Infolinka ZDARMA: 800 888 448

Pracovní dny: 8:00 - 18:00

Zbývá 3 000 Kč do dopravy ZDARMA
0 Košík
   

Yamaha DXR 12 MKII

aktivní reprobox 600+100W

Odešleme zítra
Počet ks:
EAN: 4957812504973
30 dní na vrácení zboží
Záruka: 2 roky
Kalkulačka splátek
Pojištění nástroje
Více informací: 800 888 448

Autorizovaný prodejce YAMAHA


reprobox, aktivní, 2 pásma, digitální zesilovač s výkonem 600 + 100W,

 

 • 12" reproduktor + 1.4" tlakový driver,
 • aktivní výhybka FIR-X,
 • dynamický procesor D-Contour,
 • frekvenční rozsah 52 Hz - 20 kHz (-10 dB),
 • max SPL 132 dB,
 • 3x M10 závěsné body,
 • rozměry 36 x 60 x 35 cm,
 • hmotnost 19.3 kg

 

Funkce

 

Spojení inteligence a zkušeností v přenosných reproboxech

 

Od chvíle, kdy jsme začali vyvíjet profesionální audio zařízení v 60. letech minulého století, se snažíme udržet na předních místech v technologiích. Na základě mnohaletých zkušeností jako skutečný průmyslový inovátor, nevyužíváme jen nejmodernějších technologie, ale vyvíjíme i nové vlastní. S jasným cílem vytvořit co možná nejvýkonnější a spolehlivé reproboxy s vysokou kvalitou zvuku se do takového vývoje pustil tým nejzkušenějších inženýrů z Yamahy, aby zkoumali a vylepšili každý detail konstrukce reproboxu. Tato vášeň pro inovace sloužila jako impulz k intenzivní spolupráci s NEXO, gigantem mezi výrobci reproduktorů. Výsledkem této spolupráce lídrů v oblasti přenosných reproboxů je produkce kvalitního ozvučení reproboxů našich sérií DSR, DXR a DXS. V důsledku úzké spolupráce s inženýry z NEXO a jejich špičkových zkušeností náš tým přijal nový přístup v některých zásadních aspektech konstrukce těchto reproboxů. Detailní analýzy převodníků, důkladné testování akustiky šasi a jednotlivých prvků a optimální nastavení limitéru, to vše přispělo k vyšším SPL hodnotám dodávaným s úžasnou srozumitelností a nepřekonatelnou úrovní spolehlivosti.

Propojením špičkových technologií v oblasti reproduktorů se podařilo vytvořit nejvýkonnější a nejspolehlivější aktivní reproboxy jaké kdy byly vůbec vyrobeny.

VÝKON PRO LIDI

 

Výkon se dědí. A tak stejně jako DSR série, tak i reproboxy DXR série nabízí vynikající kvalitu zvuku a prvotřídní hodnoty akustického tlaku – avšak ve velmi kompaktním a extrémně funkčním designu poskytující všestrannost využití nesrovnatelnou s dnešními reproboxy ve své třídě. Série DXR, skládající se ze čtyř širokopásmových modelů, se skvěle hodí jednak do hlavního ozvučovacího systému, nebo jako odposlechy, pro jednoduché ozvučovací aplikace, tak i pro složitější zvukové aplikace. Kombinací této série s našimi novými DXS subwoofery se dále zvýší celkový výkon systému, což vám poskytne také univerzální kontrolu nad burácejícími basovými tóny. S dokonalým vyvážením úžasného výkonu a inovativních technologií reproduktorů se můžete spolehnout, že série DXR vám nabídne plný výkon pro každého posluchače ve vašem publiku.

Síla a výkon "D"

 

Náš vývojový tým plně využívá spousty pokročilých digitálních technologií, ať už nových nebo již známých, založených na rozsáhlých zkušenostech Yamahy nashromážděných za dlouhá léta vývoje profesionálních audio zařízení. Vše od detailního nastavení výhybky, EQ a chování limitéru, funkcí ochran a precizního dynamického nastavení zvuku bylo předmětem nekonečných simulací ve vnitřních prostorách i venku v terénu, aby bylo docíleno výstupní zvukové kvality na nejvyšší možné úrovni. V kombinaci s pokročilým Yamaha analogovým zpracováním signálu a akustickými technologiemi je pak síla a výkon “D” (zesilovače třídy D) maximální.

