Infolinka ZDARMA: 800 888 448

Pracovní dny: 8:00 - 18:00

Zbývá 3 000 Kč do dopravy ZDARMA
0 Košík
   

ROLAND FANTOM 8

syntezátor

Počet ks:
30 dní na vrácení zboží
Záruka: 3 roky
Kalkulačka splátek
Pojištění nástroje
Více informací: 800 888 448

Autorizovaný prodejce ROLAND


FANTOM je každým coulem tvořivý. Jeho bezproblémové a rychlé procesy nezahrnují žádné matoucí režimy, frustrující technická omezení či kompromisy na poli zvukové kvality. Kreativní proces FANTOMu odráží způsob, jakým dnešní hudebníci pracují – včetně flexibilních nástrojů pro tvorbu, okamžitě vyvolatelných tvůrčích konfigurací a hluboké integrace s počítači.
Když tvořivost jede na plné obrátky, nemělo by jí nic stát v cestě. S FANTOMem není nutné vzdát se zvukové kvality či vymýšlet, jak obejít zastaralá technologická omezení. A nemusíte ani myslet na to, které režimy mají které funkce. FANTOM je vždy v tvůrčím režimu a váš proces zůstává za všech okolností konzistentní.


Když chcete tvořit, FANTOM je připravený – a stačí jediný dotek. Vaše zvuky, Patterny a struktury pro vystoupení jsou uspořádané do kreativních sestav zvaných „Scény“. Scéna může být celá skladba, její sekce nebo i jen výchozí bod s vašimi oblíbenými zvuky, vše nastavené tak, jak chcete. Scény lze také seřadit a přepínat mezi nimi bez pauz či záseků.
Neměli byste muset přemýšlet, kolik efektů je k dispozici nebo zda se dá mezi zvuky hladce přepínat bez omezujících a složitých úprav. S FANTOMem se můžete soustředit na hraní a ne na přerozdělování výkonu pro zpracování zvuku. A s výkonem, jaký se pod touhle kapotou nachází, můžete používat všech 16 Partů se všemi dostupnými efekty zároveň, a to i s plným využitím funkce Patch Remain pro souvislé přechody. Jako byste měli k dispozici výkon dvou kompletních FANTOMů v jednom.

 

Flexibilní a rozšiřitelný zvukový procesor FANTOMu stojí na dekádách výzkumu a vývoje, díky čemuž může nabídnout hromadu inspirativních elektronických, akustických a hybridních zvuků. Kombinujte různé technologie syntézy a samplingu spolu s vestavěným analogovým filtrem pro nové a neobvyklé zvuky – a využijte nových zvukových rozšíření a možností, které teprve přijdou.

Díky více než čtyřem dekádám zvuků, které definovaly celé žánry, umí rozšiřitelný procesor FANTOMu dokonale vystihnout naše syntezátorové klasiky, ale pouští se i do neprobádaných vod. Jádrem FANTOMu jsou naše vlastní čipy Behavior Modeling Chip, které zajišťují hladké a precizní ovládání, spoustu polyfonie a plné využití funkce Patch Remain. FANTOM je navíc součástí rozšiřující se platformy, ke které budou přibývat nové zvuky a možnosti.

 

Uvnitř FANTOMu běží několik syntezátorových technologií zároveň, díky nimž dosáhnete autentických akustických i elektronických zvuků, ať už klasických či moderních. Můžete si i vytvořit samply svých vlastních zvuků a spouštět až 2 GB smyček a jednorázových samplů z matice padů. Pro vřelejší a zemitější zvuk je k dispozici analogový filtr a s interními zvuky FANTOMu můžete dokonce kombinovat i softwarové syntezátory.

Piano je často považované za krále hudebních nástrojů a pro mnohé skladatele napříč žánry je srdcem celého tvůrčího procesu. FANTOM používá naši technologii V-Piano, díky které piano nejen dobře zní, ale máte z něj i autentický pocit při hraní. Vytvořte si piano, které hraje a reaguje stejně jako jeho akustický protějšek a odpovídá vašemu vkusu.

Syntezátorový generátor FANTOMu je založený na zvukových zložkách - parciálech. Každý z nich začíná s nenápadným syntezátorovým zvukem, včetně oscilátoru, filtru, zesilovače, duálního LFO a efektů. V jediném zvuku můžete mít až čtyři parciály a jedna Scene může obsahovat až 16 zvuků pro komplexní vrstvy, předěly a sekvence.

LFOMG
Nízkofrekvenční oscilátory (LFO) přidávají statickým zvukům na dynamice. Více LFO znamená více možností modulace a nových kreativních možností. FANTOM má dva LFO pro každý parciál, čtyři parciály pro každý tón a jelikož lze poskládat 16 zvuků, celkem je k dispozici ohromujících 128 LFO pro každý zvuk. LFO FANTOMu se navíc pyšní 16 kroky automatizace synchronizované s rytmem a 35 křivkami na výběr pro každý krok. Tím vznikají dlouhé rozvíjející se pasáže, živé textury v modulárním stylu a zvuky s vysoce sofistikovanou dynamikou.

 

HRATELNOST
Co je kromě zvukové kvality důležitější než hratelnost? Způsob, jakým nástroj reaguje na vaše prsty a jak vám umožňuje se vyjádřit, je naprosto klíčový. FANTOM se zaměřuje na zážitek z hraní ve všech směrech, od podmanivé klavírní mechaniky až po celý arzenál nastavení výkonu.

