté na pódiu ani nevyužívají.[2]
Řada slavných kytaristů má u Marshall signature modely - např. Randy Rhoads, Jimi Hendrix, Kerry King, Slash, Zakk Wylde aj

VLOŽIT NOVÝ DOTAZ

Petr Procházka, 24.7.2020 18:39:37  odpovědět

V popisu komba Marshall Origin 5c máte zmíněnou existující efektovou smyčku, ale nikde na fotkách nevidím dva konektory na její používání. Kde jsou ?

MUZIKANT.CZ, 27.7.2020 16:24:05  odpovědět

Tak znovu změna. Efektová smyčka je netradičně umístěna vzadu a zespodu otvoru.


Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-Poruba

Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

 • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
 • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
 • osobní odběr Zasilkovna.cz dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč

Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:

 • Balík na adresu PPL dopravné je 200 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
 • osobní odběr Zasielkovna.sk dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

Zboží můžete zaplatit :