Mimořádně precizní 48-bitové DSP zpracování zvuku ve vysokém rozlišení

Všechny širokopásmové modely jsou vybaveny patentovanou technologií Yamaha FIR-X tuning™ poskytující lineární fázovou odezvu FIR filtrů. FIR-X™ tuning současně optimalizuje frekvenční a fázovou odezvu při nastavování časování mezi vysokofrekvenčními (HF) a nízkofrekvenčními (LF) transduktory. Toto vytváří velice hladké přechody kolem dělícího bodu výhybky a nabízí mnohem lepší srozumitelnost a kvalitu snímání než je možné dosáhnout pomocí klasických výhybek.
Všechny signály jsou precizně zpracovávány v interní 48-bitovém procesoru (76-bitové jádro) pro optimální zvukovou kvalitu. Všechny širokopásmové modely využívají vysoce přesné oddělené AD a DA převodníky se skvělým odstupem signál/šum a dynamickým rozsahem.

 

Inteligentní dynamické řízení (Intelligent Dynamic Control) pro jasnou srozumitelnost při jakékoli úrovni hlasitosti

D-CONTOUR je inteligentní vícepásmový kompresor, který výkon a stálý zvukový výstup ve všech úrovních hlasitosti. Pracuje na principu neustálého monitorování výstupu ve více frekvenčních pásmech a ve zpětném vyhodnocování dat v inteligentním systému snímání. Tento systém pak vypočítá optimální nastavení EQ pro jednotlivá frekvenční pásma, čehož výsledkem je maximalizace SPL při zachování muzikálnosti.
U série DXR nabízí D-CONTOUR mnohem detailnější naladění vašeho zvuku díky dvěma různým nastavením: režim FOH/ MAIN nebo režim MONITOR. Režim FOH/MAIN zesiluje nízkofrekvenční pásmo, které obvykle chybí při použití reproboxů pro hlavní ozvučení, nebo když stojí na stojanech. Naopak režim MONITOR je kompletně optimalizován pro nastavení reproboxů jako odposlechů, kdy reproboxy leží na zemi. V tomto případě inteligentně nastavení ztlumí hluboké basové frekvence, které jsou nahrazeny odrazem od podlahy, a vyrovná celou šířku pásma pro lepší srozumitelnost odposlechů. Obě tato předvolená nastavení byly nespočetně krát testovány poslechy se zkušenými zvukaři tak, aby tento vícepásmový kompresor přinesl konzistentní, ale dynamický zvuk s nízkým zkreslením při každé úrovni hlasitosti.

 

Rozsáhlé DSP ochranné funkce pro maximální výstup

V typickém systému, který se skládá z pasivních reproboxů, zesilovačů a signálových procesorů se snažíme docílit optimálního nastavení jednotlivých komponent, což může být poměrně složité. Jednou z výhod aktivních reproboxů je, že kombinace převodníků a zesilovačů jsou perfektně optimalizovány. Během vývoje sérií DSR, DXR a DXS jsme měřili a testovali odolnost každého převodníku a výstupního zesilovače při opakovaných nespočetných poslechových testech jak ve vnitřních prostorách, tak i venku. Na základě výsledků testů se nám podařilo optimálně nastavit limitér pro každý z modelů pomocí precizního nastavení DSP.
Kromě optimálního nastavení limitéru využívají naše reproboxy stejné ochranné funkce, jaké najdete i v špičkové TXn sérii profesionálních zesilovačů. Mikroprocesor a vysoce výkonný DSP sledují stav napájení, koncové zesilovače, převodníky a signálovou trasu pro ochranu všech aspektů jednotlivých komponent. Výsledkem je, že tyto reproboxy jsou schopny naplno využít svůj potenciál a zároveň zajistit spolehlivý provoz i v těch nejnáročnějších podmínkách.

- Zapínatelná bílá LED na přední straně
Každý z širokopásmových modelů i subwooferů série DXS je vybaven bílou LED za přední ochrannou mřížkou, která svítí při zapnutém napájení a její intenzita jasu se mění v závislosti na intenzitě signálu.

 

Vysoce efektivní 1100W zesilovače třídy D

 

- Zcela nové, kompaktní, vysoce výkonné DXR moduly zesilovačů
Všechny modely reproboxů DXR série jsou vybaveny vysoce efektivními zesilovači třídy D, které jsou optimálně navrženy tak, aby dokázaly naplno spolupracovat a využívat potenciál HF a LF transduktorů série DXR. Tyto vysoce výkonné zesilovače přinášejí nejvyšší zvukový výkon ve své třídě – neuvěřitelných 1100W, při maximálním akustickém tlaku SPL až 133dB. Poskytují také velmi rychlý nástup a vynikající přechodovou odezvu, což také značně přispívá k fantastickému audio výkonu.

- Univerzální spínaný zdroj
Série DXR využívá zcela nový, vysoce efektivní spínaný zdroj s vynikajícími výsledky. Napájení je možné také kdekoli na světě, díky své multinapěťové konstrukci.