FANTOMy mají naše nejlepší klaviatury, včetně uznávané PHA-50 na modelu o 88 klávesách a zbrusu nové polovyvážené mechaniky na modelech s 61 a 76 klávesami. Každá z nich působí robustně, precizně a úchvatně hratelně, přičemž výrazové možnosti si můžete rozšířit také pomocí funkce Aftertouch. Naše klaviatury se drží přesných standardů, přičemž každý model je vylepšením modelu předchozího.

FANTOM má spoustu různých ovládacích prvků, jejichž intuitivní a okamžité ovládání je dostatečně detailní pro plynulé přechody a jemné přizpůsobení. K dispozici máte celou syntezátorovou sekci s ovladači pro oscilátor, filtr a obálku, stejně tak celou řadu tlačítek a padů pro spouštění zvuků a sekvencování.

Na klávesách se emoce dají vyjádřit mnoha způsoby. Některým hráčům vyhovují páčky, jiným kolečka, dalším pedály nebo třeba aftertouch. S FANTOMem můžete využít kteréhokoli z nich – nebo rovnou všech naráz. Ke kterémukoli ze tří USB portů FANTOMu můžete dokonce připojit USB ovladače pro vylepšený projev.

 

SEKVENCER
FANTOM je kompletní platformou pro skládání hudby, která je skvělá pro rychlou tvorbu a přizpůsobivá aranžmá. K dispozici vám jsou RGB pady, klasický patternový sekvencer ve stylu TR-REC, nahrávání v reálném čase s „piano-rollL úpravou a mřížkou pro nahrávání a spouštění klipů. Použijte kterýkoli z nich nebo i všechny – dle libosti.

Rozdílné žánry si žádají různorodé způsoby tvorby a specializované nástroje. Na FANTOMu vytvoříte Patterny celou řadou způsobů, a to včetně polyfonního sekvencování v reálném čase či krocích nebo Patternovým sekvencerem TR-REC – skvělým pro rytmické pasáže – jaký najdete v našich legendárních bicích automatech.

Skvělým způsobem budování skladby je sestavení klipů, které obsahují hudební Patterny. Bicí, basy, pady a další Patterny můžete nahrát a tyto klipy potom spouštět jednotlivě nebo po skupinách. Můžete tak bleskurychle skládat hudbu nebo spouštět doprovodné stopy během živého představení.

Základem taneční hudby je krokový sekvencer, konkrétně 16kroková varianta TR-REC, kterou najdete v našich bicích automatech jako TR-808, TR-909 či moderní TR-8S. Vestavěný sekvencer TR-REC FANTOMu je plně modernizovaný s přidanými sub-kroky, „motion control“ ovládáním pro automatizaci pro každý krok a podporu pro akordy.

 

KONEKTIVITA
Ačkoliv je FANTOM výkonný sám o sobě, jeho výkon se mnohonásobně zvyšuje připojením vybavení, jakým jsou počítače či analogové syntezátory. FANTOM dokáže ovládat softwarové syntezátory přímo z dotykové obrazovky, ovládat modulární a analogové syntezátory ze svých duálních CV/Gate výstupů a představuje také kvalitní zvukové rozhraní o 16 stereo výstupech a 3 stereo vstupech.

Nejenže FANTOM s počítači funguje – lze ho s nimi plně integrovat. Představuje kvalitní 16x3 stereo audio rozhraní a z dotykové obrazovky můžete ovládat DAW i pluginy. Dokáže integrovat do svých scén softwarové syntezátory a odeslat pasáže vzniklé na FANTOMu přímo do vašeho DAW.

Integrací softwarového syntezátorového pluginu s FANTOMem si zvuk upravíte na míru. Přímo z dotykové obrazovky můžete ovládat Apple Logic Pro, GarageBand a MainStage a dokonce i upravovat parametry softwarových syntezátorů. Jejich zvuky můžete mísit a vrstvit s interními zvuky FANTOMu a poté je nasměrovat do sekce s analogovým filtrem.

Ačkoliv má FANTOM sám o sobě obrovský kreativní potenciál, možná byste k sestavě rádi přidali analogové syntezátory nebo třeba bicí automaty. FANTOM je vybaven dvěma sadami CV/Gate výstupů, takže můžete rytmy synchronizovat nebo je hrát na jeho klávesy či z jeho mnohých patternových sekvencerů.

 

DESIGN
Čisté a intuitivní rozhraní, prvotřídní materiály a naše dosud nejlepší klavírní mechanika. A výsledek? Nástroj, který jen čeká, až na něj zahrajete.

FANTOM je navržený tak, aby poháněl tvůrčí proces a skvěle hral. Umístění každého ovládacího prvku a jeho interakce s kreativním jádrem FANTOMu byly promyšleny s ohledem na moderní kreativní procesy.

FANTOM je vyrobený z odolného kovu a složený z vysoce kvalitních komponentů. Je v každém ohledu robustní a vybudovaný tak, aby ustál náročnost živých vystoupení a života na cestách.

Čím blíže FANTOM poznáváte, tím více oceníte promyšlené detaily, které vám jako hráči na klávesy usnadňují život. Ať už jde o lehce zaoblené značení zadních konektorů na horním panelu či o užitečné kontrolky a tlačítka podsvícená RGB, FANTOM nechává tvořivosti volný průběh a frustraci nedává šanci.

Odkaz na stránky výrobce ROLAND

Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce ROLAND

Něco o výrobci:
firma vznikla již v roce 1972 v Japonské Osace a prvními výrobky byly automatické bicí stanice TR-33/TR-55/TR-77. Kompletní historii najdete na http://www.roland.com/company/history/


Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-Poruba

Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
  • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
  • osobní odběr Zasilkovna.cz dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč

Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:

  • Balík na adresu PPL dopravné je 200 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
  • osobní odběr Zasielkovna.sk dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

Zboží můžete zaplatit :