Inteligentní vestavěný 3-kanálový mix

Série DXR nabízí flexibilní vestavěný mixážní pult s více vstupy, takže je ideální pro jednoduché vokálně / nástrojové aplikace. Díky svým flexibilním vstupům a výstupům může DXR série tvořit kompletní ozvučovací systém, nebo je lze snadno integrovat do různých konfigurací v kombinaci s reproboxy sérií DSR a DXS.

- Všestranné možnosti linkových a mikrofonních vstupů
Vestavěný mix v sérii DXR dokáže sloučit signál až ze tří různých vstupů. Podporována je jak mikrofonní, tak i linková vstupní úroveň signálu, což vám dává možnost širokého výběru zdrojů signálu od mikrofonů, přes linkovou úroveň nástrojů až po přenosná audio zařízení. Při zapojení mikrofonu se automaticky aktivuje HPF pro odfiltrování nežádoucích nízkých frekvencí.

- Flexibilní HPF nastavení
Všechny DXR reproboxy mají flexibilní HPF nastavení, korespondující skvěle s DSR a DXS subwoofery. Můžete volit mezi frekvencemi 100Hz nebo 120Hz, v závislosti na tom, který model subwooferu v kombinaci s DXR používáte. Subwoofery DXS série umožňují flexibilní LPF nastavením, takže si můžete nalézt optimální HPF/LPF vyvážení pro váš zvuk.

- Chytré funkce mixování a směrování
Každý kanál má samostatné ovládání hlasitosti, takže můžete libovolně mixovat tři různé audio zdroje. Do výstupu THRU se směruje signál z kanálu 1 a výstup LINK OUT posílá celkový mix všech kanálů, což je ideální například pro směrování celkového signálu do dalšího zařízení. LINK OUT je velice užitečný výstup při konfigurování kompletního ozvučovacího systému, zatímco LINK MODE umožňuje snadno přepínat mezi stereo a dvojitou-mono konfigurací.

 

Vynikající komponenty. Nepřekonatelný výkon.

 

- Speciálně navržené DXR převodníky
Všechny převodníky v DXR sérii byly pečlivě vybírány a speciálně upraveny tak, aby poskytovaly maximální výkon. Detailní charakteristiky chování každého snímače a převodníku byly důkladně analyzovány a vyhodnocovány sofistikovanými počítačovými simulacemi s cílem pomoci realizovat plný výkonový potenciál jednotlivých součástek. Vysoce výkonné basové reproduktory poskytují nízké zkreslení a zřetelné hutné basy, zatímco 1.4” přesné tlakové výškové drivery produkují přesně střední a vysoké frekvence až do 20 kHz.

- Široký vyzařovací úhel horny série DXR
Zvukovod horny byl vytvořen se zcela novým konstantním vyzařováním pod úhly 90°x60°, s cílem rovnoměrného pokrytí většího prostoru bez nesouměrnosti, se kterou se můžeme setkat u většiny konvenčních horn. Zvukovod šíří frekvenčně bohatý zvuk rovnoměrněji díky vyzařovacím úhlům 90° horizontálně a 60° vertikálně do celé pokrývané oblasti. Tím je dosaženo vysoce kvalitního zvuku v celém prostoru a maximální spokojenost publika.

Odolné, kompaktní ABS šasi

 

Širokopásmové modely přicházejí v robustním šasi z nerezonujícího ABS plastu a jsou navrženy tak, aby se tlumily vibrace způsobené vysokou výstupní úrovní pro nižší zkreslení a vynikající zvukovou kvalitu. Pro přepravu jsou reproboxy vybaveny pevnou kovovou mřížkou chránící basový reproduktor a ergonomickými hliníkovými uchy pro delší trvanlivost a snadné přenášení.

Symetrický design šasi pro zrcadlový způsob umístění odposlechů

 

Symetrický design šasi reproboxů DXR12 a DXR15 umožňuje zrcadlový způsob umístění odposlechů na pódiu, čímž se vytvoří symetrické zvukové pole, což usnadňuje umělci najít si optimální místo, kde se slyší ideálně z obou odposlechů. Ať už se použijí v symetrickém dual-mono režimu nebo v stereo režimu dvou odposlechů, zrcadlové umístění odposlechových reproboxů může výrazně zlepšit váš výkon na pódiu.

Hnízdo pro stojan se dvěma úhly natočení

 

V závislosti na prostoru se někdy může zhoršit šíření zvuku například díky nízkému stropu nebo jiným atributům dané místnosti. Šíření zvuku do publika pak v takovém prostoru není ideální. Hnízdo pro reproduktorový stojan u DXR proto umožňuje nastavit dvě pozice sklonu – 0° a 7° – pro správné nasměrování zvuku do publika.

Přípojná místa pro standardní ucha a volitelné úchyty ve tvaru písmene U

 

DXR série reproboxů je vybavena úchytnými body, které umožňují použití standardních závěsných ok*. Když potřebujete větší variabilitu, pak můžete použít volitelné úchyty ve tvaru písmene U, které umožňují snadnou manipulaci v horizontální i vertikální poloze.
*Závěsná oka nejsou součástí

Odkaz na stránky výrobce YAMAHA

Zobrazit všechny nabízené produkty výrobce YAMAHA

Něco o výrobci:
Od roku 1887, kdy začala vyrábět jazýčkové varhany, se společnost Yamaha v Japonsku (pak Nippon Gakki Co., Ltd.) stala největšími světovými výrobci mnoha řad hudebních nástrojů a vedoucím producentem audio/video produktů, polovodičů a dalších počítačových součástek, sportovních potřeb, domácích spotřebičů a nábytku, speciálních kovů, obráběcích strojů
a průmyslových robotů.


Výrobky firmy Yamaha jsou nyní určeny od začátečníků, přes jejich precizně zpracované varianty určené hudebním profesionálům až třeba po špičkové digitální mixážní pulty používané v nejlepších světových studiích. Ať už se jedná o výrobky cenově příznivé i vrcholné profesionální kategorie, vždy mají jedno společné – nejvyšší možnou úroveň kvality a zpracování, kterou v dané cenové kategorii můžete najít.

Logo Yamaha zavazuje – firma má zcela jinou filozofii než většina no-name výrobců, kteří se snaží jen co nejrychleji prodat levné zboží s proměnlivou kvalitou určené nezkušeným začátečníkům a dále se o zákazníka nezajímají.Yamaha se snaží své zákazníky udržet po celou jejich hudební kariéru, má totiž co nabídnout všem - začínajícím, pokročilým i profesionálům a jen spokojení zákazníci se vracejí.


Yamaha nyní vlastní 44 dceřiných společností a zastoupení na zahraničních trzích, spolu s mnoha spřízněnými společnostmi v Japonsku.

Kromě toho Yamaha vlastní a provozuje unikátní střediska po celém Japonsku, aby zlepšila volnočasové a kulturní aktivity svých zákazníků. Yamaha také nabízí možnost studia hudby, možnosti pro prezentaci svých vlastních skladeb a podporuje mnoho hudebních aktivit.

V roce 1966 byla založena Hudební nadace Yamaha, což nastartovalo spoustu hudebních aktivit po celém světě, včetně Hudebních škol Yamaha a programu Junior Original Concert. Silný závazek prosazovat a podporovat hudební vzdělání a popularizovat hudbu - to jsou jedny z nejdůležitějších prvků, které odlišují společnost Yamaha od svých konkurentů.

Snahou Yamahy je vytvářet produkty a služby, které uspokojí rozdílné potřeby a touhy lidí po celém světě. Výrobky a služby Yamaha jsou uznávány po celém světě pro svou skvělou akustickou kvalitu, konstrukci, technologie, řemeslné zpracování a služby orientované na zákazníka.

Tyto produkty a služby pod značkou Yamaha jsou vysoce ceněné velkým množstvím odborníků, institucí, podnikatelů v průmyslu a zákazníků a koncových spotřebitelů.

Naše firemní filozofie je zakotvena v našem zákaznicky orientovaném řízení a provozu; v poskytování produktů a služeb vynikající kvality; v pokračujícím úsilí v rozšíření našich stávajících trhů a nalézání nových trhů; v posílení výzkumu a vývoje v oblasti dlouhodobého plánování; v závazku péče o koncové uživatele prostřednictvím ještě lepších poprodejních služeb; v pokračování globalizace podnikání společnosti Yamaha; v podpoře pozitivního růstu prostřednictvím diverzifikace.

Elementární podnikové cíle společnosti se odráží ve všem, co Yamaha dělá, což má přispět k obohacení kvality života lidí po celém světě.


Zboží si můžete zdarma převzít na naši prodejně Ostrava-Poruba

Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 3000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) po České republice dopravcem:

 • Balík na adresu PPL dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
 • Balík na adresu Česká pošta dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
 • osobní odběr Zasilkovna.cz dopravné je 49 Kč a případně dobírky doběrečné 16 Kč

Možnosti zaslání balíku v celkové ceně do 10000 Kč (vyšší cena = poštovné zdarma) na Slovensko dopravcem:

 • Balík na adresu PPL dopravné je 200 Kč a případně dobírky doběrečné 30 Kč
 • osobní odběr Zasielkovna.sk dopravné je 80 Kč a případně dobírky doběrečné 20 Kč

Zboží můžete zaplatit :